gaz sancısı

E

EU1

Ziyaretçi
arkadaşlar bebeğinde gaz sancısı olan varmı?saatler sürüyorsunuz?o.ne yapsakta boş.siz neler yapıyorsunuz?

bız de aynı sorunu yasıyoruz kızım su anda 2 bıttı 3.ayın ıcınde oncekıne gore azalmadı fakat daha kolay cıkarıyor zınco adlı ılacı kullandık fakat fayda etmedı daha sonra nurse harveys adlı ılacı kullanmaya basladık faydasını gorduk ve hareket ettırmeye calısıyoruz :emir_bebek:yatagının uzerınde donderıp duruyoruz ayaklarını karnına ıtıp 10 a kadar sayıyoruz gazın caresı sadece gelısım yanı zaman 4. ayına kadar sabır dıyor doktor bey.önce kolıkten suphelendıler fakat sıddetı azaldı bı de ıdrar tahlılı yapmanı onerıyorum cunku ıdrar yollarında ıltıhap da olabılır yanı gaz hukmunu sız mı verdınız doktor mu bu da onemlı umarım Allah bıze ve bebeklerımıze bu konuda sabır verır cok bunaldıgımda buna da sukur dıyorum cunku bu bır hastalık degıl....

ahh ahh tam benim yarama parmak bastınız.çoook gazlı bi kızım var.alttan üstten o kadar çok çıkarmasına rağmen bitmiyor.sürekli ıkınıyor yavrum kıpkırmızı kesiliyor.bu nedenle uykusuda çok bölünüyor rahat uyuyamıyor bizide uyutmuyor dolayısıyle.sanırım aynı zamandada kolik.akşamları dahada yoğunlaşıyor.ne ilaç ne hareket ne masaj hiç bişey fayda etmiyor.tek çare var oda zaman.

ahh ahh tam benim yarama parmak bastınız.çoook gazlı bi kızım var.alttan üstten o kadar çok çıkarmasına rağmen bitmiyor.sürekli ıkınıyor yavrum kıpkırmızı kesiliyor.bu nedenle uykusuda çok bölünüyor rahat uyuyamıyor bizide uyutmuyor dolayısıyle.sanırım aynı zamandada kolik.akşamları dahada yoğunlaşıyor.ne ilaç ne hareket ne masaj hiç bişey fayda etmiyor.tek çare var oda zaman.

bebegın kac aylık canım.nerede buyuk bır bebek gorsem ne mutlu bunun sancısı kalmamıstır dıyorum onların o durumu anne babaları perısan edıyor...:senağlama

cnm benim bebeğiminde çok gazı oluyor nurse harveys die şurup veriyorum arada zinco veriyorumm dönüşmlü veriyorum zinco ve şurup ii geldi gibi sanki sabır edicez başka çaresi yok cnm

bebegın kac aylık canım.nerede buyuk bır bebek gorsem ne mutlu bunun sancısı kalmamıstır dıyorum onların o durumu anne babaları perısan edıyor...:senağlama

canım kızım 5 gün sonra 2 aylık olacak.herkes 3 aylık olunca geçer diyor bakalım inşallah.anneliğin tam tadını çıkaramıyorum.yatırdığımda bi kaç dakka sonra başlıyor huzursuzluğa.gün içinde ya sallanıyor(sallamaktan bacaklarım kopacak) ya uyuyo( çok yoğun çabalar sonucu) yada ağlıyor.akşamları daha kötü oluyor.çok rahat çok sorunsuz bi hamilelik geçirdim ama şimdi acısını çıkarıyor cadı.

canım kızım 5 gün sonra 2 aylık olacak.herkes 3 aylık olunca geçer diyor bakalım inşallah.anneliğin tam tadını çıkaramıyorum.yatırdığımda bi kaç dakka sonra başlıyor huzursuzluğa.gün içinde ya sallanıyor(sallamaktan bacaklarım kopacak) ya uyuyo( çok yoğun çabalar sonucu) yada ağlıyor.akşamları daha kötü oluyor.çok rahat çok sorunsuz bi hamilelik geçirdim ama şimdi acısını çıkarıyor cadı.

anlıyorum senı doktorumuz 4. ayın sonunda bıter dedı cok uzuldum ben 3. ayında beklıyordum zamanla azalma oluyor ama yıne de cok huzursuz mısafır gelınce coook tedırgın oluyorum aglayacak ve durmayacak dıye ben zaten gıdemıyorum ınsaallah bu gunler de mazıde kalır bebısını :1hug:yerıme op canım......

kızlar benimde bebeğim çok gazlı...gaz sancısı çekiyoo ..o ağlıyo ben ağlıyorumm..size bişey sormak istiyorum..emzik kullanıyomusunuz..dr sordum kullanma gazlı bir bebek boş hava çekicek gazı daha fazla olur dedi...ama hiç bi şekilde sakinleşmiyorr...

ben emzık kullanıyorum canım her harukalde onların gazı oluyor emzık de olmassa ıyıce aglamaktan harap olurlar bebıslerımız yıne de sen bılırsın

bencede kullanabilirsin canım.ben sırf gaz yapmasın diye özel biberon aldım ama hiç bi işe yaramadı hala çok gazlı.

benim kiz habire gaz veriyor masallah hic sorun yok insallah olmaz da ,
sey nasil anliyorsunuz gaz sancisini siz ?

cocuk kızarana kadar aglıyor ve ağlaması uzun suruyor gazı cıkardıktan sonra rahatlayıp uyuyor ve ayaklarını sureklı karnına cekıyor.gazsız annelere cok ozenıyorum umarım bızımkı de en kısa zamanda bıter

BENİMKİ DE bütün gün ıkınıyor ve kıpkırmızı oluyor gazını çıkarınca rahatlıyor fakat o da uzun sürmüyor.zincoyu denedim işe yaramadı.şimdi nurse harveys aldım inşallah iyi gelir.inanın onu öyle görünce ağlıyorum.akşamları daha da feci oluyo.saatlerce ıkınıyor uyuyamıyor ve sürekli emmek istiyor.rezene çayını iyi diyorlar.denesem mi acaba?

bizimki gene kakayı yapamıo bugün 4. gün dün gece pek uyuamadı yavrum gazı gelio babası çıkartıo rahatlıo ama ıkınıyo habire bi yapsa şu kakayı rahatlıcak kuzum bu sefer hiç ellemeyeceğim doktor müdahele etme ıkınıp yapsın dedi bakalım yapabilecekmi debridatada devam et dedi 15 gün kullan dedi inş ii gelir kızlar yaaa off ne kakaymış be çıkmıo yavrumun poposundan...:KK43:((

aman yok sukur benim kizda oyle dert yok insallah da hic olmaz
oglum da da olmamisti masallah
insallah sizin yavrularinizda kurtulur gaz sancisindan

BENİMKİ DE bütün gün ıkınıyor ve kıpkırmızı oluyor gazını çıkarınca rahatlıyor fakat o da uzun sürmüyor.zincoyu denedim işe yaramadı.şimdi nurse harveys aldım inşallah iyi gelir.inanın onu öyle görünce ağlıyorum.akşamları daha da feci oluyo.saatlerce ıkınıyor uyuyamıyor ve sürekli emmek istiyor.rezene çayını iyi diyorlar.denesem mi acaba?

gerçekten çok kötü gaz sancısı bizimkide baya çekti sürekli emmek istiyordu bende karnı aç diye anne sütü yada mama verip duruyordum aç diye ama bebek çaresizlikten sürekli emmek istiyomuş doktor öyle dedi. gazın tek çözümü seyrek beslemek dedi... bende sütümü sağıp verdiğim ve mama takviyesi yaptığım için kaç cc verdiğimi yazıyorum günlük 650-700 cc alması gerekiyo onun üstüne çıkmıyorum dönüşümlü olarak nurse harveys ve sab simplex kullanıyorum allhıma şükürler olsun şimdi rahatız:nazar::nazar::nazar: bebeğim gerçekten bebekler gibi uyuyo.... bu arada kesinlikle gaz yapan hiç bir şey yememeye dikkat ediyorum o sancılardan sonra.... humananın iyi geceler çayını kullanıyorum oda iyi geldi bu arada... ağlama krizlerindede ancak çamaşır makinesinin sesiyle sakinleşiyordu canım... umarım en kısa zamanda geçer ikinizde rahat edersiniz...

arkadaşlar hepimizin derdi aynı dediğiniz gibi 4. aayımızı bekleyeceğiz...ama ben bi şey keşfettim onu yapınca gazını çıkarıyo..bebekleriniz uzanık pozisyondayken iki bacağından hafif havaya kaldırın poposu kafasından yukarda kalsın..ben bu hareketi her yaptığımda gaz çıkarıyo..tavsiye ederim..ayrıca bebişleri kucağınızda dik tutarak gezdirin o zamanda çok geğiriyor...kolay gelsin hepimize..benim kızımda 52 günlük oldu bu gün...daha iki ayımız daha var..

günaydın kızlar...
bebeğimin bir haftadır gaz sorunu yoktu, yani rahattı ta ki dün geceye kadar...
bir arkadaşım sütünün artmasını istiyorsan soğan ye dedi, ben de bir kerelik olmak üzere deneyeyim dedim...
ah ah ah denemez olaydım, sütüm gerçekten de arttı, ama bebeğimin gazdan dolayı gözüne uyku girmedi yaaa:KK43:
ıkındı da ıkındı, ağlamaktan gözü şişti, halbuki uykusu da vardı, ama uyuyamadı...kendimi çok suçlu hissettim.kendimi elimle bebeğimi hasta ettim:KK43:
off off, demek ki neymiş soğan süt yaptığı kadar gaz da yapıyormuş...bu deneyimi sizlerle paylaşayım dedim ki siz de benim gibi üzülmeyesiniz...
öpüldünüz...

Kızlar ben OM-X bitkisel şurup çok memnun kaldım tavsiye ederim

mrb bayanlar...benden tavsiyeler ben oğluşuma denediklerimi sizede anlatayım ..kuru dut var yaaaa..onu kaynatın hem siz taneleriyle beraber yiyin bebişinizede suyunu içirin tabi aşırıyakaçmamak şartı ile bu gazına iyi gelecektir..ayrıca arada sırada rezene çayı yine hem siz hemde bebişinize içirin yine gaz içindi...kaka sorununa gelince ben oğluşuma her sabak sızma zeytin yağı veriyorum çay kaşığından biraz az tadını beğenmiyor birz ağlıyor ama bağırsaklarını çok güzel çalıştırıyor. birde arada bir tatlı badem yağı 3 damla kadar .bu söylediklerim hep denemş şeyler sizede tavsiye ederim..tabi kara sizin...

X