gebe kalmak istiyorum ama...

xoxzlem35

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2007
106
0
43
kıslar hepinize merhaba!ben sizlere bişi danışmak istiyorum.ben 4 yıl vajinismus ile yaşadım senağlama senağlama geçtiğimiz şubat ayında allahıma çok şükür yendim bu problemi :sm_cool: :sm_cool: o günden beri de korunmadan ilşkiye diriyoruz (tabi çok düzenli değil ilşkimiz) ama hala gebe kalamadım.bu konu ile de doktora gitmedim henüz.size sormak istediğim de bu konuda zaten.gebelik öncesi bazı testler yapılması gerekiyo mu?bu konuda pek bi bilgim yok açıkçası.yapılması gereken testler nedir?beni bu konuda bilgilendirirseniz çok sevinirim...
allahım en yakın zamanda hepimizin muradını versin inşallah...:Saruboceq: :Saruboceq:

canım öncelikle geçmiş olsun, eşlerde hiçbir problem yoksa normal yolla gebe kalma süresi ortalama 6 ay ile 1 yıl arasında değişiyor. tabi düzenli bir cinsel ilişkiden bahsediyorum. bunun için çoğumuz takvim uygularız. gebelik öncesi yapılan testlerde homonal testler oluyor, anne adayının hormon seviyesinin normal olması gerekli, bu tesleride sadece adetin 3. günü yaptırabilirsin. Dilerim çok beklemeden bebişine kavuşursun. inş yardımcı olabilmişimdir

çok teşekkür ederim arkadaşım...o zaman adetin 3. günü doktora gideyim ben ve testlerimi yaptırayım.içim rahat olsun en azından.çok saol..

canim seni çok çok iyi anliyorum çunku bende vajinismustum ve 7 ay boyunca esimle birlikte olamadik.sonra yendim çok sukur ama bu defa ozel nedenlerden dolayi korunmak zorunda kaldim.bende senin gibi ilk zamanlar duzenli bir cinsellik yasayamadim.ama vajinismusun gebelikle alakali hiçbir yan etkisi yok.ben hamileydim canim bu cuma dusuk yaptim.ovulasyon testi kullanmistim ve hemen o ay hamile kaldim.ama kismet bebegim beni birakti.simdi tekrar regl olmayi bekliyorum.sonrasinda yine ovulasyon testi kullanip yeniden hamile kalmak istiyorum.merak etme korkacak bir sey yok yani.

sevgili beatris çok geçmiş olsun inanki çok üzüldüm...inşallah en yakın zamanda bebeğine kavuşursun canım.peki sen gebelik öncesi herhangi hormonal bi test yaptırmış mıydın?

canim hayir ben hiç bir test yaptirmadim.doktorumdan beni muayene etmesini istedim ultrasonla yumurtaliklarima falan bak dedim ama o bakmadi.bir yil dene olmazsa o zaman gel dedi.iki yada uç ay sonra hamile kaldim zaten.takma kafana. seninde henuz alti ay olmus bu illeti yeneli azcik bekle sabirli ol.bence ovulasyon hesaplamasi yap.o tarihlerde dene.vajinismusla gebeligin hiç bir alakasi yok merak etme.tek yan etkisi iliskiden kaçmamiz olabilir.dogal olarak gunleri tutturma olasiligimizda azaliyor.dedigim gibi istersen ovulasyon testi al oyle dene bir.

arkadaşlar nerhaba;
ovulasyon testi nasıl kullanılıyor ve nereden temin ediliyor açıklama yapabilirseniz cok sevinirim...

Eczanelerden alabilirsiniz fiyatı 15 ile 25 arası imiş bildiğim kadarıyla. O testin içinde 5 yada 7 tane test kiti oluyor adet tarihinden itibaren 12. günden itibaren (adetin düzenine göre bu gün sayısı farklıda olabilir) test yapıyosun ve yumurtlayıp yumurtlamadığını buluyosun.Yumurtanın olduğu gün ve ondan sonraki 3 gün birlikte oluyosun.

X