Bebek Beslenmesi gaz sorunu

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

yasem10

Üye
Kayıtlı Üye
20 Mart 2013
38
1
kızlar bifiform damla kullanan var mı?bi arkadaşım tavsiye etti..hemen geçmiş dr.uma sorucam ama sizlerdende yorum almak istedim..

kızlar bifiform damla kullanan var mı?bi arkadaşım tavsiye etti..hemen geçmiş dr.uma sorucam ama sizlerdende yorum almak istedim..

sab simplex damla ve nurse harveyi beraber kullandım ikiside harika ilaçlar. çok fayda gördüm

sabah 09:00 10 damla sab
öğleden sonra 15:00 1ml nurse harvey
akşam 18:00 10 damla sab
gece 00:00 1ml nurse harvey

bu şekilde kullandım doktoruna danışarak denemelisin bence.

mama takviyesi yapıyorsan aptamil conformil kolik bebekler için ve dr brown biberon. emin ol rahatlıyorlar
ama ilaçları doktoruna danışmadan verme bünye meselesi her bebeğe iyi gelmeyebilir benim kızım çok şiddetli gaz sancısı çekiyordu

dr.uma sordum bakalım iyi bi damla kullanabilirsin dedi bakalım sonuç ne olucak umarım iyi gelir..damla bağırsak florasını oluşturan mikroorganizmaları içeriyormuş hem sindirim sist.geliştiriyor hemde bağışıklığı destekliyormuş bulması biraz zor piyasada pek yok..getirttik yarın başlıcam bakalım..

^^yasem10^^ canım ben de bebeğime ilk 3 ay boyunca ^^biogia ve sab^^ damlalarını verdim özel damlalar reçetede karşılanmıyor iki damla 70 tl ye almıştım özellikle biogia bağırsakların çalışmasına yardımcı oluyo gerçekten tavsiye ederim

şimdi bififormu aldım onu bi deneyeyim canım olmazsa bakıcaz artık zaten 2.5 aylık kızım az kaldı inş..

aptamil conformil her yerde bulunabiliyor mu birde bu dr brwon hangi biberonu rahatlatıyor
teşekkürler

benim bebeğim kolik. şuanda 2,5 aylık. 3 kere hastanelik olduk. tıkanırcasına aglıyordu gazdan.en son gittiğimiz doktor bifiform ve infacol damla verdi. gercekten çoook memnun kaldık. birer şişe bitince bebeğimde hiç bişey kalmadı. doktorumun dediği gibi oldu herşey.kesinlikle bitene kadar düzenli kullanmanı tavsıye ederım. zaten damlayı alınca prospektüsü okuyunca cok ıyı anlıyorsun iyi oldugunu.

Bizde sap damladan memnun kaldık. 2 hafta 8 saatte bir veriyordum. Şimdi 12 saate düşürdüm. Bebğim 49 günlük

kızlar merhaba.
14 günlük bir prenses annesiyim. ilk bebeğim olduğu için annemle birlikte acemiliğimi atmaya çalışıyorum. bebeğim 2 günlükken gece bir ağlamaya başladı ki sormayın. emziriyorum yok, omzuma alıyorum yok, seviyorum yok, öpüyorum yok, konuşuyorum yok, altını değiştiriyorum yok... çocuk durmuyor! gaz sancısı ne demekmiş içim parçalana parçalana öğrendim. annem hazırlıklıymış meğer. doğumdan önce aktardan "muskat" denen bir şey almış. küçük bir cevize benziyor. bıçakla kabuğunu kaldırıp, içine bıçağın ucunu sürterek hindistan cevizi taneleri gibi yarım çay kaşığı kadar ufaladı. kaşığa sütümden birkaç damla damlattık ve bebeğime verdik, sonra hemen ben de memeyi dayadım. çocuk yuttu muskatı. ben de bir bardak suyun içine biraz kattım öyle içtim. ondan sonra çocuk bir rahatladı anlatamam. ben de spinal anestezi ile sezaryen ameliyatı olmuştum. pırt pırt gaz çıkartıp duruyodum. hem kızımın gazı geçti hem benim! sürekli vermenin sakıncası olur mu bir fiktim yok ama ben şu 14 gün içerisinde zor durumda kaldığımda 3 kere verdim. dr'a da danıştım,çocuk huzursuzsa ve yaptığınız onu rahatlatıyorsa abartmadan ne istiyosanız verin dedi:)
kesinlikle tavsiye ederim, bazen doğal yöntemler ilaç kullanmaktan daha etkili olabiliyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…