Fsh yüksekliği

iremselvi12

Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2021
66
25
34
Merhaba kızlar, fshım Ağustos ayında 13 sonra Eylülde 7 bu ay ekimde de 22 çıktı. Nasıl düşer sizce doktor ilaç vermedi. Daha önce amhıma bakmıştı doktor 0,4 çıktı. Evli değilim 30 yaşındayım. Psikoloijim çok bozuldu. Bitkisel tedavi ile fsh düşer mi fikirlerinizi bekliyorum

Merhaba kızlar, fshım Ağustos ayında 13 sonra Eylülde 7 bu ay ekimde de 22 çıktı. Nasıl düşer sizce doktor ilaç vermedi. Daha önce amhıma bakmıştı doktor 0,4 çıktı. Evli değilim 30 yaşındayım. Psikoloijim çok bozuldu. Bitkisel tedavi ile fsh düşer mi fikirlerinizi bekliyorum
Benim de 22-23 yaşlarımda yüksekti. Pco yükseltiyordu. 3 sene kadar tedavisini gördüm sonra düzeldi yasmin kullandım ve kontrollerimi aksatmadım üzülme düşüyor

Ayrıca fsh kısa sürede düzelmişti pco için gidip geldim doktora. Amh düşük olsa bile yumurta oluşuyor vücutta. Senin yumurta rezervin var ve her ay bol miktarda yumurta üretiyorsun bebek için bir yumurta yeter🤗 buna çok takılma ama evlilik varsa gündemde öne çek ve hızla çocuk yap🙏 Rezerv giderek düşüyor hepimizde

Dedikleri gibi önlem olarak yumurta dondurmalısınız birde bol bol yürüyüş spor öneririm gerçekten hormonları düzenliyor şeker ve karbonhidratta az tüketin bol bol kuru incir tüketin evlenince de prp yaptırabilirsiniz

Yumurta toplama için kesinlikle evli olmaya falan gerek yok. Ben de amh 0,41 ile tüp bebek yaptım ve 3.de hamile kaldım. Keşke gençken bilip dondursaydım yumurtalarımı belki bu kadar ığraşmazdım (yaşım 35). Bekarken yumurta toplatıp evlenince eşinizin spermiyle birleştirip transfer olabilirsiniz. Türkiyede de yapılan bir uygulama. Tüp bebek merkezine giderseniz size bilgi verirler.

Onun dışında bunun ilaçla çözümü yok. Amh ı yükseltebilen bilimsel olarak kanıtlanmış maalesef bir şey yok ama yumurta toplama öncesi 3 aydan itibaren akdeniz mutfağı tipi beslenme ve her gün yürüyüşe geçip sağlıklı yaşayın ki yumurtalarınız kaliteli olsun.

Onun dışında karından toplatmayı hiç ama hiç önermem. Bildiğiniz ameliyat mı olacaksınız gereksiz şekilde? Vajinadan bir iğne ile girip aprısız, sancısız toplamak varken ameliyatla toplanması akıl karı değil. Ben tüp bebek doktoru olsam hiçbir hastama yapmazdım bunu. Önce zarar verme!

Bekaret sizin için önemliyse zaten ilişkiye girmediğiniz için bir zarın önemi olmayacaktır. İleride eşiniz size inanmazsa ya da inanıp yok illa zar da zar derse de zaten evlenmeyin o mağara adamıyla.

slm arkadaşlar. nasıl başlasam ben aslında 40 yaşında evlendim ve şükür ki doğal yolla kızım oldu şimdi 2 yaşında. evliliğimizin 8. ayında hamile kaldım. saraçoğlu takip ettim uyguladım. tüp bebeği de düşünmüştük hatta bülent tıraş tan randevu alıp gittik. muayene sonucu sende hiç yumurta yok dedi olmaz demişti ve o ay sonu hamile kaldım. her şey nasip Allah isterse veriyor. Çok da sağlıklı bir kızım oldu. hala da emiyor. 43 yaşındayım. 2. de istiyoruz. emzirdiğim için ne yapacagımı şaşırdım. Hayırlısıyla ve sağlıklı bi de oğlum olsun istiyorum. kısmet tabi her şey. hormonlarıma baktırdım. fsh 45 Lh: 23 e2 : 20 prolaktin : 29 çıktı adet düzenim de normal oluyor. bu tahlile göre imkansız görünüyor. ama daha önceki haileliğim öncesi de fsh yüksekti kürlerle 3 e kadar düştü ve o ay hamile kalmıştım. yine aslan pençesi kürü yapıyorum. henüz adet olmadı değişikliği bilemiyorum öncesi soğan kürü de yaptım. Bu çakşır otu bana da faydalı olur mu ki. Maca kökü tozu da duydum. hatta bugün aldım kullanacağım. Benim gibi olanlar tecrübelerinizi paylaşır mısınız. teşekkürler

Benim FSH değerim 2020 Eylül ayında 13'e yakındı, geçen ay 8 oldu, bu ay 7'ye düştü. Bitkisel tedavi yapmadım hiç. Prolaktinim de 50 üzeri olduğu için daha fazla çıkarmaktan korktum ama o da önce 30'a, bu ay da 22'ye düşmüş çok şükür. Ben hep yabancı kaynaklardan araştırdım ve yaptıklarım şunlar:
1. Prolaktin için Dostinex kullandım iki tablet, yani 1 hafta içinde 2 gün. Doktor yazdı zaten tahlilden sonra.
2. Prolaktin salgılamaya yarayan yeşil yapraklı bitkilerden (maydanoz, marul vs.) uzak durdum. Genel olarak hamile bir kadının süt yapmasına yarayan ne varsa ondan uzak durdum aslında.
3. D vitamini aldım eczaneden, her gün suya 6-7 damla damlatıp içtim. Her gün yarım saat yürüyüş yaptım, d vitaminin iyi sentezlenmesi için.
4. Uykumu düzene soktum. En geç 12'de yatıyorum, 8-9 gibi sabah uyanıyorum. Güzel kahvaltı ediyorum. Yumurta önemliymiş. Gece 12-3 arası hormonlar düzenleniyor vücutta. O saatler arası uyuyor olmak önemliymiş.
5. Şu kanalın videolarındaki FSH düşürmeye yarayan yoga hareketlerini yaptım: (Videolar İngilizce ama bilmeyen de takip edebilir hareketleri)
6. Stresten uzak kalmaya çalışıyorum elimden geldiğince. Stresimiz dışarıdan ve başkalarından kaynaklanınca biraz zor oluyor ama ya sabır çekip geçmeyi öğrenmeye başladım. Duygusal film de seyretmiyorum, hep komedi :) Biraz canım sıkılır gibi olursa çıkıp hava alıyorum, eliptik bisiklet aldık, müziği açıp onu kullanıyorum dikkatim dağılıyor. Beden yorulunca zihin fazla düşünmeye fırsat bulamıyor.

Benim yaptıklarım bunlar. Ama AMH düşük benim de yaşımdan dolayı (35 yaşındayım). Onu yeni öğrendim. Şimdi onu da araştırıyorum. İsrail ve İspanya tüp bebekte çok ileri. Bu yüzden onların infertilite hakkındaki kaynaklarını okumaya çalışıyorum daha çok.

slm arkadaşlar. nasıl başlasam ben aslında 40 yaşında evlendim ve şükür ki doğal yolla kızım oldu şimdi 2 yaşında. evliliğimizin 8. ayında hamile kaldım. saraçoğlu takip ettim uyguladım. tüp bebeği de düşünmüştük hatta bülent tıraş tan randevu alıp gittik. muayene sonucu sende hiç yumurta yok dedi olmaz demişti ve o ay sonu hamile kaldım. her şey nasip Allah isterse veriyor. Çok da sağlıklı bir kızım oldu. hala da emiyor. 43 yaşındayım. 2. de istiyoruz. emzirdiğim için ne yapacagımı şaşırdım. Hayırlısıyla ve sağlıklı bi de oğlum olsun istiyorum. kısmet tabi her şey. hormonlarıma baktırdım. fsh 45 Lh: 23 e2 : 20 prolaktin : 29 çıktı adet düzenim de normal oluyor. bu tahlile göre imkansız görünüyor. ama daha önceki haileliğim öncesi de fsh yüksekti kürlerle 3 e kadar düştü ve o ay hamile kalmıştım. yine aslan pençesi kürü yapıyorum. henüz adet olmadı değişikliği bilemiyorum öncesi soğan kürü de yaptım. Bu çakşır otu bana da faydalı olur mu ki. Maca kökü tozu da duydum. hatta bugün aldım kullanacağım. Benim gibi olanlar tecrübelerinizi paylaşır mısınız. teşekkürler
Merhaba maca tozunu kullanıyor musunuz bir faydasını gördünüz mü? bir de nereden aldınız fiyatı yüksek diye duydum

Merhaba maca tozunu kullanıyor musunuz bir faydasını gördünüz mü? bir de nereden aldınız fiyatı yüksek diye duydum
evet aldım kullanıyorum aktardan aldım toz halde 200 gr 75 liraya. faydası var. e2 yani öztrojen yukseldi. kullanmakta fayda var bence. bitene kadar devam edeceğim.

evet aldım kullanıyorum aktardan aldım toz halde 200 gr 75 liraya. faydası var. e2 yani öztrojen yukseldi. kullanmakta fayda var bence. bitene kadar devam edeceğim.
ben de alıp kullanacağım. iki aktara sordum yoktu internetten alacağım mecbur. burda başka aktar yok. inşallah fayda eder.

Merhaba maca tozunu kullanıyor musunuz fayda ediyor mu sizce, değişiklikler var mı? Ben de dünden itibaren kullanmaya başladım. Yumurtlamadan sonra kullanmaya devam edecek misiniz?

hangi kürlerle düşürdünüz fsh ınızı

X