Pudra, Fondöten, Kapatıcılar Fondöten seçiminde yardımcı olur musunuz?

dlra_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2010
201
0
ben bir türlü ten rengime uyan fondöten bulamıyorum şimdi internetten sipariş vericem ama resimlere güven olmuyo clarins mac clinique fln teni benim gibi olanlar varsa yada tonları iyi bilen biri bana yardım etsin ya resim ekledim resimdekinin aynısı ten rengim $yeilgzl.jpg

bu tür makyaj malzemelerini eğer daha önce kullandığın bir ürünün devamı olarak satın almayacaksan yani ilk kez kullanacaksan int ten alman biraz riskli çünkü resimlerden tonları net bir şekilde anlamak her zaman mümkün olmuyor. özellikle fondöten ve kapatıcı grubu için. çünkü bu ürünler birer numarayla değişen ton farklılıklarına sahipler ve ayrıca yağlı-kuru cilt tiplerine göre de değişiyorlar. o yüzden direkt şu marka şu ürün desem boş.
ancak şöyle yardımcı olabilirim açık tenli olduğun için güneş koruma faktörlü bi ürün tercih et.
kuru ve hassas cilt tipindeysen biotherm aquaradiance rahatlıkla önerebilirim. harika bir ürün.
yağlı cilt tipleri içinse calvin klein infinite matte oil free kullananların çok memnun olduğunu okudum. hatta bu üründen ben de alıcam bakalım nasıl.
ton içinse sanırım en güzel olanı ürünü birebir görüp test edip seçmen olur. :KK34:

bence de internetten siprariş yerine gidip bir yerden al.

eğer sorunlu bir cildin yoksa maybeline in affinitone idi glb adı onu kullanabilirsin.
ben şimdi cecile'in bir fondötenini kullanıyorum. adını unuttum ama fiyatı 15 tl civarı bir şey.

çok teşekkür ederim ya ama bulunduğum y:KK43:erde pek bi seçenek yok maybelline baktım ama koyu kaldı tonu sanki loreal ve max ta çok yoğun geldi bana yani o kadar problemli değil cildim bide maybelline fln pembemsi gibi sanki MAC alayım diyodum oda yok burda

bence de internetten siprariş yerine gidip bir yerden al.

eğer sorunlu bir cildin yoksa maybeline in affinitone idi glb adı onu kullanabilirsin.
ben şimdi cecile'in bir fondötenini kullanıyorum. adını unuttum ama fiyatı 15 tl civarı bir şey.

hmm peki memnun musun cildin yağlı mı

Benim ten rengime çok benziyormuş :KK61: benimki biraz daha sarımsı ama olsun yine de şimdiye kadar denediklerimi yazayım dedim.
-Lancome'un ve Dior'un en açık renkleri, adında ivory veya alabaster olanlar, kışın koyu kalabiliyorlar ama
-Stila'nın A rengi, ama bana bile sarı kalıyorsa sana pek olmayabilir
-Mac nw15 veya nc15 olabilir ama bana koyu kalıyorlar, bir de sürdükten sonra iyice koyulaşıyorlar
-Clarins'lerin hepsi koyu
-Estee Lauder Double Wear'ın renklerinde çok açık tonlar varmış ama türkiyede yok bu renkler
-L'oreal ve Sephora'nın en açık renkleri bana koyu olmasına rağmen benden bir ton koyu olan arkadaşım rahatça kullanmıştı, üstelik pembemsi ve sarımsı alt tonlara göre ayrılıyorlar
Umarım yardımcı olabilmişimdir :KK34:

Benim ten rengime çok benziyormuş :KK61: benimki biraz daha sarımsı ama olsun yine de şimdiye kadar denediklerimi yazayım dedim.
-Lancome'un ve Dior'un en açık renkleri, adında ivory veya alabaster olanlar, kışın koyu kalabiliyorlar ama
-Stila'nın A rengi, ama bana bile sarı kalıyorsa sana pek olmayabilir
-Mac nw15 veya nc15 olabilir ama bana koyu kalıyorlar, bir de sürdükten sonra iyice koyulaşıyorlar
-Clarins'lerin hepsi koyu
-Estee Lauder Double Wear'ın renklerinde çok açık tonlar varmış ama türkiyede yok bu renkler
-L'oreal ve Sephora'nın en açık renkleri bana koyu olmasına rağmen benden bir ton koyu olan arkadaşım rahatça kullanmıştı, üstelik pembemsi ve sarımsı alt tonlara göre ayrılıyorlar
Umarım yardımcı olabilmişimdir :KK34:

çok yardımcı oldun teşekkür ederim benim almayı düşündüklerim hakkında fikir vermişsin ben netten almayı düşünüyodum ve deneme şansım pek yok clarins mac almak istiyodum teşekkürler:KK61:

şöyle bişi yapabilirsin gidip bi yerden bak ten rengine hangisi uygunsa numarasını alıp netten sipariş verebilirsin.
benim cildim yağlı mesela şuann ben loreal infallible fondoten kullanıyorum hatta uzun bi süredir kullanıyorum bittikçe alıyorum o kadar memnunum yani üstelik 16 saat etkili ciltte çok hoş duruyo parlama filanda yapmıyor tavsiye ederim canım :KK66:

şöyle bişi yapabilirsin gidip bi yerden bak ten rengine hangisi uygunsa numarasını alıp netten sipariş verebilirsin.
benim cildim yağlı mesela şuann ben loreal infallible fondoten kullanıyorum hatta uzun bi süredir kullanıyorum bittikçe alıyorum o kadar memnunum yani üstelik 16 saat etkili ciltte çok hoş duruyo parlama filanda yapmıyor tavsiye ederim canım :KK66:

teşekkür ederim lorealinde renkleri pembe tonlu gibi geldi sanki max factoründe öyle zaten onun çok açık tonu yok

X