Pudra, Fondöten, Kapatıcılar Fondöten,pudra sivilce yapar mı ??

lily01

Üye
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2012
33
0
merhabalar arkadaşlar ben daha önce hiç fondöten , pudra ve kapatıcı kullanmadım . Hep bi önyargım vardı yüzüme krem bile sürsem sivilce çıkcak gibi hissediorum o yüzden özel günlerde bile fondöten süremiyorum . 1 hafta sonra mezuniyet partim var ve nası bi makyaj yapacağımı bilmiyorum. Böyle sağlıklı cildime çok zarar vermeyecek bi fondöten ya da pudra önerebilirmisiniz ? bide ben kapatıcıda gözaltıyla yüz arasında renk farkını sevmiyorum bazılarının gözaltları bembayaz oluyo bazılarınında kapatıcı sürünce daha bi mor görünüyo bu neyden kaynaklı ? önerilerinizi bekliyorum :) (makyajdan pek anlamam )

eger cildinde bir sorun yoksa, kapatman gereken bir kusur yoksa fondöten, kapatıcı filan sürme.. sadece hafif bir pudra sürebilirsin.. loreal in true match kullanıyorum ben memnunum ondan, incecik hafif bir şey.. ama biraz daha yogun bir pudra dersen de, max factor creme puff önerebilirim :KK66:
zaten öyle göz altlarına filan aşırı bir kapatıcı sürdürme, hele hele göz çevrene aydınlık dursun diye açık renk far sürüyor kuaförler, onu da sakın yaptırma..insaı en az 5 yaş büyük gösteriyo..

o dediğin ton farkları doğru rengin seçilmemesinden dolayı kaynaklanıyo canım. sivilce oluşumuda zaten yağlı bi cilde yine yağlı bi fondoten kullanmaktan vede sonrasında cildi temizlememekten kaynaklanıyo :) cildin çok problemli deilse çok kusurlu deilse sihirli fondotenler var yani sahte porselen makyaj gibi göstermiyo cildini pürüssüzleştiriyo sadece. doğru tonları seçersen hiç bi problem yaşamassın. eve geldikten sonrada cildini güzeeelce temizle arkasından tonik kullanıyosan tonikle hiiiç bişicik olmaz :)

öncelikle cevaplar için teşekkür ederim :) sivilcem yok ama renk renk sanki yüzüm gözaltlarımda genetik olarak morluk var ama çok yoğun değil sadece yüzümün pürüzsüz görünmesini istiyorum . bide pudra sürdüğünde yüzde unumsu şekilde kalıyor yani yüzde pudra olduğu çok belli oluyor onu nasıl engelleriz acaba ?

sıkıştırılmış pudraları kullanırsan öyle unlu görünümü engellemiş olursun canım...

Bende flormarın terracotta pudrası var, çok güzel pul pul görünmüyor ve doğal duruyor ama çok az rengi var, tonu tutarsa denemelisin derim:KK34:

teşekkür ederim sıkıştırılmış pudrayı deniycem :)

@ndd flormarın terracotta pudrası nasıl ciltler için benm yüzüm sivilceye meyilli biraz korkuyorum her an bi yerden çıkar diye sende böyle bir sorun oldu mu ?

flormarın terracotta pudrası gerçekten güzel öyle toz toz durmuyor. bir arkadaşım senelerdir onu kullanıyormuş, çok doğal duruyordu. tesadüf mağazada alırken karşılaştık hemen bende aldım. çünkü yüzünde gerçekten pudra yok gibiydi.

teşekkür ederim sıkıştırılmış pudrayı deniycem :)

@ndd flormarın terracotta pudrası nasıl ciltler için benm yüzüm sivilceye meyilli biraz korkuyorum her an bi yerden çıkar diye sende böyle bir sorun oldu mu ?

Benim cildim karma ama yağlıya yakın yani ama hiç sivilce çıkarmadı şimdiye dek,gerçi ben de özel zamanlarda filan sürüyorum.Her gün kullanmıyorum:)

Son düzenleme:
merhabalar arkadaşlar ben daha önce hiç fondöten , pudra ve kapatıcı kullanmadım . Hep bi önyargım vardı yüzüme krem bile sürsem sivilce çıkcak gibi hissediorum o yüzden özel günlerde bile fondöten süremiyorum . 1 hafta sonra mezuniyet partim var ve nası bi makyaj yapacağımı bilmiyorum. Böyle sağlıklı cildime çok zarar vermeyecek bi fondöten ya da pudra önerebilirmisiniz ? bide ben kapatıcıda gözaltıyla yüz arasında renk farkını sevmiyorum bazılarının gözaltları bembayaz oluyo bazılarınında kapatıcı sürünce daha bi mor görünüyo bu neyden kaynaklı ? önerilerinizi bekliyorum :) (makyajdan pek anlamam )

o göz altını aydınlatma başka bişe sen cilt rengine uygun sıkıştırılmış pudra al benmde göz altlarım mor biraz diye kullanıyuorum sivilce falanda yapmadı bu güne kadar..fondötn kullanmıyorum ben o yzden ona bişey diyemem

L'Oréal -Infallible Fondöten i tavsiye ediyorum. kırmızı kapaklı olanı. iyi eğlenceler:)

L'Oréal -Infallible Fondöten i tavsiye ediyorum. kırmızı kapaklı olanı. iyi eğlenceler:)

teşekkürler :) ben en iyisi hem loreal i hemde flormar ı deniyim çünkü flormar için gelen yorumlar çok iyi özellikle belli olmayışı çok güzel umarım uygun bişy bulabilirim :)

kızlar şimdi netten baktım flormar terracotta ya omega fln içeriormuş yağ bileşimli fln diyo bu pudraların yağsız olanı yok mu :KK70:

flormar çok kötu bır urundur hıç tavsıye etmem krolayn yada mac tavsıye ederım kroylaynda sıkıstırılmış pudra vardır ve suyla kullanılır yuzun kadıfemsı puruzsuz harıka gorunur bu urunu sadece kroylaynda bulabılırsın profosyonel urunlerdır ıkısıde kuaforlerde makyaj malzemesı satan yerlerde bulamazsın.goz altı ıcınde sana orda yardımcı olurlar zaten profosyonel makyozler var sen ıstedıgını anlat onlar sana uygulayarak gosterır butun gun akma terleme olmaz hatta suda da cıkmaz :))) cunku kroylayn su bazlı bır urundur

X