Jinekoloji Gebelik isteyen pkolu

Hayhatun

Deneyimli Anne 😍❤️ mom's
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2015
3.023
6.935
Meraba kızlar. Yeniden cocuk istiyoruz fakat benim pko uyandı sanırım 6 aydır denememize rağmen sonuç alamıyorum. Her ay adetim bi kaç gün gecikiyo ve kasık batması yaşıyorum fakat sonuç negatif. 🙄🙄
Pko ile baş edebilen var mı?
Ara verdikten sonra gebelik şansımı arttırma yollarım bulunur mu? 😒❣️

Meraba kızlar. Yeniden cocuk istiyoruz fakat benim pko uyandı sanırım 6 aydır denememize rağmen sonuç alamıyorum. Her ay adetim bi kaç gün gecikiyo ve kasık batması yaşıyorum fakat sonuç negatif. 🙄🙄
Aynıyız ikinci çocuk için 6 aydır deniyorum hep hüsran

Bende ikinci çocuk için 6 aydır deniyorum bende de yok henüz. Bu ay ovulasyon testi deniyorum bakalım

Bende ikinci çocuk için 6 aydır deniyorum bende de yok henüz. Bu ay ovulasyon testi deniyorum bakalım
Hiç yapmadım o testleri faydası oluyor mu ki. Bazıları pko zaten yumurtlama bozukluğu ovulasyon testiyle anlayamazsınız diyorlar. 😣

Pkos varsa insülin direnci testi ve diyet muhakkak ilk aşamada yapiliyor. Ardından klomen gibi ilac takviyeleri ile yumurta catlatiliyor. Tedavisi olmayan bir durum değil. Bir muayene olmanızı öneririm bir yerden yola koyulmuş olursunuz

Pkos varsa insülin direnci testi ve diyet muhakkak ilk aşamada yapiliyor. Ardından klomen gibi ilac takviyeleri ile yumurta catlatiliyor. Tedavisi olmayan bir durum değil. Bir muayene olmanızı öneririm bir yerden yola koyulmuş olursunuz
Devlet hastanesi bişeyin yok önemsiz kistler diyip test fln bişi demeden yolluyor özeld3 mi yaptırılır bunlar 😒

Laboquick ovulasyon testini ve infolicombi adlı folik asidi araştırmasınızi öneririm

Benimde 35-45 arası oluyor bence sende ovulasyon dene canım sonuçta adet görüyorsun pco ilerlemiş değildir bence sadece yumurtlama gününü denk getiremiyoruz bence biz
Üstte önerdiği testi alacağım arkadaşın canım araştırdım da iyiymiş birde folik asit. Bana da öyle geliyor aylarca olmayanlar varmış

Dr Kutay biberoğlunun bloğunda makaleleri ve videoları var bana baya ışık tutmuş oldu. Ultrasonda pko görünüyor diye pko sayılmıyoruz mesela geneliğe engel olacak bir şey olarak bakmamamız gerekiyor, kriterleri anlatıyor. Bir göz at istersen. Onları okuduğumdan beri daha mutlu ve bilinçliyim. 😊

X