Pudra, Fondöten, Kapatıcılar Fondoten kullandığımda yüzüm kabuk kabuk oluyor

angelinaaaa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2011
52
0
arkadaşlar yüzümde sivilceler var ve fondöten yada pudra gibi kapatıcılar kullanıyorum fakat yüzüm soyuk soyuk oluyor nedeni nedir? sizde böyle bir problem yaşıyormusunz _? nasıl çözebilirim bu problemi? forumda bulamadım bu tarz bi başlık.. yardımcı olursanız sevinirim :-)

Fondoten v.s asla kullanmam akneye yatkın bi cildim var zaten
Ama çevremden duyduğum kadarıyla ölü deri olduğunda öyle oluyormuş
Başkalarının yalancısıyım :-)

arkadaşlar yüzümde sivilceler var ve fondöten yada pudra gibi kapatıcılar kullanıyorum fakat yüzüm soyuk soyuk oluyor nedeni nedir? sizde böyle bir problem yaşıyormusunz _? nasıl çözebilirim bu problemi? forumda bulamadım bu tarz bi başlık.. yardımcı olursanız sevinirim :-)

canım demekki cildini iyi nemlendirmiyorsun. kuru kalmış cildin

öncelikle temizleyip, tonikleyip, nemlendiricini süreceksin sonra fondötenini sürersen yapmaz öyle. dene bakalım :)

ürün cilt tipine uygun değildir zaten sivilceli ciltte fondöten çok zor... bende çok çektim bu sivilce ve fondöten belasından çok da para harcadım onlara sonuç, sivilceyi arttırıyorlar, doğru dürüst kapatmıyorlar, kabuk bağlayan sivilceler soyuk soyuk oluyor vs.. en sonunda mineral fondöteni keşfettim böyle pudra gibi bişey hem güzel kapatıyor hemde sivilceleri beslemiyor, hatta iri iltihaplı olanlarım daha hızlı iyileşiyor, doğal görünüyor, durdukça daha güzel görünüyor cilt, tavsiye ederim.

bendede oluyor bazen
altina nemlendirici surup hemen fondoteni suruyorum hic bi sorun yasamiyorum sonrasinda ..

canım fondöten ile ogün kapatıyosun ama sonrasını düşünmüyosun benim cildimde sivilce sorunum olmadı hiç çok şükür adet dönemi çıkar 1 yada 2 tane geçer düzgün bir cüldüm var ama makyaj altı olarak kullanmak hoşuma gidiyordu az ama çok az ve arada sonra anladım ki cildimin yağ dengesini alt üst etti ve siyah noktalar fazlalaştı bende kullanmıyacağım artık daha kötü yapıyosun bence kullanmamaya çalış bugünü yaşarken yarını unutma emi geçer zamanla inşallah

ürün cilt tipine uygun değildir zaten sivilceli ciltte fondöten çok zor... bende çok çektim bu sivilce ve fondöten belasından çok da para harcadım onlara sonuç, sivilceyi arttırıyorlar, doğru dürüst kapatmıyorlar, kabuk bağlayan sivilceler soyuk soyuk oluyor vs.. en sonunda mineral fondöteni keşfettim böyle pudra gibi bişey hem güzel kapatıyor hemde sivilceleri beslemiyor, hatta iri iltihaplı olanlarım daha hızlı iyileşiyor, doğal görünüyor, durdukça daha güzel görünüyor cilt, tavsiye ederim.

mineral fondöten hangi marka kullanıyorsun pekiii?

kızlar benım duyduguma gore en ıyı fondotenı de alsan yuzundekı gozenekler fondotenı surunce hava almadıgı ıcın yuzde pullanma (smooth fondotende) bazen sıvılce (ozellıkle yaglı fondotende) ve genellıklede bırcok cılt sorunlarına sebep oluyormus hele makjajını sılmezsen daha da fena o gunden berı ben kullanmıyorum fondoten cok ıhtıyacınız yoksa kullanmayın derım ben ...

mineral fondöten hangi marka kullanıyorsun pekiii?

bella pierre markası diğer, markalardada vardır mutlaka ama ben tavsiye üzerine ilk bunu denemiştim zaten ilkkez duyuyordum bu markayı da, baktım güzel sonra başka bir marka hiç denemedim, hem fiyatıda daha önce kullandıklarıma göre daha uygundu 80tl.

Yüzünüze haftada 1 peeling uygularsanız;

cildinizi temizleyip,tonıkleyip ve nemlendirip ondan sonra fondeten uygularsanız

O kabuk kabuk,pul pul olan görünümden kurtulursunuz...

Bu genellikle cildi çok kuru olanlarda olur,benımdecildim kuru bu işlemleri yapmazsam

hiçbirşey sürmesemde cildim pul pul dökülüyor.

Son düzenleme:

nereden temin edebilirim?

benim cilt tipim karma. ama fondöten kullandığımda sadece burun ve kaş aram kabuklanıyo. ben de bu durumdan şikayetçiyim. bana da önerebilir misiniz? bella pierre uygun mudur? genelde çillerim yok olsun diye kullanıyorum da.

eğer cildinin her yerine nemlendirici uygulayıp, cildin kremi emdikten sonra sürersen kabuklu bi görünüm oluşmaz ama dikkat et kremin hemen ardından sürersen fondöteni cildin yağlanır hemen...

önce buhar maskesi yapın. varsa siyah noktalarınızı sıkın

ardından peeling yapmanız şart. sonra da gece kreminizi sürüp cildinizi o gece dinlendirin

ertesi gün eğer alerjiniz yoksa bal-süt maskesi uygulayın. bal cildi besleyip temizler

sütte nemlendirir

her gün fondöten sürüyorsanız mutlaka haftada 2 kez bal maskesini uygulayın

X