gaz sancısı

merhaba arkadaşlar
aynı dert den yakınan bırı olarak maalesef bu gaz ve kolık aglama sorununun nasıl üstesınden gelecegımızı bılemıyorum oglumda da aynı sıkıntıyı yasamıstım. kız bebeklerde gaz olmaz demıslerdı heveslenmıstım ama cook var
ve tabııkı kolık. aksam saat 7 den 11 e dek fena bır surec yasıoruz
hem kendını hem bızı cok yıpratıyor.. zınco - metsıl-rezene bunları kullanıyorum daha bır fayda goremedım
sakınlessın dıye emzırıyorum ama meme ıle kavga edıyor gorsenız.. kıvranıp duruyor.
sızlere sub sımple yı sormak ıstıyorum damla mıdır? eczanelerde bulur muyuz?

ve sımdı aklıma geldı oglumda kolık saatlerınde elektırık supurgesı veya şarjlı el supurgesını calıstırınca susuyordu
kızımda da yapıorum sakınlesıyor aklınızd aolsun
bunu kıtaplarda da okumustum tavsıye edıyorlar

benım de kızımda gaz olayı cok yoğundu hala var fakat azaldı oncekıne gore.ben zıncodan fayda gormedım nurse harveysı tavsıye ederım sap sımplex le aynı ıcerıkteymıs. om-x dıye bır gaz ılacına da ıyı dıyorlar.ınsaallah bu surecı hepımız daha az sıkıntıyla atlatırız....

canım ben de bu gün eczanelerde sab simplex aradım ve bi tanesinde de buldum fakat ilaç kaçak geliyomuş türkiyeye.prosbektüsü fotokopiydi ve şişenin üzerinde bulgarca yazıyordu fakat ambalajı almanca idi şüpelendim ve iyade ettim.orjinali degildi çünkü.kullananlar acaba bunlara dikkat ettiler mi?bize bi yol göstersinler.bi şişenin üzerine bakın bi de ambalajına sonra bana bi cevap yazın allahınızı severseniz.ben zinco kullandım olmadı.nurse harveys kullanıyorum ama sancılar devam ediyor ve bazı günler çok şiddetleniyor.metsil denedim bi gün çocuk gece gündüz ıkındı durdu.onu da bıraktım.milupanın rezene çayını veriyom ama nafile((((( çok üzülüyom çooooook

bu sub sımplex yurtdısınd amı bulunuyormus
eger ole ıse benım getırtme şansım var
onu da denerız olmasa ne yapalım.(cyıldız eger oyle ıse senın ıcın de getırtebılıırm cnm haberın olsun)
bır de bu harveys ı ben de denıyeyım olmasa...

kızlar om-x dıye bı ılac kullandınız mı ben nurse harveysı kullanıyorum 1 ayı dolmak uzere.bır aydan sonra ağzı acıldıgı ıcın kullanılmıyormus.zıncoya gore cook faydasını gordum ama tam kesmedı zaten kesmezde.ancak sabredeceğız cogu 3 bıtıp dorde gırınce sancı bıtıyor dıyorlar.sankı hıc bıtmeyecek gıbı gelıyor degıl mı?neyse buna da sukur Allah baska dert vermesın

kızlar dediğim gibi ben om-x den çok memnun kaldım.sab simplex bizde işe yaramadı.nurse harveys zaten sab simplexle aynı içerikteymiş.metsil de bu ikisiyle aynı imiş.om-x bayaa bi gaz çıkarmasına yardımcı oluyor.tabiiki akşam 7-11 arası arada yine huzursuzuz ama okadar olacak.birde havalar soğudu ayaklarına çok dikkat edin gaz sancısını zirveye tırmandırıyor üşümüş ayaklar.ısıtılmış havlu ve gece uyurken sıcak su torbası tüm ilaçlardan daha iyi geliyor sancıya.bol bol bitki çayı içiyorum.günde iki rezene iki yeşil çay iki ıhlamur hepsi fincanla tabi.hazır meyve suyu süt yoğurt bakliyat yememeye çalışıyorum çok farkediyor çünkü.soğuk su içme yine bebeğe gaz yapıyormuş ve çok kusmasına sebep oluyor.öyle böyle derken bizde 2 aylık olduk atlatıcaz inşallah.hepimiz her yolu deniyoruz inşallah bir an evvel düzelir kuzularımız.

Arkadaşlar bu nurse harvey's i ben de aldım bi deneyim dedim.Bizim de gaz sorunumuz ve sürekli ıkınma sorunumuz var.Bir iki kez verdim sanki daha da çok artırdı gibi geldi.Acaba bir süre düzenli kullandıktan sonra mı etkisini gösterir.Kullananlar yardımcı olursa sevinirim...

ben de oncelerı gazı varken verıyordum fayda etmıyordu sonra duzenlı 1 tatlı kasıgı vermeye basladım faydasını o zamam gordum.bır de cocuklar kuru gazı cıkardıklarında kakalarını yapmakta zorlanabılıyorlar.o zaman da zeytınyağı devreye gırıyor.

arkadaşlar bebeğinde gaz sancısı olan varmı?saatler sürüyorsunuz?o.ne yapsakta boş.siz neler yapıyorsunuz?

cnm çok geçmiş olsun.
o insanı delirtiyo çaresizsin ve bebeğinin o halde ağlaması elin kolun bağlı çok iyi anlıyorum seni.
bende oğlumda yaşadım tüm damlaları ilaçları denedima ma hiç faydası yok. gerçi bizimkinde hergün aynı saatlerde başlar ve 3 saat sürerdi hergün yani aynı saatlerde aynı zamanda aynı şeyleri yaşardık. ayyyy çok zordu normal gaz sancısı değildi bebek koliğiydi maalesef o durumda ki bir bebeğede dr larında dediği yapılcak bişey yok. yani hiçbişeyin faydası yok. ama ben çok araştırdım ve fön makinesi sesi,süpürge mak sesi ayrıca aspiratör sesi falan çok ii geliyomuş :))))
bu sesleri anne karnında ki uğultuya benzettikleri için rahatlıyolarmış. ve ben o saç kurutma mak kullandım denedim gerçektende bir anda sakinleşiyo ve hemen uykuya dalıyodu. o zor saatleri öyle atlattım fakat benim oğlum şimdi 3,5 yaşında o zaman yoktu şimdi d&r falan bir çok müzik yapı marketlerde cd si çıkmış artık bu seslerin eğer probleminiz kolik se tavsiye ederim kesinlikle işe yarıyo. oğlumun bebekliğinden kalan en kötü hatıralarım o kolik zamanlarıydı. kaydirigubbakcemile5

arkadaşım bunlar kesinlikle doğru saç kurutma mak aynı şekilde yardımcı oluyor bende 3,5 sene önce oğlum da kolikten çok çekmiştik ve sonunda araştırmalarım sonucunda bunları bulmuştum ama artık bu seslerin cd leri var müzik marketlerde hatta geçenlerde toyikidede gördüm. çok geçmiş olsun. çok zor anlar o anlar ayyyyyyyykaydirigubbakcemile2

ben elektrik süpürgesinin sesini telime kaydettim. kolik tuttuğunda hemen acıp yanına koyuyorum ve oğlum anında kesiyor ağlamayı uyuyor. bizimki gece tutuyor. deneyın bence bızde bırgun caresız kalınca denedık ve gercekten cok etkiliymiş anında kesiyor ağlamayı..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…