fondötende cildime uygun marka seçimi

meyra_aa

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2015
7
33
36
merhaba kızlar; size önce deneyimlerimi paylaşacağım sonra sizden fikir isteyeceğim. fondöten seçimiyle başım dertte bu fondöten seçme işini başaramıyorum sanırsam. bi fondötene 80ler 100ler 150ler vermek istemediğimden ucuz ürünler seçeyim dedim hep. yani fondötene 100 vercğime gider topuklu ayakkabı alırım diyorum hep. ilk başlarda hiç cilt problemim yoktu. bebeksi bi cildim vardı. hep bu ucuz fondötenler cildimi hassaslaştırdılar ve mafettiler cildim kabardı hep. ben fondötene flormarla başladım. flormarın pudrasınıda kullandım. pudrası gerçekten mükemmeldi sonra deborah kullandım bitkiselmiş falan filan dedik aldk ama yok cildimi kötü yaptı karma bi cilde sahibim cildimde güzel görüntü vermedi sonra essence kullanayım ddim o dahada bozdu cildimi. rimmel diye marka keşfettim turuncu kapaklı olan. eyvallah kapatıcılığı mükemmel amma ve lakin cildimde öyle sivilcelenmeler yaptıki durduğu yerde sivilce kusuyor mübarek. cildime her gün bakım yapan biriyim cildime öyle değer verirken rimmelin cildimi bigünde kabartması sivilcelendirmesi moralimi alt üst etti ve paraya kıyıp iyi bi marka fondöten almaya karar kıldım. sizce ne kullanmalıyım. karma ve hassas cilde sahibim hemen sivilceleniyor ve acıyor yüzüm şuan. mac, shiseido , lancome, estee lauder, clinique, make up forever bunlardan hanigisini önerirsiniz kapatıcılığıyla kalıcılığıyla iyi bi fondöten. clinique sivilce yapmaz ve sivilcileride geçirme özelliği var diyorlar ama çokta kurutuyormş cildi ne düşünüyosunuz sizler. kullanıp deneyim yaşadıklarınızı yazın lütfen teşekkürler

merhaba kızlar; size önce deneyimlerimi paylaşacağım sonra sizden fikir isteyeceğim. fondöten seçimiyle başım dertte bu fondöten seçme işini başaramıyorum sanırsam. bi fondötene 80ler 100ler 150ler vermek istemediğimden ucuz ürünler seçeyim dedim hep. yani fondötene 100 vercğime gider topuklu ayakkabı alırım diyorum hep. ilk başlarda hiç cilt problemim yoktu. bebeksi bi cildim vardı. hep bu ucuz fondötenler cildimi hassaslaştırdılar ve mafettiler cildim kabardı hep. ben fondötene flormarla başladım. flormarın pudrasınıda kullandım. pudrası gerçekten mükemmeldi sonra deborah kullandım bitkiselmiş falan filan dedik aldk ama yok cildimi kötü yaptı karma bi cilde sahibim cildimde güzel görüntü vermedi sonra essence kullanayım ddim o dahada bozdu cildimi. rimmel diye marka keşfettim turuncu kapaklı olan. eyvallah kapatıcılığı mükemmel amma ve lakin cildimde öyle sivilcelenmeler yaptıki durduğu yerde sivilce kusuyor mübarek. cildime her gün bakım yapan biriyim cildime öyle değer verirken rimmelin cildimi bigünde kabartması sivilcelendirmesi moralimi alt üst etti ve paraya kıyıp iyi bi marka fondöten almaya karar kıldım. sizce ne kullanmalıyım. karma ve hassas cilde sahibim hemen sivilceleniyor ve acıyor yüzüm şuan. mac, shiseido , lancome, estee lauder, clinique, make up forever bunlardan hanigisini önerirsiniz kapatıcılığıyla kalıcılığıyla iyi bi fondöten. clinique sivilce yapmaz ve sivilcileride geçirme özelliği var diyorlar ama çokta kurutuyormş cildi ne düşünüyosunuz sizler. kullanıp deneyim yaşadıklarınızı yazın lütfen teşekkürler
Canım hep çok ucuz ürünleri tercih etmişsin kaliteside düşük olduğu için memnun kalmaman okadar normalki.. o turuncu kapalıklı bahsettiğin markanın ürünü benim kardeşimdede aşırı sivilcelenme yaptı ayrıca yüünde parlıyordu bildiğin..
bence loreali bir dene. ben şuan onun cilt ürünlerini kullanıyorum fondötenden pudrasına cilt temizliğine kadar hem çok kaliteli hemde cildi bozmuyo. fiyatlarıda 50-60 arası. bunun yanında bir dönem creemme puff denemiştim ancak mağazadaki görevli bana koyusunu vermiş değiştirmek için fırsatım olmadı evde duruyor hala onun yapısıda hafif tonum olsa kullanırdım .s

Canım hep çok ucuz ürünleri tercih etmişsin kaliteside düşük olduğu için memnun kalmaman okadar normalki.. o turuncu kapalıklı bahsettiğin markanın ürünü benim kardeşimdede aşırı sivilcelenme yaptı ayrıca yüünde parlıyordu bildiğin..
bence loreali bir dene. ben şuan onun cilt ürünlerini kullanıyorum fondötenden pudrasına cilt temizliğine kadar hem çok kaliteli hemde cildi bozmuyo. fiyatlarıda 50-60 arası. bunun yanında bir dönem creemme puff denemiştim ancak mağazadaki görevli bana koyusunu vermiş değiştirmek için fırsatım olmadı evde duruyor hala onun yapısıda hafif tonum olsa kullanırdım .s
Anladım canım loreal pariside kullandım ama kapatıcılığını beğenmedim porselen cilt gibi pürüzsüz dursun istediğimden çok fondöten değiştirdim zaten sürekli değiştirdiğim içinde cildim mafoldu büyük ihtimal :KK43:

Öncelikle mat bir görünümmü istiyorsun,yoksa daha parlak bir bitişmi seviyorsun,bende clinique nin nemlendirici etkili bir fondoteni var cildimi kurutmuyor kapatıcılığı orta seviyede çok kapatıcı değil,tam kapatıcı arıyorsan estee lauderin double wear fondoteni var yağlı ciltler için sanırım,yine kapatıcılık düzeyi bi tık fazla olan revlon colorstay fondoten var ben kurucilt için olanını almama rağmen cildimi kuruttu,mac face&body fondoteni var fakat kapatıcı değil yine mac in matchmaster fondoteni var orta kapatıcılıkta karmacilt için önerebilirim,lorealin lumi magic fondoteninide çok sevdim duruşu çok güzel,bana kalırsa bi avm.ye falan gittiğinde sephora veya mac e gidebilme şansın varsa istediğin özellikte fondoteni yüzüne denet ve bir gün yüzünde kalsın bu şekilde satın alırsan daha sağlıklı bir sonuca ulaşabilirsin

mac marka föndoten aldım ve gayette memnunum. cildine ucuz ürünler kullanma. kullanacak şeyler var kullanılmayacak şeyler var. mesela cildime hep shiseido alıp kullanırdım lekelerim olduğu için sonra prof cildiye doktoruna gittim. bana eczaneden bir marka önerdi öyle kozmetik yerlerde satılmıyor. ve çokda memnun kaldım. gene pahalı temizleme sütleri vs kullanırdım hiç gerek yokmuş. mac denemeni tavsiye ediyorum. orda bir sürü fondotenler var deneyerek testerlardan karar vere bilirsin. ve doğal içerikliler en mühimi de.

Bende surekli fondoten ve pudra kullandigim icin yuzumde sivilceler cikiyodu yaz geldiginden beri ikisinide biraktim sadece ozel gunlerde bir kac defa kullanmisimdir ve cildim duzeldi bence sende bir sure birakmayi denemelisin :)

selam,

bugüne kadar cilt kozmetiğini en değerli yatırım olarak görmüşümdür. estee lauder ve dior gibi karkalarının ürünlerini yıllarca kullandım. asla haklarını yiyemem ancak son bir senedir dikkatimi ceken ve cok arastırdıgım mineral makyaj malzemelerini tek gecerim. sivilce problemi diye birsey de neymiş. gercekten ilk günden itibaren inanılmaz güzel yorumlar aldım. ailem ve cok yakın arkadas cevremde herkes bu ürünlere sayemde gecti. sanki yeni bir cild ve yüze kavustum. mutlaka deneyim derim kızlar.

X