Gazi'm seninle gurur duyuyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Mune

Nirvana
Yönetici
Super Moderator
12 Temmuz 2006
55.311
211.535
52
Dün gece,hemde milletçe duygularımızın yoğun olduğu,milletçe tek yürek olup teröre lanet yürüyüşleri yaptığımız bir günde,bir tv kanalında kahraman bir Gazi konuktu.Onu dinlerken ağlamamak imkansız,onun metaneti,onun gururlu duruşu.

1994 Haziranı...
Görevi başındaki askerlerimiz hain bir pusuya düşürülüyor,o askerlerimizin başında Kahraman Gazi'miz,soyu kuruyasıca teröristler her yere mayın döşemişler,yetmezmiş gibi Mehmetçiklerimizin ayakları dibine bomba atmışlar,patlarsa birçok askerimiz ya şehit düşecek ya gazi olacak,Kahraman Komutan hiç düşünmeden atlıyor bombanın üstüne 5 saniye sonra patlıyacağını bile bile...

Elleri parçalanıyor,vücudunda bomba parçaları,öylesine kan kaybediyorki ama Mehmetçiklerini yavrularım sizi buradan çıkaracağım diyebilecek kadar da asil,metanetli,babacan.
Komutanım kan kaybediyorsunuz diyor askerler,hemen sağlık ekibi geliyor,ellerini sardırıyor ve burdana çıkarılmanız gerekiyor denmesine rağmen,askerlerini mayın tarlasından çıkarıyor.
Mehmetçiklerimizin burnu bile kanamıyor ama Kahraman Gazi'm iki elini o mayın tarlasında bırakıyor...

Protez elleriyle olay gününü anlatırken bugün olsa yine yaparım,onlar benim evlatlarım,büyütülecek birşey yapmadım,yapılamsı gerekeni yaptım Mehmetçiğimi şehit vermedim diyor.

Kahraman Gazi'm göğsünde taşıdığın Gazilik madalyaları sana ananın aksütü gibi helal olsun,bu vatan bu millet seninle gurur duyuyor.
Senin gibi vatanını seven,askerlerini evladı bilen kahramanlar oldukça bu vatan bölünmez.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENEKeşke Canini Ortaya Koyan Ve Bir Parçasini Bu Yolda Feda Eden Gazilerimize Gerekli özen Gösterilse..bu Kocaman Ve Cesur Yürekler Daha çok şey Hakediyor Bence..daha Iyi Bir Hayat Standartinda Yaşatilmali Gazilerimiz,daha El üstünde Tutulmali.sadece Yilda Bir Kez Hatirlanmamali,onlar Bu ülke Için Canlariyla,kanlariyla Savaşti..allah Başimizdan Askerlerimizi Eksik Etmesin..böyle Aci Bir Günde,o Kadar Duygu Yüklüyüm Ki Yazamiyorum Fazla..allah Hepimizi Korusun

Ne mutlu Türk'üm Diyene!!!

paylaştığın için tesekkürler munem

işte böyle adamlara değer verilmesi gerekiyor ülkemizde... çanakkale savaşı gazilerinden Seyit onbaşıya Atatürk maaş bağlamış.. atatürk öldükten sonra da kimse sahip çıkmamış.. öldüğünde belinde kemer yerine bir ip varmış! böyle insanlara değer verirsek önümüzde kimse duramaz.. yeter ki insani değerlerimizi kaybetmeyelim..

Bende tv vesilesi ile tanıştım 1994 den bu yana ne kadar geç kalmışız, ve kimbilir onun gibi binlerce Kahraman Gazi'miz var.
Onlarla gurur duyuyoruz, minnettarız. Vatan için en büyük görevlerini üstün ve fedekarca yapmışlar. Darısı bizlerin başına Vatana Millete hizmet etmek nasip olsun.

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlarım,inanın öyle bir duyguyla izledimki,hele hassas olduğumuz,duygularımızın öfkeye dönüştüğü şu günlerde yemin ediyorum Gazi'mizin ellerine sarılmak alnından öpmek isterdim ve haklısınız,bizlerin,devletin bu vatansever askerleri kucaklaması,sahip çıkması gerekir,camdankalp hayatım sende seyretmişsin programı,ilk müdahaleyi yapan sağlık görevlisi askerin komutanı için dediklerini duydun mu?Ben komutanımın ömür boyu kölesi olurum dedisenağlama.
Cümlelerimi arada toparlayamaz,söylemek istediklerimi aktaramazsam kusuruma bakmayın,içim öfke dolu,karmakarışık bir haldeyim,biliyorum hepinizde öylesiniz,aklım hala şehit askerlerimizde ve onların ailelerinde,bu feryatlar ne zaman bitecek:çok üzgünüm:bende hazır bekleyen bir askerim,çağırdıkları an Mehmetçikle omuz omuza savaşırım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X