galiba yaza sünnet olcaz...

Erence

sensiz olamam......
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2008
1.123
0
mrb kızlar geçen hafta alperen arada silkeleniyodu ama pek önemsememiştim 1 gün 2 gün derken pazar günü son noktaya geldi bi bağırıyo ama varya inanın canı çıkıyo sanki nolduğunu anlayamadık eşimle dişinden diye düşündük hiç uykusu da yok zar zor uyutuyorum tekrar bağırtıyla uyanıyo.sonra baktım pipisi ıslak dedim bu işiyemiyo sorun burda hemen acile götürdük iğne yaptılar dr götürün yarı dediler p tesi götürdüm idrarında ve pipisinde iltihap varmış 3 tane iğne antibiyotik ve krem verdi ama antibiyotik çocuğumun kıçını mahvetti bi görseniz kanıyo çok kötü pişmiş kremde ürüyorum ama bugünden sonra vermicem zaten neden kaynaklanıyo diye sorduğumda pipisinin ucu kapalı en yakın zamanda sünnet ettirin dedi daha erken ama napıcağımı şaşırdım eşimde havaya girdi istiyo herkes geçer bişey olmaz yaptırma diyo ben bide sizin fikirlerinizi almak istedim düşünelerinizi yazarsanız sevinirim

canım aynı durum benim yeğenimdede olmuştu hemen gittiler sünnet ettirdiler 1,5 yaşında yoktu bile yeğenim. Fakat sonra anlaşıldı ki ablam çocuğun pipisini geri çekip temizlemiyormuş ve bunun için tıkanıklık olmuş. Ben haftada 1 veya 2 kez pamuğu kaynatılmış ılık su ile ıslatıp pipsini geri çekiyorum ve oradaki pislikleri temizliyorum. genelde banyo yaptırdıkdan sonra yapıyorum. sende yapmıyorsan bunu yapmanı tavsiye ederim canım eğer hala sorun devam ederse başka bir şeyden kaynaklanıyor olabilir. o zaman da dr. dinleyebilirsin. Öpüyorum seni ve de büyük bebeişin ile küçük bebişini canım :)

benimde iki oglum var ikiside ayni dertten bebekken sunnet oldu,cevrenin lafina uyup bisi olmaz demeyin, cok onemli ,iltihap meselesi kroniklesirse bobreklerine kadar zarar verebilir, yaptirin, cocuga da eziyet

Gerçekten böyle bi sorun varsa bencede yaptırın canım Saadetin dediği gibi yapıyorsundur muhakkak çünkü bu senin ikinci erkek çocuğun biliyorsundur diye tahmin ediyorum.
Canım benim nasıl acıyordur canım ne fena pişik oldu kanıyo bide ahh kıyamam o minik popişe gönülsena'nın dediği gibi ilerde daha büyük sorunlar yaşamaktansa yaptırmak en doğrusu olur geçmiş olsun canımcım

ilginiz için teşekkür ederim arkadaşlar. evet canancım ikinci çocuğum ama ben işte bilmediğim için kimsede bşey demeyince birazda korkuyla ilk çocuğumun pipisini geri sıyırmadım sünnet olurken zor oluyo diyolar ama ne biliyim 3 buçuk yaşında sorunda yaşamadım ikinci oğlumunkinide sıyırmadım ya insan bişey bilmeyince yanlış bişey yaparım diye korkuyorum

Arkadaşım pipiyi geri sıyırmadan korkma,bende ilk oğlumda iyice geri sıyırıyordum,kırmızı yer çıkana kadar.Bu gerekli bir işlem.Hijyenede dikkat ettin mi birşey olmaz.Şimdi sünneti yaptırman gerek diye düşünüyorum.Ben bile 2 -3 aylık olunca minik oğlumun sünnetini yapıcam.Geçmiş olsun.

canım artık erkek bebeklerine doğunca bile sünnet yapıyorlar. çünkü bebek çabuk iyileşiyor. zaten aklı başına gelmeden yaptırmak gerek veya 7 yaşındansonra. benc ebekletme derim. biran önce yaptırın. sonuçta sünnet olması gerekn bir olay

Canım geçmiş olsun oğluşuna..dün farkettim benim oğlumun da pipisinin nasıl anlatayım :)) kök kısmı kıpkırmızı olmuş soyulmuş sanki..merhem sürdüm eşim pişik kremi sürelim dedi ama pişik olduğundan emin değildim..bugün anneme demeyi de unuttum..yavrum dün öyle bir çığlık patlattı ki dokununca..ilk defa öyle ağladğını gördüm oğlumun..canı çok yandı sanırım.. ben de seneye yaptırıcam sünnetini eşime kalsa hemen istiyor... ama yoook izinde yaptırırım hem de yanında olurum oğluşumun..bir de bu pipisini geriye iterek temizleme olayı bir kez daha gündeme gelmişti..o zaman danıştım doktorumuza sakın oynamayın pipisiyle dedi..daha önce böyle bişey hiç duymamıştım...annem de dedi ilk defa duyuyorum.. diye ben korkuyorum böyle şeylerden..yapmadım kayınvalide yaptı ona da izin vermedim

mahmudun pipisinin ucu hiç görünmüyordu 6 aylıkken enfeksiyon geçirdi aynne senin oğlun gibi dr açtı.mertinde ucu yok yani geri gitmiyor hiç açılmıyor

Canım iyi ki bu konuyu açtın..

Benim oğluşuda son kontrole götürdüğümde doktor 2 yaşından önce sünnet ettirin dedi.. Sonra seninde söylediğin gibi arada silkelendiğini farkettim..,Biz üşümüş yada çişini yaparken zorlanıyordur diye çok umursamadık ama bende bu yaza yaptırmayı düşünüyorum..

ben de geriye doğru hafifçe sıyırıyorum beyaz şeyler çıkıyor.ama banyo yaptırırken yapıyorum.doktor baktı ama bişey söylemedi sünnet falan bize.ama gerekliyse yaptırmak lazım tabi.geçmiş olsun.

geçmiş olsun canım bizde sünnet olcaz ama oğluşum 3 yaşamadan olamıycak çünkü yarı sünnetli 3 yaşında küçük bi operasyon geçirmesi gerekecek sünnetide ozaman yapılacak bide derisiyle fazla ugraşmamak gerekli diye biliyorum:içelim:

valla kızlar napıcamı bilmiyorum annemde pek istemiyo biraz daha büyüsün diyo ilaçları kullandıktan sonra şimdilik bi problem yok ama ben istiyorum anneminde istememesindeki amaç hani çocuğun içinde kalmasın diyo büyüyünce hatırlamaz eziklik olur diyo (tabiki çok sorun olursa yapılcak bişi yok) ucundan azıcık kestircez:)))))))))

Maremcim

Ben doktora gittim çocuk doktoru 5-10 gün içinde sünnet yaptırın ben tedavi edersem 4-5 gün sürer ve kanatarak tedavi ederiz dedi.

Bugünde sünnet ettirmek için üroloğa gittim..Adam hiç oralı değil batikon sür deyip gönderdi beni..Doktora çişinde de pembelik var dedim " e bi tahlil yaptıralım bari" dedi.. Sinirden deliye döndüm.. Artık yeniden çocuk doktoruna gidicem.. Olmadı Ankara'ya döner orada yaptırırım sünneti..Ne salaklık ya..Devlet hastanesine gidiyosun diye adam hiç sallamıyo seni.. Söylese giderdim özelinede çocuğumdan daha mı önemli yani..

Ama bizim özel hastanedeki doktordada iş yok..Kadına bebek hırıldıyo dedim hiç oralı olmadı meğer boğazları şişmiş ve burnu tıkanmış..Pipisinede hiç açıp bakmadı.. Baksa belki orada hemen ne gerekiyosa yapılırdı.. klava:

öyle canım ya ilgilenmiyolar kendimi zdr olduk çıktık şikayetlerii söyleyince 1 iğne tamam bide antibiyotik o kadar Allah hastanelere düşürmesin ama yokluğunuda göstermesin ne diyelim hep iyi insanlarla karşılaşalım inşallah

çok geçmiş olsun canım yaa:Saruboceq:
bencede arkadaşların dediği gibi hemen sünnet ettirmeniz..
bende çevremde duyduğum kadarıyla böle bi olayda hemen sünnet ettiriliyo
nası canı acıyodur kimbilir

canım geçmiş olsun. bende aslında doğar doğmaz yaptırıcaktım sünnetini ha bugün hayarın derken geldik bugüne. bu aralar yaptırıp mevlüt okutmadım mevlüdünüde okuturum diyorum. sünnet kıyafetleri satan yerdende uygun kıyafet filan bulabilirsem alıcam resimde çektircem. bende pipisinin ucunu çekiyorum bi kaç günde bir. her dr farklı söylüyor. ilk dr yapmayın demişti şimdikide yapın diyor. ama sünnetçilerde yapılmasını tavsiye ediyorlarmış. bizim pipidede kızarıklıklar filan oluyor o yüzden biran önce yaptırmak en iyisi hemde çabukta iyileşirmiş. bi erkek pipisinin kesilmesini neden hatırlamak istesinki. olmazsa şimdi kestir ilerde sünnet düğününü yaparsınız isterseniz. genelde öyle yapıyorlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…