Gebelik kolestazı emzirme

aliceinwonderland92

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2021
5
1
32
Mrb, 35 haftalik hamileyim, gebelik kolestazim var, ursactive ile karaciger degerlerimi sabit tutuyorum. Doktor 37. Haftada dogum dedi. Benim durumumda olanlar bebeginizi emzirdiniz mi? Ursactive yüzünden emzirilmiyomus diye duydum.

Bu ilacı yenidoğan bebeğime yazdı çocuk doktoru. Uzamış sarılığı var. Emziren annelerin de kullanılabileceğini söylemişti
Evet bende doğum yaptim yeni. Suni sanci vermeden sabah birtane almiştim. Sonra daha almadim. Suni sanci işe yaramadi. Sezaryene aldilar. Ve karaciger degerlerim ayni gün akşama düzelmişti. Mucize gibi. Allahima cok sükür ikimizde iyiyiz kolestaz fln kalmadi.

33+1de gebelık kolestazı dan dogum yaptım.. 2.5sene önce.. Ursactive ıcıodum hamıleyken.. Zaten sezaryen den snra degerleriniz ıkı gunde normale dönecektir.. Sütünüz oldugu sürece de emzirebilirsnz.. Degerleriniz dusmezse doktor yol gosterecektır zaten☺️ saglıklı sıhhatli kucağınıza alırsnz ınsallah🤗

33+1de gebelık kolestazı dan dogum yaptım.. 2.5sene önce.. Ursactive ıcıodum hamıleyken.. Zaten sezaryen den snra degerleriniz ıkı gunde normale dönecektir.. Sütünüz oldugu sürece de emzirebilirsnz.. Degerleriniz dusmezse doktor yol gosterecektır zaten☺️ saglıklı sıhhatli kucağınıza alırsnz ınsallah🤗
Pardon niye bu kadar erken doğum yaptınız peki değerleriniz çok mu yüksekti

Pardon niye bu kadar erken doğum yaptınız peki değerleriniz çok mu yüksekti

Evet sanrm ast alt ggt hepsı asırı yuksek ti.. Tam hatırlamıyorum ama biri 600lerde, diğeri 300lerdeydi..safra asidi de aşırı yuksektı.. Ursactive yine yavas Yavas düşürüyordu ama.. Doktorlar neyi gördüler bilmiyorum, apar topar ameliyata alındım.. Suyumda sınıra gelıodu cunku..

Şu an 2.cocugum dunyaya geldi, onda da degerler Bı yukseldı Bı düştü filan öyle öyle 38i görüp sezeryan oldum, çok şükür 🙏

öncelikle Allah size ve çocuklarınıza sağlıklı uzun ömürler versin . Ben de 33. Haftadayım maalesef kolestazlı bir gebeyim bebeğime bir şey olacak diye çok korkuyorum ama çok şükür ki, geçen hafta değerlerim normale dönmüş ursactive kullanıyorum yine de erken doğum olursa diye korkuyorum dr 37 ‘ de yapalım riske atmayalım bebeği dedi bakalım umarım sağlıkla gelir yavrum 🙏

öncelikle Allah size ve çocuklarınıza sağlıklı uzun ömürler versin . Ben de 33. Haftadayım maalesef kolestazlı bir gebeyim bebeğime bir şey olacak diye çok korkuyorum ama çok şükür ki, geçen hafta değerlerim normale dönmüş ursactive kullanıyorum yine de erken doğum olursa diye korkuyorum dr 37 ‘ de yapalım riske atmayalım bebeği dedi bakalım umarım sağlıkla gelir yavrum 🙏

Ursactive toparlıyor hiç merak etme 👍 ben bu 2.gebelıkte kullandım, 38+3de doguma girdim.. Sadece kullandığın diğer takvıyeleri kesmen lazım, demiştir doktorlar zaten.. Demir takviyesine izin var sadece..
37de de olur, riskli Bi durum ama eger degerlerınız aşırı yuksek degılse 38ide görün bence.. Ursactive düşürecek cunku.. Ama ben son hafta 2 gun içemedim, kendı kafamla, dedım 2 gunde de degerler arşa çıkmaz herhalde, hemen hafif artmış düşün.. Sakın aksatma👍
Bişey diyim mi, kafana cidden takma, gebelıgın tadını çıkart.. Sonra geri de dönemiyosun o zmnlara.. Allahın izniyle 39u bile görürsün psıkolojık olarak iyi olursan👍 Allah gönlüne göre versin inşallah 🙏

X