Gebelik belirtisi ve regl belirtisi farkı nedir

harf123

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Ekim 2024
4
2
24
4 aydır evliyim bebek istiyoruz ama olmuyor doktora eşimde bende gittik ben iki defa gittim hatta ilk gittiğim doktor ultrasondan baktı sadece bir sıkıntı olmadığını yumurtalıkların iyi çalıştığını söyledi kanıma falan bakmadı bende erkek tipi kıllanma var birde önceden gitmiş olduğum doktor erkeklik hormonumun biraz fazla çalıştığını söylemişti bu gebe kalmama engel bir durum olabilir mi ? Sonrasında başka bir doktora daha gittim ve doktor çok umursamaz birisiydi ultrasondan baktı ve bana yumurtalıkların gözükmüyor diyerek detaylı ultrasona yönlendirdi ordan da randevu verdiler daha gitmedim bir ara kokulu akıntım oldu yeni geçti Buda gebe kalmama engel olabilir mi onun haricinde d vitaminim düşük çıktı Buda bir engel olabilir mi ? Eşimde hiçbir sıkıntı çıkmadı. Reglime 5 gün var dün kahverengi pembemsi bir leke geldi yerleşme kanaması olabilir mi dedim çünkü son zamanlarda hafif baş dönmesi vücut ısımda artış yorgunluk uyku hali mevcut ve normalde erken regl asla olmam test yaptım negatif çıktı bugün biraz daha kırmızımsı bir kanamam oldu bir pedi doldurmaz hafif sancım var regl mi oluyorum yerleşme mi anlamadım kafama çok takmaya başladım elimde değil var mı bu tarz durumlar yaşayan yardımcı olabilecek ?

birincisi henüz çok erken doktorların sizi ciddiye alıp tüm tetkikleri yapması için.

2.kokulu ve renkli alıntı enfeksiyondur ve evet gebeliğe engeldir ama %100 engel değil. sansı düsürür sadece.

3.dahiliyeye gidin eğer eksik vitamin/mineraller varsa takviye kullanın.

4.regl bitiminden itibaren gün aşırı ilişkiye girin.

5.detaylı usgye gerek yoktu. vajinal muayene ile yumurtalıklarınız görünürdü zaten. ama dediğim gibi 12 aydan önce doktorlar çok üzerine düsmez. cünkü bir yıl korunmasız ilişkide hamile kalmanız beklenir. eğer bir yıl içerisinde hamile kalmazsanız bir sorun mu var diye araştırılır

D vitaminim çok çok düşük çıktı ilaç verdi 8 hafta kullanman gerekiyor bunu kullanırken çocuğun olmaz dedi başlamadım henüz ilaca başlamalı mıyım ondan da emin değilim D vitamini eksikliği engel olur mu ?

evet. d vitamini sağlıklı yumurta gelisimi için önemli. ayrıca ben d vitamini kullanırken gebelik tedavisi gördüm. benim doktorum aksine sürece katkısı olacağını söylemisti. ben devit kullanmıştım. 20 günde bir alıyordum ilacı

Bana başka bir ilaç verdi çok yüksekmiş haftada bir defa kullanmam gerekiyormuş sizin çocuğunuz oldu mu peki ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…