Gebelik haftası hesaplama

Sonami

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Ekim 2023
742
849
25
Kızlar merak ettiğim bişey var. Şimdi benim son adet tarihim 21 Haziran. Ama tek bir şüpheli ilişki 18 temmuz. Beta HCG değerim şu an 5-6 haftayla yani ilişki tarihiyle uyumlu. Ama adet tarihine göre de nerdeyse 8 haftalık. Yine de adet tarihime göre mi hareket edilecek acaba? O zaman hep geriden gelecek 3 hafta az değil ki. Nasıl olucak?

bebeğin haftası kese göründükten sonra ultrasondaki ölçüme göre hesaplanıyor. benim kese son regl tarihimle uyumlu çıkmıştı. ama bi kaç hafta geriden de gelebiliyor. sonuc olarak ultrasondaki ölçüm baz alınır

bebeğin haftası kese göründükten sonra ultrasondaki ölçüme göre hesaplanıyor. benim kese son regl tarihimle uyumlu çıkmıştı. ama bi kaç hafta geriden de gelebiliyor. sonuc olarak ultrasondaki ölçüm baz alınır
Keseyi bugün gördük. 0.59 cm ölçtü çapını. 2 hafta sonra bi daha çağırdı kap stışını görmek için sanırım net yanıtı o zaman alırım

Önceki hamileliğimde de geriden geliyodu ama 12. Haftada birden bi büyüme oldu ve yakaladı. Ama o bütün ay denenmiş planlıydı. Bu sefer ki gibi direk şu zaman olmuştur diyemezdim zaten biraz geri de olsa sonra uyum sağlamıştı

Teşekkür ederim. Ortasında küçük nokta vardı belli belirsiz ama onu yakalayacak kadar sabit kalmadı ultrason. Hayır yazmıyor tek değer adına yazılmış şey bu
Anladımm, Lady Guinevere Lady Guinevere nin dediği gibi zamanla ultrasondaki boyutuna göre değişiyor gebelik haftası. Bende tek ilişki oldu mesela, hamile kalma tarihim belli 😅 ama ona göre olması gerekenden 3 hafta ilerideyim gebelikte.

Keseyi bugün gördük. 0.59 cm ölçtü çapını. 2 hafta sonra bi daha çağırdı kap stışını görmek için sanırım net yanıtı o zaman alırım
ölçümün hemen altında haftası da yazması lazım normalde. size ultrason kağıdı vermedi mi?
benim kese 1.24 cm iken haftası 5+3 görünüyordu.

ölçümün hemen altında haftası da yazması lazım normalde. size ultrason kağıdı vermedi mi?
benim kese 1.24 cm iken haftası 5+3 görünüyordu.
Başka bi şey yazmıyor. Öbür kenarında da değer namına bişey yok

Eklentiler

• 1000018243.jpg
    1000018243.jpg
    80,6 KB · Görüntüleme: 28
Anladımm, Lady Guinevere Lady Guinevere nin dediği gibi zamanla ultrasondaki boyutuna göre değişiyor gebelik haftası. Bende tek ilişki oldu mesela, hamile kalma tarihim belli 😅 ama ona göre olması gerekenden 3 hafta ilerideyim gebelikte.
Evet bende işte tek korunmasız ilişki, ne zaman olduğu belli. 2 hafta sonra öğrenirim o zaman detaylıca kalp atışına bakıcakmış

Başka bi şey yazmıyor. Öbür kenarında da değer namına bişey yok
belki de kücük olduğu için hesaplanamadı. benimki bu sekildeydi. bir sonraki kontrolde belli olur bence.

bu arada ilişki günü belli olsa da bazen gec döllenme oluyor.

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    98,4 KB · Görüntüleme: 24
belki de kücük olduğu için hesaplanamadı. benimki bu sekildeydi. bir sonraki kontrolde belli olur bence.

bu arada ilişki günü belli olsa da bazen gec döllenme oluyor.
Evet muhtemelen küçük olmasından. Adetime 4 gün vardı zaten ilişki sırasında yani teknik olarak zor bişeyi başardı bizimki

X