folik asit kullanımı hakkında yardım

irras_

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2008
2.966
206
merhabalar .. bebek yapma kararı aldık eşimle .. fakat folik asit kullanmaya başlıcam ama dozajı fln nasıl olucak hiç fikrim yok ..
günlük kaç mg almalıyım ? birde önerdiğiniz marka varmı ?

Günde iki tane, yemeklerle birlikte yerimseniben ve bol suyla yerimseniben
Ben folic Plus kullanıyorum, önerebilirim canım yerimseniben

çok teşekkürler bugundışarı çıkma durumum olursa bugun alıyorum inş yoksa yarın :)
peki ne kadar süre kullandınız siz

hamilelgin ilk 3 ayındada kullanıyorsun
ondan sonra demir ve vitamine başlıyorsun

bugun eczaneye gittimve folik asit almak istediğimi söyledim bana folbiol verdi folic plusı sordum varmı dedim hayır dedi bende eve geldim iyice okudum içeriğini 5 mg mış ben günde daha az alınması gerektiğini okudum bi sitede güvenemedim korkudan yarım aldım hapı :)
folbiol kullanan varmı sizce tam tabletmii almalıyım ..

tamamdır teşekkürler yemekten sonramı alıcam bunuda yoksa yemek arasındamı

eger doktorun baska sekilde onermediyse gunde 0.4 mg aliniyor.Fakat bazi bunyelerde eksiklik cok daha buyuk boyutta oluyor ve doz 4 mg a kadar cikabiliyor.

bende folik plus kullanıyorum.ama günde 1 tane içiyorum..Dr felan gitmedim..ama folik asit balık ve yeşil sebzelerde bolca var....ben bunları çok tükettiğim için 3 tane almayı uygun bulmadım açıkcası....ama folbiol den günde 1 tane ve tok karnına...folik plustan da günde 2 tane sabah akşam alabilirsin bence...çünkü anladığım kadarıyla bütün Dr lar farklı bir şey sölüyor. hatta kullanma diyen Dr bile duydum...Folik Asit dediğiniz şey Avitamini-Cviitamini gibi bir çeşit vitamin..Ama tabi en iyisi kendi DRunu dinlemek...

bende doktora gitmedim hamile kaldıgımda gitmeyi düşünüyorum inşallah ..
bende yarım tablet içiyorum 5 mg diyor ünkü hapın üstünde

hamile kalmayı düşündüğüm için folic plus kullanıyordum fakat 3 tablet bana çok fazla geldi kilo almaya baslayınca ara verdim çünkü iştah açıyor :bbo:1 tablet yeter şimdilik bence

X