Fikirlerinizi almak istiyorum

MetinHande

Üye
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2017
37
11
27
Konuyu doğru yere açıyorumdur umarm. Fikir almak istiyorum 20 yaşındayım :) hiç çeyizim yok annem artık başlayalım diyor bende en ihtiyaç olanları büyük masraf olan şeyleri alarak başlayalm dedim sizce önce neleri almalıyz en çok ihtiyaç olan kesin alınması gereken şeyler nelerdir fikir alabilirmiyim şimdiden teşekkür ederim :) ♡♡♡♡

Daha 20 yaşındasın. Elli kere fikrin değişir. Gram altın falan al, biriktir. Günü gelince altınları bozdurur, istediğini alırsın.
Bende aynı şeyi söylüyorum fakat anneme anlatmak pek mümkün değil artik pes ettim en sonunda tamam demek durumunda kaldm

Bence yaşın küçük ama okuyup okumadığına bağlı çeyiz işi. Yani yakın Zaman'da bir iki sene içinde evlenme durumun olabilirse çeyize de başlayabilirsin ama ben okuyorum daha iş bulup çalışıcam diyorsan kenara altın koymak daha mantıklı.

evlenmeme 1 sene kaldı, yaklaşık 1 ay önce çeyize başladım 1 ay içinde bile 50 kere fikrim değişti. Evlenmene daha çok vakit varsa şimdiden acele etme her sene yeni şeyler çıkıyor pişman olabilirsin aldıklarına. Zorla aldıracak değil ya annen, kenara para koy bence de.

20 yaşındaki bir genç kadının en güzel çeyizi kitaplarıdır :)

Umarım kırılmazsın buarada yazılanlara. Henüz çok gençsin senden tam 9 yaş büyük bir ablan olarak sana yapabileceğim naçizane tavsiye paranı kitaplara yatır, dil öğrenmeye yatır, seyahat etmeye yeni yerler görmeye yatır.
Tabak çanak alınır, yavaş yavaş alınır, evlendikten sonra da alınır. Somuttur, kırılıp yitip gidebilir. Oysa sen 20 yaşında su gibi bir gençken böyle somutluklar peşine düşme. Parisde Avenue des Champs-Élysées'de gezerken duyacağın heyecanın, yahut Sapancada gün batımını izlerken hissedeceğin huzurun, ya da Doğu Expresi ile Kars'a gidersen edindiğineceğin tecrübenin peşine düş .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…