Gebelik kesesi

Mahsuni

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2021
46
19
30
Merhaba gebelik kesenizi ne zaman gördünüz acaba, beta hcg değeriniz neydi baktırdığınizda. Karından ultrasonla ne zaman görülür kaç değerinde yardımcı olur musunuz ?

5 haftalikken ilk muayenemi oldum kese göründü beta hcg benim 3918di 5haftalikken kişiden kişiye değişiyor ama bu değer herkeste aynı olmuyor diye biliyorum şu an 6+5 , 6+2de kalp atışlarını duyduk umarım yardımcı olabilmişimdir

Vajinal ultrasonla mi görüldü yoksa karından mi bu değerle, benimde dün kan testinde 7 bindeydi öğrendiğimde henüz kadin doğuma gitmedim, karından görülmesini istediğim için

Vajinal ultrasonla mi görüldü yoksa karından mi bu değerle, benimde dün kan testinde 7 bindeydi öğrendiğimde henüz kadin doğuma gitmedim, karından görülmesini istediğim için
Vajinal muayene ile görüldü risk vardı gebeliğimde mecburen muayene olmak zorunda kaldım şu an beta hcgm 21644 6 hafta 2 gün iken bakıldı

Merhaba gebelik kesenizi ne zaman gördünüz acaba, beta hcg değeriniz neydi baktırdığınizda. Karından ultrasonla ne zaman görülür kaç değerinde yardımcı olur musunuz ?
Sağlıklı sonuc ve izlem için 8. Haftaya kadar vajinal bakıldı. Sonra gerekli durumlar harici hep karından bakıldı. Zayıf biriyim karin yagim kilom da yoktu. Kilolu kişilerde daha geç gozlemlenebiliyor. Ayrıca vajinal neden istemiyorsunuz?

Daha önce düşük yaptim ve vajinal yolla çevreden bir kaç söylem duydum o yüzden vajinal yoldan bayılmasın karşı bir onyargim oluştu, tabiki hiç bir zarari yok biliyorum ama bu sefer daha temkinli davranmak istiyorum

Daha önce düşük yaptim ve vajinal yolla çevreden bir kaç söylem duydum o yüzden vajinal yoldan bayılmasın karşı bir onyargim oluştu, tabiki hiç bir zarari yok biliyorum ama bu sefer daha temkinli davranmak istiyorum

Sen kendini her şeyi bilmiş çevrene değil doktorlara emanet et boş ver onları…

Çocuk yada kese ısrarla gözükmeyince ister istemez alt muayeneye ihtiyacı görülüyor ve bu asla çocuğa veya keseye zarar vermez.
Vajina ağzından bakıyorlar içeri sokmuyorlar cihazı…

Kötü tecruben illaki korkutur. Sağlıklı olan bebek bi şekilde ilerliyor. Alt muayenesiyle dusugun hiç bi ilişkisi yok. Biliyorsunuz ama aklınızın bi yerinde bu yer etmiş. Gebeliğin ilerleyen zamanlarında ne getirir bilinmez o yüzden bu alt muayenenin zararının olabileceğini çıkartın aklınızdan. Ben gebe iken neler yapıldı kaç kez kültür alındı hatta bi keresinde yanilmiyosam smear gibi bi örnek bile aldı doktorum. Geçmeyen enf vardi çünkü. Hic birinde bebeğe keseye zarar olacak diye korkarak çıkmadım masaya. 8 haftadan 16. Haftaya kadar karından takip edildi. 16 dan sonra her muayene de önce alttan ölçüm için bakıldı ki 5 10 sn gibi kısa sureydi. Sonra diğer takip ölçümler için karından bakıldı. Hep o masaya ciktim. 32de açıklık muayenesi de yapıldı ki o haftalarda bi durum yoksa yapılmaz normal şartlarda. Gebeliğin tuo bebekti 11. Haftada bile tuo doktorum alttan izlem yaptı. Diğer takipçi olduğum doktor 8. Haftada karından takibe başlamıştı. Yani emin olun bi sıkıntı ihtimali dahi olsa tüp bebek yaptırdığım doktorum buna yeltenmezdi bile. Yada riskli gebelik yoksa yani hersey normal akışında ilerliyorsa cinsel ilişkiye bile 3 ayın ardından doktorlar izin veriyor. Onda da herkes uzak durmalı diye bi genel yasak getirirlerdi.
Yaniiı çekinmeyin ve gidip bebeğinizi görün kalp atışını duyun fotosunu alın öpe koklaya sevin. Hiiiic endişeniz olmasin.

X