gebeliğin erken döneminde miğde bulantısı

lazkizu

DUYDUĞUM EN GÜZEL ❤ SESİ...
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2016
1.130
1.307
31
arkadaslar merhaba ; ALLAH'ın izniyle hamılelıkte 6. haftama gırmıs bulunuyorum ; bu sabahtan ıtıbaren hayatımda hıc hıssetmedıgım bır bulantı ıle karsı karsıyayım ; şuan işteyım ve cubuk krakerle bastırmaya calısıyorum. bu bulantı okudugum kadarıyla 12 haftalara kadar surebılmekteymıs. ve bugunde doktor kontrolum var ınsallah kalp atıslarını duymak ıcın gidicez. sorum şu ki mğde bulantıları basladıysa bebegınde kalp atısları atmaya baslamıstır gıbı bırsey duydum. belkide hurafe demeyelımde oyle bagdasıtırlan bır durumdur. yanı mıgde bulantısı saglıklı bır gebelıkle orantılı mıdır ? siz ne düşünuyorsunuz bu konuda ?

Alakası yok herkeste farklı bu durum ben mesela hiç bulantı yasamadim ilk oğlum da da bundada çok şükür oğlum iyi karnimdaki şuan için bir sorun yok çok şükür

Alakası yok herkeste farklı bu durum ben mesela hiç bulantı yasamadim ilk oğlum da da bundada çok şükür oğlum iyi karnimdaki şuan için bir sorun yok çok şükür

masalahh ne guzel ; bende kesınlıkle bunye meselesı oldugunu dusunuyorum ama boyle dde bır duyum alınca ınsan merak edıyor

masalahh ne guzel ; bende kesınlıkle bunye meselesı oldugunu dusunuyorum ama boyle dde bır duyum alınca ınsan merak edıyor
Herkes herşey söylüyor int. Daha çok bilgi kirliliği. Allah meleğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin. Bulantı için de Allah yardımcın olsun çok zor bir durum muş çubuk kraker leblebi vs. Vazgeçme azda olsa iyi gelir :KK66:

Herkes herşey söylüyor int. Daha çok bilgi kirliliği. Allah meleğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin. Bulantı için de Allah yardımcın olsun çok zor bir durum muş çubuk kraker leblebi vs. Vazgeçme azda olsa iyi gelir :KK66:

aynen cubuk kraker yedım azda olsa bastırdı gbı ama sabah uyandıgımda daha yogun yasıyordum. artık yanımda poseet gezdırsem ıyı olacak gbı

arkadaslar merhaba ; ALLAH'ın izniyle hamılelıkte 6. haftama gırmıs bulunuyorum ; bu sabahtan ıtıbaren hayatımda hıc hıssetmedıgım bır bulantı ıle karsı karsıyayım ; şuan işteyım ve cubuk krakerle bastırmaya calısıyorum. bu bulantı okudugum kadarıyla 12 haftalara kadar surebılmekteymıs. ve bugunde doktor kontrolum var ınsallah kalp atıslarını duymak ıcın gidicez. sorum şu ki mğde bulantıları basladıysa bebegınde kalp atısları atmaya baslamıstır gıbı bırsey duydum. belkide hurafe demeyelımde oyle bagdasıtırlan bır durumdur. yanı mıgde bulantısı saglıklı bır gebelıkle orantılı mıdır ? siz ne düşünuyorsunuz bu konuda ?
İlk gebelikte 1 hafta hafif olarak gecirdim.simdi ise 6 haftada basladi gercekten kotu 15 gun kafam kalkmadi yerden bir de basagrisi su an 10.haftam biraz gecti gibi .internette yataktan kalkmadan tuzlu seyler yiyin ve bi anda kalkmayin diyordu.az ve sık yiyin yagli hazir gidalardan uzak durun mesela bana meyve iyi geliyordu.ins gecer calisiyorsun rabbim yardimciniz olsun.

İlk gebelikte 1 hafta hafif olarak gecirdim.simdi ise 6 haftada basladi gercekten kotu 15 gun kafam kalkmadi yerden bir de basagrisi su an 10.haftam biraz gecti gibi .internette yataktan kalkmadan tuzlu seyler yiyin ve bi anda kalkmayin diyordu.az ve sık yiyin yagli hazir gidalardan uzak durun mesela bana meyve iyi geliyordu.ins gecer calisiyorsun rabbim yardimciniz olsun.

mesajınız ıcın cok tesekkur ederım ; insallah gecer suan nanaelı seker ve kraker ıyı gelıyor gbı

Kalp atisini fazla takilma canim ilk hamileligimde 7 haftada duyuldu ikinci de benim 6 haftada gorulmedi 8 de duyuldu.10.haftaya kadar yolu var .sartlanma canim .hepimize saglikli bebisler saglikli hamilelikler ins

Kalp atisini fazla takilma canim ilk hamileligimde 7 haftada duyuldu ikinci de benim 6 haftada gorulmedi 8 de duyuldu.10.haftaya kadar yolu var .sartlanma canim .hepimize saglikli bebisler saglikli hamilelikler ins

insallah canım haklısın ınsallah guzel snuclar alırım

Mide bulantısının sağlıklı gebelikle hiç alakasi yok canım ben 14 hafta çektim 12 hafta da kese dışı kanama yaşadım. Ben bulantıları sadece ekşi erik ile durdurdum onun dışında her gün 3-4 defa istifra ettim durdum kabus gibiydi :s tuzlu gıdalar özellikle daha kötü yapıyordu beni... Doktorun belki bulantı için ilaç verir ihmal etme söyle. Bana vermemişti maalesef :/

Bende 6. Haftamdayım sanırım tam net diil ultrason farklı gösteriyor çünkü.. bulantılarr beni çok güçsüz bırakıyor ya eşime arkamı dönüp yatıyorum şampuan kokusu etkiliyor herherrşey etkiliyor boğazımda 1 düğümle yaşıyorum artık kusmalar yaklaşıyor gibi :kızgın:

Ben 5.haftama yeni girdim.Çok şükür daha mide bulantısıyla tanışmadım ama her sabah 6 da kasık ağrısı uyandırıyor ve öğlen oluncada uyku basıyor ee çalışıncada her saat uyunmuyor mesaim 17.30 da bitiyor bu uyku basmaları kaçıncı haftada biter ?:nazar::nazar::uykucu::uykucu::uykucu:

Merhaba, şimdiden hayırlı olsun, Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin. Hamilelik parmak izi gibi bir şey, herkeste farklılık gösteriyor. Ama genellikle genetikle ilgisi var, annen nasıl bir hamilelik geçirmişse sende ona yakın hamilelik geçiriyorsun

Ama yine de, bulantılar ilk trimester sonunda bitiyor, yani üç ay falan. Bulantıdan pek yemek yemek istemeyebilirsin ancak yarım saatte bir iki lokma bir şey ye, mide aç kaldıkça da bulantı artar, tuzlu ve ekşi bastırır genellikle.

X