fsh degerlerim normalmi yardım edermisiniz

handan1976

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2008
593
2
48
merhaba arkadaşlar adetimin 2 günü yaptırdıgım hormon tahlil sonuclarımı yazıyorum bu konuda bilginiz varsa bana yazarmısınız fsh 9,0 lh 3.9 e2 92,1 sonuclar bunlar

canım tam bilmiyorum ama benimkileri yazayım sana yardımcı olursa bana doktor gayet normal demişti.lh:2,9 fsh:6 e2:39,34.

canım fsh değerin üst sınıra yakın. benimki de bu civarlardaydı hatta biraz daha yüksekti.
yumurtlama problemi yaşıyorsun büyük ihtimalle. yani fsh ın yüksek olması yumurta rezervlerinin giderek azalması anlamına geliyor. o yüzden gebelik düşünüyorsan çok vakit kaybetmeden harekete geçmelisin. ben birkaç kez klomenle yumurta takibi yaptırmıştım ama çok iyi sonuç alamamıştık, iğneli aşılamaya geçecektim fakat bir mucize oldu ve Allah'a şükür o ay kendiliğinden hamile kaldım.
bu sitede hayıt tohumunun fsh değerini düşürdüğünü okumuştum. kullanıp faydasını görenler var. ben çok kısa bir süre kullanmıştım ama tadı çok kötü geldi ve sonra bırakmıştım. sonra incir kürü, soğan suyunun falan da yumurta gelişiminde etkili olduğunu söyleyenler var sen de o tip şeyler deneyebilirsin. umarım herşey gönlüne göre olur.

canım fsh değerin üst sınıra yakın. benimki de bu civarlardaydı hatta biraz daha yüksekti.
yumurtlama problemi yaşıyorsun büyük ihtimalle. yani fsh ın yüksek olması yumurta rezervlerinin giderek azalması anlamına geliyor. o yüzden gebelik düşünüyorsan çok vakit kaybetmeden harekete geçmelisin. ben birkaç kez klomenle yumurta takibi yaptırmıştım ama çok iyi sonuç alamamıştık, iğneli aşılamaya geçecektim fakat bir mucize oldu ve Allah'a şükür o ay kendiliğinden hamile kaldım.
bu sitede hayıt tohumunun fsh değerini düşürdüğünü okumuştum. kullanıp faydasını görenler var. ben çok kısa bir süre kullanmıştım ama tadı çok kötü geldi ve sonra bırakmıştım. sonra incir kürü, soğan suyunun falan da yumurta gelişiminde etkili olduğunu söyleyenler var sen de o tip şeyler deneyebilirsin. umarım herşey gönlüne göre olur.

bende düşmüş diye seviniyordum tüp bebek yaptırma aşamasındayız dok hormon testi yaptır dedi.benim daha önceki fsh degelerim 60 37 16 bu son yaptırdıgım 9 çıkınca baya bir umutlanmıştım demek buda yüksek tühhh

bende düşmüş diye seviniyordum tüp bebek yaptırma aşamasındayız dok hormon testi yaptır dedi.benim daha önceki fsh degelerim 60 37 16 bu son yaptırdıgım 9 çıkınca baya bir umutlanmıştım demek buda yüksek tühhh

canım ne güzel fsh değerin giderek düşmüş.
değerin çok kötü değilki zaten sadece çok uzun süre kendi haline bırakmamalısın anlamında söylemiştim. ben bu fsh değeriyle doğal yoldan hamile kaldığımı da belirttim ayrıca.
sen de kalabilirsin. aşılama falan da olur. tüp bebekden önce diğer yöntemleri denemişmiydin bilmiyorum ama hazır fsh değerin düşmüşken aşılama falan da işe yarar bence. moralini bozma. çünkü stres de fsh ın yükselmesine neden oluyormuş.

evet stresten benim yükselmşti zaten hayır benim hep yüksek çıkınca hangi dok gittiysem bana zaman kaybetmeden tüp bebek dnememi söylemişti. henüz dok bu test sonucunu gösteremedin şehir dışına konferansa gitmiş gelsin de bir konuşalım

canım sen de bursadanmışsın, yeni farkettim.
hangi doktora veya doktorlara gittin.
ben kendi doktorumu da tavsiye edebilirim sana. kendisi aynı zamanda aşılama ve tüp bebek konularında da tecrübeli ve uzman. kendisine gidip aşılama veya tüp bebekle hamile kalan çok hastası var. bu siteden de var.
aynı zamanda devlete bağlı bir hastanede çalıştığı için sigortan varsa ilaç, tahlil vs. de ücretsiz veya az bir ücret ödeyerek yaptırabilirsin.
doktorum zübeydehanım doğumevi doktorlarından Op.Dr ÖZER KUTLU.
görüşmeni tavsiye ederim, faydasını göreceğine inanıyorum. inşallah en kısa zamanda hamile kalır ve bebeğini kucağına alırsın.

ben tüp bebek tedavisine başlayacagım onun için hormon testi yaptırdım canım ben acıbadem şahin beye gidiyorum yinede tşk ederim

dün başka bir siteden bir dok yazmıştım cevabını yazmış bana ve dedigine göre hiç iyi degil.E 2 yüksek olması demek yumurta rezervinin az ve kalitesis oldugunu gösteriyormuş offf ya ne sinir bende ne heyacanlanmıştım herşey normal diye

X