gebeliğe hazırlık

ongun

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Mart 2009
459
0
arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım. çocuk sahibi olmak istiyoruz ama öncesinde neler yapmak gerekir bunları öğrenmek istiyorum. doktora gitmek istiyorum ama hangisine aranızda Rabia Babalıoğlu'nu duyan var mı

ben öncesinde gitmiştim acaba karar verdiğimizde bebeğimiz olabilir mi,bir sorun var mı öğrenelim diye,ama dr 'Biz 7-8 ay süre veriyoruz,eğer bu süre sonunda korunmasız ilişkiye rağmen olmuyorsa tedaviye başlıyoruz demişti.Smear testi yapılmıştı sadece,bide hepatit,kızamıkçık,kabakulak ,toxoplazma..için bağışıklık var mı die test yapılmıştı bana,bağışıkmışım,eğer olmasaydım,aşı yapılacaktı.bu aşıların da belli bir süresi vardı,üzerinden belli bir süre geçmesi gerekiyormuş hamile kalmak için.Ama devlet bu testleri ödemiyor,bizim özel sigortamız var,o bile ödememişti,sanırım lükse giriyor,saçma da olsa malesef.umarım yardımcı olabilmişimdir.

paylaşımın için teşekkür ederim canım. bende gidip gitmemekte kararsızım folik asit için gitmeyi düşünüyordum. bebeğin var mi

paylaşımın için teşekkür ederim canım. bende gidip gitmemekte kararsızım folik asit için gitmeyi düşünüyordum. bebeğin var mi

folik asit olarak folik plus veriyor genelde dr lar,2-3 ay öncesinden başlamayı öneriyorlar.bebeğimizi bekliyoruz inşallah,12 günümüz kaldı.

arkadaşlar merhaba bende aynı durumdayım 2 aydır bebek için çalışmalara başladık:) sonuç yok ama. ben iyi bir doktor kontrolünden geçmek istiyorum . istanbul avrupa yakasında bildiğiniz biyerler varsa lütfen yazarmısnız. teşekkürler

arkadaşlar doktor kontrolünden ziyade hemen kan değerlerinize baktırın ben hamile kalmayı planlamadan önce kan değerlerime baktırdım ve demirim düşük çıktığı için yaklaşık üç ay falan demir ilacı ve tabi ki üç ay falan folik plus kullandım ve bu zamanda çok iyi beslendim çünkü hamile kaldığınızda ilk üç ay bebek annenin vücudunda ki vitaminleri alıyor bu sebeple sağlıklı bir bünyeye sahip olduktan sonra bebek düşünmek gerekir ama jinekolojik bir muayeneden de geçmenin bir faydası var ama bence olmayınca gitmek gerektiğini düşünüyorum

3 ay öncesinde folik asit kullanmaya başlanıyor bildiğim kadarıyla..
sonrasında bir takım testler yapılıyor taxoplazma,kabakulak,kızamıkçık testleri yapılması gerekiyormuş sanırım..
benim biliğimde bunlar...
ceyo bu testlerin devletin karşıladığını sanıyordum ben
aslında önemli testler ve devletin karşılaması gerek.. ama ülkemizde insan sağlığına verilen değer yakık ki ortada
peki bu testlerin bize maliyeti ne kadar bir bilgin var ise paylaşırsan seviniriz....

arkadaşlar emin olabilirsiniz ki bu yazdığınız testleri devlet karşılıyor.

bana o zaman şöyle denmişti: eğer bu testleri hamile kaldıktan sonra yaptırsaydım karşılıyordu,ama gebelik öncesi yaptırdığım için karşılamadı.ama testleri öncesinde yaptıracaksın ki gerekli aşıları gebelik öncesi yaptırabilelim,değil mi ama?özel sigortayla yaptırmıştım ben,250 TL ödemiştik,ama ne kadarını sigorta karşıladı bilmiyorum,yani toplam miktarı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…