Folbiol

peraspera

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2024
56
13
Arkadaşlar merhaba, 5 haftalık gebeyim. Öncesinden beri folik asit kullanıyorum. Doktorum hepsi aynı ne kullandığın farketmez demişti ve ben de eczacı önerisiyle folbiola başladım. Gebelik öncesinden de düşünürsek 3. Kutudayım ve bugün karşıma bir videoda folibolun otizm riski yarattığı konulu video çıktı başımdan aşağı kaynar sular döküldü. Böyle bir şey var mı?

Kullanmayın şunuuuu. Devlet sadece onu ödüyor diye onu yazıyorlar. Dozu çok çok fazla. Fazla folik asitin otizm ile ilişkisi var. 250 lira civarı parayla 400 microgram bir folik asit alın. Benim doktor folidoce verdi.

Kağan Kocatepe ilgisi yok demişti bir videosunda. Bir iki yerde daha okudum. Yalan haber, zaten folik asit vücutta tutunan bir madde değil, her gün atılıyor vücuttan yazıyordu. Şimdiki doktorum da öyle diyor. Ben de kullandım 3 ay malesef. İnşallah yanlış haberdir.

Bende 1 buçuk ay kullandım hamileyken.. evet vücut gerektiği kadarını aliyo geri kalanını atıyor çok şükür şuan bebegim 64 günlük göz teması kuruyor bir sıkıntı yok ama doktorum bana 1.5 aydan sonra kullanma onu dedi. Banada eczane vermişti bende çok korkuyordum şükür bir sey olmadi

Çok sevindim. Sağlıkla büyüsün inşallah. Darısı başımıza

Doktorum folbiol önerdi kendi başıma degistirmek istemiyorum
Doktor başka ilaç önermez çünkü devlet karşılamıyor. Ayrıca bi kansızlık vs yoksa folbiol alınması gerekenin 10 katı. Siz bilirsiniz tabii ki fazla folik asit alımının etkileri, zararları araştırmalarla gösterilmiş, doktorunuza danışın önce

Bende kansızlık ve d vitamini düşüklüğü var

Doktorum folbiol önerdi kendi başıma degistirmek istemiyorum
İlk randevum devlet hastanesindeydi oradaki doktor folbiol yazdı. Sonraki hafta özele geçtim, bulunduğum şehirdeki iyi doktorlardan, bana folik asit kullanıyor musun dedi, gebelik öncesi kullanmadım ama devletteki doktor folbiol verdi ona başladım dedim. Yüksek doz bir ilaç imkanın varsa farklı bir folik asit kullan yoksa da iki günde bir iç demişti. Bir iki hafta devam ettim iki günde bir şeklinde sonra içim rahat etmediği için farklı bir markaya geçtim. Gebelikte unutkanlık oluyor, sürekli acaba dün içmişmiydim diye düşünüyordum

Bende.ozele gidiyorum üstelik iyi bir doktor doktorumda

Otizmle alakalı olduğunu düşünmüyorum ama benim doktorum elenatal2ye başlattı beni. Multivitamin gibi bişey daha çok.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…