Fikirlerinize ihtiyacım var

aybeka14

Üye
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2023
54
15
38
Merhabalar herkese
İs yerinde yaşadığım bir sorun var ki artık ne kadar çok bunaldıysam ve ne kadar yalnız isem bu saatte buraya yazıyorum. Bir yüzsüz, aymaz ile birlikte çalışıyorum. Daha önce bu kişi yöneticime benim hakkımda asılsız laf taşıdığı için iki defadır iş yerinde sorun yaşayınca artık iletişimimi kestim.
Lakin durmuyor. Ortamda ben kiminle konuşursam konuşayım hemen araya girip konuştuğum kişiye soru soruyor, onunla muhabbete başlıyor. Bir bakmışsın ben orada yapayalnız kalıyorum. Biliyorum özellikle beni yalnız bırakmak için yapıyor. Ama neyi nasıl demeliyim ki yine haksız duruma düşmeyeyim. Yine bu kişinin iftirasına kurban gitmeyeyim?

Yoruldum bu yüzsüz, pişkin insanların sürekli haklı çıkmasından.

Kız uyuduk uyuduk.
O zaman o seni devre dışı bırakmadan konuya dahil olur olmaz sen kes konuyu. Ya da konuştuğun kişiyle samimiysen gel su tarafa geçelim orada konuşalım de. Yer değiştir

Merhabalar herkese
İs yerinde yaşadığım bir sorun var ki artık ne kadar çok bunaldıysam ve ne kadar yalnız isem bu saatte buraya yazıyorum. Bir yüzsüz, aymaz ile birlikte çalışıyorum. Daha önce bu kişi yöneticime benim hakkımda asılsız laf taşıdığı için iki defadır iş yerinde sorun yaşayınca artık iletişimimi kestim.
Lakin durmuyor. Ortamda ben kiminle konuşursam konuşayım hemen araya girip konuştuğum kişiye soru soruyor, onunla muhabbete başlıyor. Bir bakmışsın ben orada yapayalnız kalıyorum. Biliyorum özellikle beni yalnız bırakmak için yapıyor. Ama neyi nasıl demeliyim ki yine haksız duruma düşmeyeyim. Yine bu kişinin iftirasına kurban gitmeyeyim?

Yoruldum bu yüzsüz, pişkin insanların sürekli haklı çıkmasından.
Ya da bir defa boz, bu davranışı sergilediği sıra da görsün Anya'yı Konya'yı. Sonra daha güzel bir mesafe koy, hiç kapanmazcasına. Hak edene hak ettiğini ver. Alttan alma saygısızlığı.

Karşına al konuş. Benimle ilgili sorunun nedir de mesela. Ya da ben bilemem sen onu daha iyi tanıyorsun. Uygun bir cümleyle kavga gibi değil de, kadife eldiven giymiş demir yumruk gibi karşına alıp konuşabilirsin. Hatta önce provasını yap sonra da geç karşısına. Kimse kimseden üstün değil kesinlikle.

Sen sustukça karşı tarafın zorbalığı her zaman artar. Kimseye kendini ezdirme sakın. Kaynağı temizlersen su her zaman berrak akar.

X