Folik asit yazmadıı?

Gulperi

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Sahte Profil
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2007
471
18
merahaba arkadaslar. bende ileriki aylarda bebek sahibi olmak istiyorum allah nasip ederse. bunun icin ssk nin birine gidip bu istegimi soyleyip folik asit yazdirmak istedim/

Kadin hastaliklari dr.u bana folik asitin reklamina coook para harcadilar ama icerigi icin o kadar para harcanmadi.bebegin olusumuna cokda katkisi yok o yuzden ben onermiyorum ve yazmiyorum dedi.

simdi ben naapiiyiimkullanayim mi kullanmayayim mi
fikrinizi sormak istedim
tesekkurler

kalimero eczaneden FOLBİOL kendinde alabilirsin yanlış hatırlamıyormuyorsam 1 ytl gibi cüz i bişey zaten.hamilelik planlıyorsan üç ay önceden en geç bir ay evvelinden kullanmaya başlaman tavsiye ediliyor.günde 1tablet.nöral tüp defektlerinin oluşmaması ve bebeğin sağlıklı gelişimi için bilimsel olarak yararı kanıtlanmış bir gerçek var ortada.için daha rahat edecekse doktorum (kadın doğum )anabilimdalı başkanı prof.(ona ayrıca sonsuz güveniyorum)

bence sen bu doktora hiç güvenme.....ilk başlarda bende bilmiyodum.....özel hastaneye gidiyorum ben ve bana doktorum folik asitin önemini anlattı,ilk defa duymuştum...internettende araştırdım bütün doktorlar tavsiye ediyor

bunda reklam yapılcak bişey yok. folic plus eczanede 7 ytl folbiol ise 1 ytl yazdırmana gerek yok...

doktorum 2 ay folic plus daha sonrasında folbiol kullan dedi....kimseye zararı yok........almanda fayda var bence......

bence o doktor h......t etmiş çünkü folik asit çocuğun bütünlenmesine yardımcı olan tek vitamin bence sen eczaneden al kullanmaya başla bi zararı olmaz

Bende gebelik düşündüğüm için gittim
Doktor bana folik asit verdi.İsmi folibol
Bence kullanmak gerekiyoo.Arkadaşların belirttiği gibi pahalı bişey değil.
Amacı gebeliği kolaylaştırmak değil bebeğin gelişimine katkıda bulunmak ve bebekte oluşabilecek
anomalileri önlemek.Yani gebe kalmadan 3 ay öncesinden bu vitamini vücutta depolaman gerekiyoo
Bencede sen o doktora fazla güvenme..

Bol şans..

cnm ben pronatal kullanıyorum
bütün vitaminleri içeriyor
ilk gebeliğimdede kullanmıştım

merahaba arkadaslar. bende ileriki aylarda bebek sahibi olmak istiyorum allah nasip ederse. bunun icin ssk nin birine gidip bu istegimi soyleyip folik asit yazdirmak istedim/

Kadin hastaliklari dr.u bana folik asitin reklamina coook para harcadilar ama icerigi icin o kadar para harcanmadi.bebegin olusumuna cokda katkisi yok o yuzden ben onermiyorum ve yazmiyorum dedi.

simdi ben naapiiyiimkullanayim mi kullanmayayim mi
fikrinizi sormak istedim
tesekkurler

banada doktorum folık asıt vermedı..gebelıkten once onermıyorum dedı..fisfisfisbende kendım folbıol aldım..gunde bır tane yatarken ıcıyorum..sende folbıol kulllanabılırsın canım..şutarafagitti

merhaba benim dr da folbiol olanı öneriyor fiyatı daha uygun ve günde birtane alacaksın diyor
diğer folik plus ı önermedi ithal geldi için hem fiyatı çok pahalı hem de folbiol kadar etkili değil demişti
gene de sen bilirsin tabi hangisini almak istersen

arkadaşlar biraz dikatli okuyun isterseniz he:) bebegin oluşumuna katkıda bulunmuyor demiş sanırım bu arkadaşda hamile degil hamile kalınca zaten kullanılır vitamin destegi lazım bebege ama ben elevit kullanıyorum folik asiti 1 ay kullandım canıms en folik asit alma elevit al hamile klaıncada bu iacı bedava veriyorlar folik asitten daha iyi benim d rum hep hastalarına bunu veriyor sende al canım 13 ytl idi il aldıgımda içinde 60 adet var birgün iç bir gün içme hamiş kalınca hergün içersin

tesekkurler arkadaslar .banada dr un dedıgı mantıklı gelmedı ama genede busekılde bı onerıde bulunan dr var mı dıye merak edıp sıze danısayım dedım. yarın eczaneden kendım alıp ıcıcem.

tesekkur ederım hepınızea.s.

arkadaşlar biraz dikatli okuyun isterseniz he:) bebegin oluşumuna katkıda bulunmuyor demiş sanırım bu arkadaşda hamile degil hamile kalınca zaten kullanılır vitamin destegi lazım bebege ama ben elevit kullanıyorum folik asiti 1 ay kullandım canıms en folik asit alma elevit al hamile klaıncada bu iacı bedava veriyorlar folik asitten daha iyi benim d rum hep hastalarına bunu veriyor sende al canım 13 ytl idi il aldıgımda içinde 60 adet var birgün iç bir gün içme hamiş kalınca hergün içersin

evt bende elevit içiyorum
hem vucut direncini artırıyor
hemde bebeişe hazırlık
17 aydır hazırda içiyoz ama bebek yok:roflol:

yok arkadaşım mutlaka kullan,bana dr. 3 ay önceden başlattı.Zaten günlük 0.4 mg gerekliymiş.Folbiol 1 ytl ve oranıda yeterli zaten.

evt bende elevit içiyorum
hem vucut direncini artırıyor
hemde bebeişe hazırlık
17 aydır hazırda içiyoz ama bebek yok:roflol:

hay allah kıyamam sana aylarca folik plus kullandım bana mısın demedi tam da üstüne üstülük kilo yaptı öküz ilaç:mymeka::dilcikar: en sonunda bıraktım ama elevit folik asitten kat ve kat iyi bir ilaç tum vitaminler içind evar oldugu için ayrı ayrı kullanmana gerek kalmıyor ama folik asit kullandıgım zamanlarda bir de e vitamini kullanıyordum ama elevite başlayınca onlar tarih oldu

miracım benim bebegim de tam 13 cü ayda geldi keramet elevitte degil yani yerimseniben allahın ayarladıgı zamanda bekle ve gör hiç dr a gittin mi? :sm_confused: inşaallah rabbim tez vakitte nsip kısmet eder canım hayırlı bir evlat amin:1hug:

bana dr. hamilelikten 1 ay önce başla dedi. netten araştırdım. 3 ay önce içmeye başlamak gerekiyormuş. sanırım beni de yanlış yönlendirdi dr. ya da hemen hamile kalamayacağımı düşündü. ben içmeye başladım. folik plus sanırım adı. içinde 90 kapsül var. bazı vitaminler bana ağır gelir, rahatsızlık verir. bunu içtikten sonra bir rahatsızlık hissetmiyorum. dr.kan değerlerini normal gördüğünden vitamin önermemiş olabilir. vücuda fazla kimyasal yüklemek de doğru değil tabi. annede ve bebekte birikimlere sebep olabiliyormuş. fakat folik asiti herkes tavsiye ediyor. sen de netten araştır ve içmeye başla bence.

canım sana son kez söylüyorum bu benim dediğim ilacın içinde alman gereken tum vitaminler var folik asit de dahil tamam mı

folik asit bebekteki bir cok anomaliyi önlüyor arkadaslar mutlaka doktorunuzdan isteyin birde bebe aspirini bebeye kan akısıgını düzgün sagladıgı icin oda cok önemli biliyorsunuz bebek ilk bir kac ay annenin kanı ile besleniyor

X