FIRIN ÖNERİSİ

Efes78

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2022
1.196
1.281
46
Merhaba hanımlar, yeni fırın almak istiyorum..Bugün B..H markasına baktım..airfry özellikli olan var,17.500 TL dedi..bundan kullanan var mı acaba?airfry işe yarıyor mu?ya da şu marka ,model çok iyi diyebileceğiniz bir öneriniz var mı?almışken iyi birşey almak istiyorum

Airfryer baya moda oldu öyle ki almayani dovecekler moduna girdi piyasa.ben de aldım açıkçası çok da elzem değil
Ben Arçelik ankastre fırınimdan memnunum

Beko kullanıyorum memnunum ama Arçelik ve Beko alacaksan eğer Bekoda 631 olan modeline bak airfrey özellikli olanı çünkü arceligin kodunu bilmiyorum ama ikisi de aynı banttan üretimden çıktığı için bekonun 430 modeline denk gelen Arçelik ve Beko marka fırını alma.
Kronik olarak fırın ısındığında kapak titreme sorunu var. Bu yüzden firinim değişti.
Airfrey fırını batırıyor bu arada tavsiye etmem asla. Firinindan yag kazımak istemezsin.
Buhar destekli fırın benimki aynı zamanda ama o özelliğini de kullanmıyorum, zamanla pas oluşmasına sebebiyet verir
B..... marka firinin alt kısmının pisirmedigi ile alakalı çok şikayet var.

Benim bulaşık makinesi çamaşır makinesi derin dondurucu ve buzdolabim Siemens
Çok memnunum ve ilk kez Siemens için uzak durun diyen sizi duydum

4 yıl Arçelik Beko yetkili servisinde çalıştım. Sizin sorun yaşamamanız başkalarının yaşamayacağı anlamına gelmiyor. Ölçüt sizsiniz değilsiniz dünya sizin etrafınızda dönmüyor.

Neyse Siemens müşteri ilişkileri çok sıkıntılı.

Anneme Siemens marka elektrikli ankastre ocağı sıfır olarak montajı yapıldı geçen yıl. Bir ay geçmeden sonra ocak üstünde kısık ateşte ıspanak pişerken bir anda kendiliğinden patladı. Öncesinde garantiye başvurmuştuk ek ücret de ödemiştik. garanti süresini uzatmıştık. Siemens servis personeli kullandığımız model ocakların camda fabrikasyon bir hatası olabileceğini ,sıkışmadan, ısıya dayanıklı olarak patlama yaşanabildiğini , çok sık meydana geldiğini v.s. söyledi. Ancak fotoğraflarını çekip firmaya ilettiğimde yetkili servis, kullanıcı hatası olduğunu belirtti ! Yetkili servis personelinin söylediğini kendi personelleri kabul etmedi üstelik kendi içlerinde bence anlaşmazlık yaşadılar ve annemi bizleri günlerce mağdur ettiler. Sonrasında kullanıcı hatasına bağlı olarak 7.000 TL değişim ücreti aldılar. Şaka gibi.

Evlendikten sonra eşimin ısrarıyla fırın ve kurutma makinesi aldık. İkisinde de de sorun yaşadım. Kurutma mak. çamaşırların kurumadığını neredeyse ıslak nemli çamaşırları gösterdiğim halde sorun yok zaten tamamen kurumasını bekleyemezsiniz diyerek sorunu çözmeden gittiler ve yine servis ücreti aldılar. Ankastre fırın bir türlü ısıtmıyor. Garantili olarak ve sıfır alınan bir ürün daha ilk kullanımlarında böyle acayiplikler çıkartıyorlar ve teknik servislerinin üslubu çok çirkin ürünlerinin arkasında durmuyorlar. Ankastre fırınım geceleri alarm moduna geçiyor. Teknisyeni çağırdığımızda geldiğinde akım dalgalanması olduğunu söylüyor ancak akımı ölçerken aynı prize kahve makinesiyle tost makinesini de taktı öyle takarak fotoğrafını çekti. Kullanıcı hatası dedi servis ücreti aldı ve o gece yine alarma geçti prizden çıkardık öylece duruyor.

Kuzenim buzdolabını Siemens aldı garantisini uzattığı halde büyük sıkıntı yaşıyor teknik servis ile LED göstergesi de defalarca bozuldu. Garantili ürünlerde ısrarla kullanıcı hatası denilerek servis ücreti alınıyor.

X