(Fotoğraflı) bebeğimin dişi sizce ne zaman patlayacak?

bebekannessi

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2024
25
-31
Merhaba arkadaşlar 2 adet görsel ekledim bebeğim 1 yaşında ve henüz hiç dişi patlamadı. 4 aylıktan beri kaşıyor ve ağrı çekiyor doktor diş etleri şişmiş patlamak üzere demişti. Ancak hala patlamadı çok acı çekiyor yavrum. Çıldırıyor kaşırken alt üst birden kabarık. Uyku uyuyamıyor. Tetagil ve karanfil yağı uyguluyorum eline soğuk şeyler veriyorum rahatlaması için. Tecrübeli ebeveynlere sormak istiyorum bu görüntüden sonra patlaması ne kadar sürüyor?

Eklentiler

• C9AF0C0F-7D5C-42BA-A812-FD097124486C.jpeg
    C9AF0C0F-7D5C-42BA-A812-FD097124486C.jpeg
    50,2 KB · Görüntüleme: 158
  • ABAA49D5-3280-4F3F-88B7-5A2208389FF5.jpeg
    ABAA49D5-3280-4F3F-88B7-5A2208389FF5.jpeg
    126,9 KB · Görüntüleme: 156
Merhaba arkadaşlar 2 adet görsel ekledim bebeğim 1 yaşında ve henüz hiç dişi patlamadı. 4 aylıktan beri kaşıyor ve ağrı çekiyor doktor diş etleri şişmiş patlamak üzere demişti. Ancak hala patlamadı çok acı çekiyor yavrum. Çıldırıyor kaşırken alt üst birden kabarık. Uyku uyuyamıyor. Tetagil ve karanfil yağı uyguluyorum eline soğuk şeyler veriyorum rahatlaması için. Tecrübeli ebeveynlere sormak istiyorum bu görüntüden sonra patlaması ne kadar sürüyor?
Üstte görünsün diye yazıyorum. Çıksın inşallah sağlıkla dişleri kuzunun

Benimki de böyleydi çıktı çıkacak diye diye 10 buçuk aylıkken çıktı alttan. Önce morarma oluyor dişin çıkacağı yerde sonra beyaz beyaz görünüyor.

Ben diş etində beyazlari görüncə anlıyorum diş çıkardığını sizde daha yok ilk çocuğum 1 yaşında çıkardı ilk dişini ikinci 4 aylık üçüncü 8 aylık .Yani endişe etmeyin cocukdan çocuğa deyişiyor bu durum .

Merhaba
Benim de kızım 12 aylık oldu yeni... Hala dişi yok. Dediğiniz gibi alt üst kabarık ama benimde 4. Aydan beri öyle hala çıkmadı...
Acaba ne yapmak gerekiyor ?
Belki de başka bir şey mi yapmak lazım

Benim oglum 13 ayini doldurdu. Boyle kabarik hala dişi yok. Genetik de ola bilir. Annem 1.5 yaşinda. Ablam 1 yaşinda diş çikarmiş. Her hangi fiziksel zihinsel sorunu yoksa bazi testler verdiriyor doktorlar. Cumartesi vericez bakalim

Benim oğlum ilk dişini 6 aylikken cikardi kizim 13.5 aylikken 2 ust 2 alt ayni anda patlatti suan 27 aylik 2 adet 2. Azı cikarmasi lazim biri patladi ama dis yok piyasada .. oglumda goruntu boyle oldugunda 1 hafta icinnde delinme cikma olayi yasanirken kizimin okadar gec cikiyorki disleri anlatamam mesela deliyor ucunu ufak bir delik oluyor ona ragmen 20 gunu buldugu oluyor disin gorunmesi .. azilari cikarmasi 2 ay sürdü yani 1 adet azı dis 2 ayı buldu uzaması inanin ki genetik tahmin edilemiyor babamız 33 yasinda daha 2 adet 20 lik disi cikmadi agri cekiyor ..

ama cok birsey kalmamis gibi gorunuyor artik patlamak uzere sag ust disin beyazi gorunuyor.. cok takmayin kafaya dis tohumlari gorunuyor sknti yok

Dişi patlamadı mı bebeşin merak ettim 10 gün önce atmışsın resim,

Güncelleme yapmaya geldim 13 ayı geçti hala dişleri patlamadı 😂 son durumu yine görsel olarak atayım ilk fotoğraf bu hafta ikinci geçen hafta çektim hiç ilerleme yok gibi
F601EF7D-AED3-4738-B507-008895E4D520.jpeg

Eklentiler

• CE6EE4A2-9C00-4AC1-9878-8A4572FC9FAA.jpeg
    CE6EE4A2-9C00-4AC1-9878-8A4572FC9FAA.jpeg
    210,9 KB · Görüntüleme: 58
Bence bebekten bebeğe değişiyor bu süre alt dişleri çabuk cikardi oğlum ama üst ikiyi aylardır çekiyor malesef taze soğan veriyorum ben beyaz yerini onunla idare ediyor yada soğuk salatalık onu da çok seviyor iyi geliyor sanırım

Bende sizinle ayni durumdayım 14 aylık ve dişleri hala patlamadı.
Var mı sizde bir gelişme ve aynı bu resimde gösterildiği gibi onun da kabarıklıgi

X