FSH değeri referans dışında???

bylgsinemm

Üye
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2022
395
100
35
Kızlar geçen hafta Fsh değerime baktırdım.Sonuç bu çıkmış.Anlamadım.Referans dışında görünüyor.Geçem sene de böyle çıkmıştı.Doktor normal demişti.Ben regli bitmisti yani son günü gitmiştim doktora.Lekelenme tarzındaydı.Regli iken gidecektim fakat haftasonuna denk geldi anlamadım yani.Gecen sene böyle çıkmışken doktor sorun yok diyordu. Bir de idrarda epitelim yüksek çıkmış. Referans değeri 0 ile 15 arası..Benim 18 cikmis.Enfeksiyon mu var acaba?? İdrarda diğerleri normal.Lökosit felan yok..Renk, ph vs felan normal..Bu arada 1 buçuk sene önce amh değerimi 3,09 idi..Kasımda amh baktirdim.1,81 cıkmis.2 ay sonra 35 olacağım.Hiç çocuğum yok denemedim daha doğrusu.Sıkintı olur mu acaba bu değer biraz fazla dusmus sanki 1 senede..Bir de bende akıntı tarzı bir sey var 2 yıldır cok sarı değil ama sarimsi arada oluyor.Doktora muayeneye gitmedim.Sadexe idrar baktirdim epitel biraz yüksek çıkmış.Idrar yolu enfeksiyonu yok dedi doktor.Rahimde iltihap olabilir mi?

*Mıd folikuler faz, ref araligi: 3,85-8,78
*Mıd Peak değer: 4,54-22,51
*Luteal faz: 1,79-5,12
*Post menopozal: 16,74-113,59
*erkek :1,27-19,26
Değer: 5,19 MIU/ML

Son düzenleme:
Kızlar geçen hafta Fsh değerime baktırdım.Sonuç bu çıkmış.Anlamadım.Referans dışında görünüyor.Geçem sene de böyle çıkmıştı.Doktor normal demişti.Ben regli bitmisti yani son günü gitmiştim doktora.Lekelenme tarzındaydı.Regli iken gidecektim fakat haftasonuna denk geldi anlamadım yani.Gecen sene böyle çıkmışken doktor sorun yok diyordu. Bir de idrarda epitelim yüksek çıkmış. Referans değeri 0 ile 15 arası..Benim 18 cikmis.Enfeksiyon mu var acaba?? İdrarda diğerleri normal.Lökosit felan yok..Renk, ph vs felan normal..Bu arada 1 buçuk sene önce amh değerimi 3,09 idi..Kasımda amh baktirdim.1,81 cıkmis.2 ay sonra 35 olacağım.Hiç çocuğum yok denemedim daha doğrusu.Sıkintı olur mu acaba bu değer biraz fazla dusmus sanki 1 senede..Bir de bende akıntı tarzı bir sey var 2 yıldır cok sarı değil ama sarimsi arada oluyor.Doktora muayeneye gitmedim.Sadexe idrar baktirdim epitel biraz yüksek çıkmış.Idrar yolu enfeksiyonu yok dedi doktor.Rahimde iltihap olabilir mi?

*Mıd folikuler faz, ref araligi: 3,85-8,78
*Mıd Peak değer: 4,54-22,51
*Luteal faz: 1,79-5,12
*Post menopozal: 16,74-113,59
*erkek :1,27-19,26
Değer: 5,19 MIU/ML
Fsh gayet normal çıkmış ben ne demek istediğinizi anlamadım
Ayrıca yazdığınız şikayetlerin hiçbiri fsh hormonu ile ilgili değil

Fsh gayet normal çıkmış ben ne demek istediğinizi anlamadım
Ayrıca yazdığınız şikayetlerin hiçbiri fsh hormonu ile ilgili değil
Referans dışında görünmüş diye kafam karıştı.Yok canim onları başka bir sorun olarak yazdım..Ayrı bir konuda yazarım olmazsa..

Referans aralığında gözüküyor ama. 5.19 değil mi sonuç
Evet.E nabizda referans dışı gostermis.Sanırim luteal faz kısmındaki referans dışında olduğu için valla bilemedim yaw.Yukaridaki degerin dısında görünüyor belki ondan.Bir de gecen sene ile aynı cikmis 5,19 tuhaf geldi.😁

IMG_4369.png
Ben adet dönemi bittikten sonra verdim bu testleri. 3 sene önce amh 0.801 fsh 11-16-18 değişiyordu . İki gün önceki sonuçlar da bu fsh düşmüş gibi amh da çok fazla düşmemiş. Ama adetli olmadığım için sonuç yanlış mıdır? Fsh çok farktmiş miydi iki ayrı dönemde baktıran varsa 🥹

X