folık asıt kullananlar buraya..

serap0404

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2009
212
2
slm kızlar dun doktora gıttım ve bana folık asıt verdı.adı solgar.bıarkadasım bana onu kullanmamı sedece vıtamın oldugunu soledı.yanı hamıle kalmamda fazla bıetkısının olmadıgını soledı.solgar kullanan varmı..

slm kızlar dun doktora gıttım ve bana folık asıt verdı.adı solgar.bıarkadasım bana onu kullanmamı sedece vıtamın oldugunu soledı.yanı hamıle kalmamda fazla bıetkısının olmadıgını soledı.solgar kullanan varmı..

bende onu vitamin olarak biliyorum ben folic plus kullanıyorum.

bende hamile kalmak için tedavi olduğum sürede doktorum bu folik plus ilacını kullanmamı istemişti bu ilaç sadece hamile kaldığında bebeğine faydalı bir ialç hamileliği kolaylaştırmıyo canım.çünkü bu ilacı hamileliğin ilk üç ayı kullanmak gerekiyomus bana doktorum öyle söylemişti

bence solgarıda kullanmaya devam edebilirsin hepsi aynı sadece bebeğin gelişimine etkisi var o yüzden hamile kalmadan önce kullanmayı tavsiye ediyolar hamile kalmaya bi etkisi yok banada gnc nin folik asitinin kullanmamı önermişti doktorum onu içiyorum .

canım bana da doktorum folic plus verdi. ama folic asit hamile kalmayı kolaylastırmıyor sadece bebiş oldugu zaman senden beslenecek ya sana takviye yapıyor, seni kuvvetlendiriyor diye biliyorum bende. en kısa zamanda saglıkla hamilelik haberini paylaşman dileğiyle..

canım bana da doktorum folic plus verdi. ama folic asit hamile kalmayı kolaylastırmıyor sadece bebiş oldugu zaman senden beslenecek ya sana takviye yapıyor, seni kuvvetlendiriyor diye biliyorum bende. en kısa zamanda saglıkla hamilelik haberini paylaşman dileğiyle..

teşekkürler canımmmmm....

canım ben de folic plus kullanıyorum gebelikten en az 3 ay önce baslayıp gebeligin 3. ayına kadar mutlaka kullanılması gerekiyor bebek icin cok önemli bi vitamin yedigimiz besinlerle hamileyken ihtiyac duydugumuz folik asit ihtiyacını karsılayamıyoruz bu yüzden mutlaka dısardan destek almamız gerekiyor. folik asit eksikligi bebek te nöral tüp defekti denilen bi hastaliga sebep oluyor ve ultrasyonla teshis konulamıyor bebek dogdugunda omiriligi kapanmamıs oluyor ve genelde ölümle sonuclanıyor. bende doktora gittim ama bana bunları hic anlatmadı hep kendim arastırıp buldum insaallah sanada yardımcı olmusumdur

canım ben de folic plus kullanıyorum gebelikten en az 3 ay önce baslayıp gebeligin 3. ayına kadar mutlaka kullanılması gerekiyor bebek icin cok önemli bi vitamin yedigimiz besinlerle hamileyken ihtiyac duydugumuz folik asit ihtiyacını karsılayamıyoruz bu yüzden mutlaka dısardan destek almamız gerekiyor. folik asit eksikligi bebek te nöral tüp defekti denilen bi hastaliga sebep oluyor ve ultrasyonla teshis konulamıyor bebek dogdugunda omiriligi kapanmamıs oluyor ve genelde ölümle sonuclanıyor. bende doktora gittim ama bana bunları hic anlatmadı hep kendim arastırıp buldum insaallah sanada yardımcı olmusumdur

cok yardımcı oldun tesekkurler cnm.bende solgarın folık asıtını kullanmaya devam edıyorum ıste.

bende doktora bebek isteğiyle gittim ve bana bu ilacı verdi bebeğin oluşumunda bi faydası yokmuş bilidğim kadarıyla sadece hamile kalınca vitamin desteği veriyormuş

bende folic plus kullanıyorum bebek düşünüyoruz diye doktora kontrole gittiğimde doktor söylemişti başla diye. bebek düşünen herkesin 3 ay önceden kullanmasında fayda var ama diğer arkadaşlarında söylediği gibi hamile kalmayı kolaylaştırma gibi bir etkisi yok....

bende folik plus kullanıyorum bi kutu bitmek üzere .yan etkisi yok .ama acaba piskolojikmi bilemiyorum vitaneim alıyorum diemi ne ne kadar geç yatarsam yatayım dinç oluyorum .yorgun hissetmiyorum kendimi hiç.umarım bu ay hamile kalabilriim

Ben de bu ay düzenli olarak kullanmaya başladım. Folibiol kullanıyorum. Hamile kalmaya faydasının olduğunu okudum burada. Ne kadar doğru bilemiyorum... Umarım işe yarar...

Ben de bu ay düzenli olarak kullanmaya başladım. Folibiol kullanıyorum. Hamile kalmaya faydasının olduğunu okudum burada. Ne kadar doğru bilemiyorum... Umarım işe yarar...

merhaba hamile kalmak için değilde, kaldıktan sonra bebğin omirilik gelişiminde ve olası sakatlıkları önlemede faydalı olduğunu okumuştum.
ayrıca folicplus un içeriğinin daha zengin olduğu söyleniyor..

1 aydır folicplus kullanıyorum, dr.um tüm hamile kalmayı planlayan kadınların önceden başlaması gerektiğini hiçbir yan etkisinin olmadığını söyledi.
günde 3 tane içiyorum..

bebek istediğimiz için dr a gittiğimde Folibiol u hamile kalana kadar kullan demişti hala devam ediyorum ama bişey yok:KK43:hamileliği kolaylaştırmıyor ama ben 5 kilo kadar aldım bu haptan dolayı olduğunu düşünüyorum.

benimde zaten açık olan iştahımı 2 kat arttırdı sanki...

yememekk lazımm nasıl olacak bilmiyorum yaaaa

2 aydır günde 1tane alıyorum folbiol.fakat kilo aldım 4-5 kilo kadar.of ya

X