Makyaj Ürünleri Fondoten seçimi için yardım

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler

thejackal

......BuTTerFlyy.........
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2010
1.077
0
slm kızlar 28 yaşındayım ve çok fazla fondoten kullanmayı sevmiyorum ama artık makyajımı onsuz yapamayacağıma karar verdim

Hafif yağlı bir cildim var yane malum t bölgesi:) sizlerden memnun kaldığınız ve tavsiye ettiğiniz fondoten ve pudra isimlerini istiyorum

teşekkkürlerrr....

slm kızlar 28 yaşındayım ve çok fazla fondoten kullanmayı sevmiyorum ama artık makyajımı onsuz yapamayacağıma karar verdim

Hafif yağlı bir cildim var yane malum t bölgesi:) sizlerden memnun kaldığınız ve tavsiye ettiğiniz fondoten ve pudra isimlerini istiyorum

teşekkkürlerrr....

Canım ben Vİchy dermablend fondoten kullanıyorum kesinlikle harika.Parlamanı önler ve lekelerini kusursuz örter.gg den 45 liraya almıştım.ama eczanede bulunmuyor.

Bence mineralli ürünleri denemelisin bende fondoten kullanmaya başlıcam id bare mineral almayı düşünüyorum

evet mineralli ürünleri duydum onları nerden bulabviliris peki bilgisi olan varmı

evet mineralli ürünleri duydum onları nerden bulabviliris peki bilgisi olan varmı

canım id genelde eczanelerde satılıyor netten araştırabilirsin çilekte de satılıo ama denemeden almak mantıklı dil malesef :)))
body shopunda var ama bilmiyorum nasıl bilmiyorum :)
sephoranında kendi markası varmış sanırım nette bakarken gördüm
youngblood var fresh mineral var şimdilik benden bu kadar bayanssulusmile

sağol canım benim sana katılıyorum özellikle makyaj ve bakım ürünlerini net ten alma taraftarı değilim çünlkü muhakkak denemem gerek :):) adana da da yeni olduğum için çoğu yeri bilmiyorum ama verdiğin markaları araştırıcam saüğol

Bobbi Brown'ın renkli nemlendiricisini deneyebilirsiniz ("tinted mousturiser" diye geçiyor). Bu ürün hem cildi nemlendiriyor, hem de (fondoten kadar yoğun olmasa da) kapatıcılık sağlıyor. Eğer cildiniz çok sorunlu değilse özellikle yaz ayları için tavsiye ederim.

Kızlar konu eski ama bende bu konuda baya araştırma yapmıştım.En son makanın çok önemli olmadığına karar verdim çünki sonuçda bir coğunun içeriği aynı dilmi düğün öncesi baya baya bunalıma girmiştim hiç birini cildime uyduramyordum.En son cecilede karar kıldım .Bu arada yasakmı bilmiyorum ama bana baya yardımı dokunmuştu hatta bu konuda bir başlık açıcam az sonra istersen şu siteyi bi incele ben baya faydasını görmüştüm xxxxxx umarım işinize yarar :KK37::KK37::KK37:

Son düzenleyen: Moderatör:
Benimde cildim aynı seninki gibi. Yanaklarım dudak kenarlarım kurur,ama burnum alnım çenem yağlanır,bi acayip :KK52:
Golden Rose Mousse kullandım,güzeldi. Çok yağlandırmıyordu,hafifti,kapatıcılıgıda normaldi. Ama bir süre sonra kullana kullana ciltte pütür pütür durdugunu farkettim. Makyöze sordugumda köpük fondötenlerin yağlı ciltler için ideal oldugunu,kuru yerlerde istediğim gibi durmayacağını söyledi.
Sonra Flormar'ın Aqua-Stay On fondötenini kullandım. Sanırım şuanki bitince yine ona dönücem :KK51: Su bazlı,temizlemesi kolay,kapatıcılıgindan çok memnunum,fiyatı uygun. Ve çok hafif.
Şuan Loreal Affinitone kullanıyorum. Aqua almaya gittiğimde bir anlattılarki deniyim dedim. Bu aquadanda hafif,akıcı,sürülmesi yayılması kolay. Ama çok kapatmıyor. Aslında bir genç kız için ideal diyebilirim,doğal duruyor çünkü.. 2-3 saat geçince etkisi kayboluyor gibi.
Yani Aqua>Affinitone>Mousse canım.

kapatıcılık özelliğinin fazla olmaması sorun olmazsa clinique'i öneririm.
anti blemish fondötenini kullanıyorum ve memnunum.
oldukça doğal duruyor.
dün max factor lasting performans aldım ama henüz kullanmadım

Merhaba
Eger cilt tonuz arada bir tonsa benim gibi kesinlikle Bobbi Brown tavsiye ederim.Diger markalarda en fazla 5 veya 6 tane ton varken bu firmada tonlar yarim ve hatta ceyrek atiyor.Ben beyaz tenliyim ve genelde koyu tonlar oneriliyor yada sarimsi tonlar oneriliyordu.Ancak beyaz ve pembe tonlarindaysaniz sari bazli bir fontoten sizi yorgun ve mor gosteriyor.Bu markada her renk ve her tip urunde mevcut

kullandığım fondötenler cildimin hava alamasını engellediği için uzun bir süre berbat bir yüzle gezdim ortalıkta ama iyiki shiseido'yla tanıştım! onun sayesinde yüzüm düzeldi. %100 doğal ürünlerle cildim yeni doğmuş bebek gibi xxxx burada da sayfası var. teşekkürler shiseido!

Son düzenleyen: Moderatör:
kizlar meraba bende cildime uygun fondoten arayanlardanim. beyaz tenliyim ve kuru bir cilde sahibim bu yüzden fondoteni sürdümmü yüzüm pul pul oluyor bunada sinir oluyorum.bana önere bileceginiz hem kapatici özelligi hemde cildimi nemlendirici tazda bi fontoten söyleye bilirmisiniz LüTFEN...:KK16:

teşekkkürlerrr....

slm canım hafıfyaglı bircilde sahıpsen ılk once cildini yaglardan arıdırmak için cildine göre yüzyıkama jeli ile yıka.sonra oriflamenın yenı çıkardıgı''ecobeauty nemlendirici föndeten'i kullan.%95 doğal.cildin ışıltısını artırıyor,pürüsüszdoğal görünmesini sağlıyor ben kullanıyuorum çok memnunum sanada şiddetle tavsiye ederim..

dior forever kullandım.yüzüm acaip yağlı.yıkama jeli kullanıyorum eczaneden aldım öyle dengeliyordum.dior forever bence çok iyi hem yağlandırmıyo.yumuşacık yapıyo cildi.hafif kokulu bir ürün.

Kızlar birkaç kişiye daha danıştım ama hepsi senin yüzünün fondetene zerre ihtiyacı yok dedıler ama ben kullanmak ıstıyorum hani bence az da olsa gıcık lekeler war bence belli oluyor ben esmer tenlıyım ve cok ıstıyorm fondoten surenlerın makyajı yuzlerınde daha guzel duruyor bende kı de oyle dursun ıstıyorm.Ama tek korkum suratımda sıvılce sıyah nokta hıcbırı yok fondotenden sonra cıldım mafolur dıye korkuyorm sızce kullanmalı mıyım? çok karısık kafammm :) ve şöylede bırsey ıstıyorm fondoten surdugum cok goze batmasın dogal dursun :KK70:

X