fsh değerim çok mu yüksek?

side75

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2008
92
0
44
Merhaba arkadaşlar... Ben aranıza yeni katıldım... Birkaç gün önce yaptırdığım fsh testinde değerim 9.53 (ref 8.78) çıktı. lh'ım da 2.57... Sizce değerlerim çok mu yüksek? Perşembe günü doktora gidicem ama o zamana kadar nasıl dayanacağım bilmiyorum...Nolur bana yardımcı olun....

benimkide 10,70 çıkmıştı ilk yaptırdığı da sonra sa 11,9 çıktı merak etme kaç dr. gittiysem yüksek demedi gerçi yaşıma göre yüksek ben biliyorum ama sonuçda yumurtan oluyosa önemli değil ilaçlar ile o açığı kapatıyolar sıkma canını

bende her konunun arkadasina yaziyorum ama kimse cevap vermiyor konu aciyorum yine vermiyor arkadasm kusura bakma konunu isgal edecem ama
bende dün hormon testi yaptirdim ve bana göre degerler normal degil yani hissediyorum
eger hormanlarda bozukluk varsa bu ilacla tedavi edilebilir mi?
birde ilaclar kilo aldirir mi?
bazi yorumlari okuyorum sanki tedavisi yok gibi bebek olmayak filan diyorlar yani benimde mi olmayacak

canim henüz almadim sonuclar dün yaptirdim...ben kendimi en kötüye hazrladim sadece öyle birsey olursa düzelir mi,kilo yapar mi,ve bu ilerde bebek yapmaya engel mi bunu ögrenmek istiyorum canim...ama soruma bi türlü cevap bulamadim doktora gidince sorarim ama ben cok stresliyim suanda..

Canım forumlardan okuduğum kadarıyla 15'in üzerinde olursa biraz riskli... Düşürmeyi sağlayan kesin bir tedavi yok anladığım kadarıyla... Birçok kişi hayıt tohumundan bahsetmiş... Hayıt tohumuyla FSH'ını oldukça düşürüp hamile kalanlar var... Ben de şu an seninle aynı durumdayım... Çok gerginim...Biz zaten eşimin durumundan dolayı tüpbebek yapmak zorundaydık... Şimdi benim de FSH'ım çok iyi çıkmadı... İnşallah senin sonuçların iyi çıkar... Allah yardımcımız olsun...

canım fsh benimkinden yüksek bende hormon tahlilimi dün yaptım bugünde sonucu aldımbenimde 6.9... biraz yüksek gibi senin fsh...benim prolaktinim tavan yapmış durumda32.42 olmuş ve doktrumda bi hap verdi bunu üç ay boyunca kullanacaksın bunu düşürmeliyiz dedi....sen en iyisi doktoruna gösterde en iyi bilgiyi o sana verir...geçmiş olsun...

arkadaşım benim de 8.94 çıktı ama dr normal dedi.bide bu hormon değişken değerler gösteriyor ben takmıyorum artık ama hamile de kalamıyorum.bu ay da adetim günü gününe geldi.

yok cnm yüksek değil kesinlikle
içini ferah tut
benim 12 idi hamile kalabilmiştim

kızlar benımde yuksektı ama doxtınesle duştu korkmayın
yuksek dıye hıç yumurtlama olmıcak anlamına gelmez bol bol dua edın bu mubarek gunlerde veren allah değilmi ısterse çifter çifter verır canlarım en onemlısı strese hayırrr....

Teşekkür ederim kızlar... Biraz rahatladım şimdi... Kaç gündür stresten uyuyamıyorum... Benim eşimde de sperm sayısında problem var... Normal yollardan zaten çocuğunuz olmaz dediler... Tüpbebek tedavisine 1 yıl sonra başlayalım diyorduk ama benim hormonlar yüksek çıkınca şimdi napıcaz bilmiyorum... Umarım tüpbebek tedavisi için de bu değerler yüksek değildir...

arkadaşım normal yollamı hamile kaldın

evet cnm d.kontrol hapını bıraktıkdan 7 ay sonra normal yolla hamiler kaldım ama maalesef boş gebelikti ve kürtaj oldum
hapı bıraktıkdan sonra dr a gittim testlerim yapıldı fsh 12 küsür çıktı ama dr bi şey demedi adet düzensizliğim vardı 5 ay düzenleyici kullandım ondan sonra da hamile kaldım
sabır ve umut kızlar
inanın bana
bende deli gibi istiyorum ama
artık akıllandım
hayırlı zamanda hayırlısını istiyorum bu sefer
sizde dua ederken bunu dileyin allahtan
eminim ki bu mübarek günlerde gönlümüzdeki muradımızı vericek bize
açılan elleri geri çevirmeyecektir

arkadaşlar merhaba fsh fazla kafanıza takmayın. doktorum bana bunun tamamarn psikolojik olduğunu söylemişti hem 8-12 arası değerler normal değerler. fsh 18 di benim ama hamile kalmıştım (6 aylık erken doğumla bebeğimi kaybettim) daha sonra 26 filan oldu. ama ben sitede 100 ün üzerine çıkan fsh değerleri olduğunu okudum onlara göre biz baya iyiyiz.. bu arada ben trisequens diye bir ilaç kullanıyorum onu kullanınca 9 a kadar düşüyor. doktorum hamile kalıncaya kadar kullanmam gerektiğini söyledi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…