Fikirlerinizi bekliyorum

Manolyalarca

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2016
735
434
Merhaba hanımlar,eski konularımdan bilenler bilir taşınma durumumuz vardi sonunda taşındık, bir kac gün önce de yerleştik.
Bir sorunumuz var,dogalgazi acmak icin ekip geldi ve balkonda dolapli duran kombinin icini actilar ve ne görelim bir kuş yuvası.yukarıdan aşağıya kadar(borudan dügmelerin olduğu yere kadar) otlar tüyler,balkon zemininde kuş pislikleri vs.Simdi kombiyi kullanamiyoruz ama sicak suya ihtiyacimiz olacak kuş yuvası bozulmaz atilmaz derler dogru mu?ne yapmam lazım?Atsam gunah olur diye korkuyorum,sanırım kumru yada serce yuvası.Bir akıl verin kızlar.

Bir saksiyi çok fazla toprakla doldurmadan kuş yuvasını içine koyup balkon dışında mermere koysaniz.
Alabileceğimiz yerde değil kombinin icinin acilmasi gerekiyormus.Balkon kenarinda incecik bir mermer var ev sahibi cam yapmis oraya aslinda oyle bir yer olsa iyi olurdu.acaba balkonun zeminine koysam olur mu ki?köse bir yere.

Alabileceğimiz yerde değil kombinin icinin acilmasi gerekiyormus.Balkon kenarinda incecik bir mermer var ev sahibi cam yapmis oraya aslinda oyle bir yer olsa iyi olurdu.acaba balkonun zeminine koysam olur mu ki?köse bir yere.
O da olabilir. Zaten yavruları büyüyünce giderler. Ancak kombi bozulmuş da olabilir içine girdilerse.

Ayy canım benim nasılda yapmıs öyle :) valla ben bi fikir bulamadım ama böyle vicdanlı olup bunu dusundugunuz icin tebrik ederim. Umarım en iyi fikri edinip uygularsınız.

Teşekkür ederim:)Acikcasi hayvanlari insanlardan daha cok seviyorum ve kiyamiyorum onlaraBir şekilde halledicez bakalim bu minikle sorunu.

Yuvalarının yeri değiştiği anda oradan gidecekler diye düşünüyorum ben.. bizim de cam kenarında vardı. Yönetici hiç acimadan kovaladı hayvanları hatta daha canice bişey yaptı ama demeyeyim şu mübarek günde..!
Yuva yaptığı yer kapaklı dolap içinde ise sadece oradan kombiyi alıp başka yere takma imkânınız yok mu ?

Yuvalarının yeri değiştiği anda oradan gidecekler diye düşünüyorum ben.. bizim de cam kenarında vardı. Yönetici hiç acimadan kovaladı hayvanları hatta daha canice bişey yaptı ama demeyeyim şu mübarek günde..!
Yuva yaptığı yer kapaklı dolap içinde ise sadece oradan kombiyi alıp başka yere takma imkânınız yok mu ?
Ne yazık ki hayir kombinin icine yapmislar yuva cok ilginc ilk defa kombinin icine yuva yapilabildigini gordum.borudan giriyorlar.Zaten ev kiralik bizim olsa bir sekilde kombinin icabina bakardik da ev sahibi dokundurmaz tüm katlarda ayni yere yapmis kombileri site kuralları sanirim.

Ne yazık ki hayir kombinin icine yapmislar yuva cok ilginc ilk defa kombinin icine yuva yapilabildigini gordum.borudan giriyorlar.Zaten ev kiralik bizim olsa bir sekilde kombinin icabina bakardik da ev sahibi dokundurmaz tüm katlarda ayni yere yapmis kombileri site kuralları sanirim.
Boruyu kaldırıp aynı şekilde başka yere koyma şansınız yok mu peki ? Kombiye de yeni boru alınır ? Ayrıca kombi borusunda filtre yok mu neden bir kuşun girecegi gibi bırakılmış şaka gibi yani ... Yeni kombi alamaz mısınız peki ? Ne bileyim ben olsam ya o boruyu çıkarır yine gelebilecekleri yere koyarım kombiye başka boru alırım ya da yeni kombi ...

Kontratta kombi oldugu yaziyor mu? Yaziyorsa kullanilir durumda gibi bir ibare var mi? Genelde kontratlar tek tiptir hazirdir ve bu madde yazar. Boyleyse ev sahibi ilgilenmek durumunda.

Ama yuvayi ellerseniz kus kokunuzu alir bir daha gelmez. Yuvayi dagitmak tabi ki gunahtir. Ne yapilir bilemedim

X