Fikirlerinize ihtiyacım var kızlar..

C

ccerence

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi ccerence
arkadaşlar ben 1senelik evliyim biraz ucuza getirelim diye fazlaca kasmaktan birazda o telaşede asıl istediğimi unutmaktan oturma odasının kanepelerini istediğim gibi almadım-alamadım.
kanepelerim bunun başka rengi...markası arstil; (resim netten)

arstil_mobilya_alesti_kanepe_kirmizi.jpg

ama benim asıl istediklerim iki aile dizisinde de kullanılan giriş kattaki desenli kumaşlardandı ve şöyle içine gömülen biraz genişce kanepelerdendi;

ikiailekanepevo1.jpg

iakanepetx1.jpg

şimdi durum şu ki kiracı oldugum için bunları satıp da iki ailedekilerden almak istemiyorum zaten taşınmak var aklımızda ekstrada bir masraf çıkartmak istemiyorum.

kumaşları gereği yazın kullanımı çok rahatsız bu kanepelerin haberiniz olsun almayı düşünen varsa ve kolsuz olmaları çok rahatsız ayrıca ayağı böyle olanların sağlı sollu hafif bombelikleri var yani kanepenin uçlarına pek rahat oturamıyosunuz.ayakları siyahlı düz ineni var bi de aynısının onda bombelik sorunu yok ama onunda ortası çabuk çöktü.ki fiyatları ve kaliteleri aynı biz öbürünün devamı olmadıgı için 2sinin ayakları resimdeki gibi gümüş 3.nün ayakları siyah aldık.bu açıklamalar bu kanepeden almak isteyen olursa diye boyun borcu gördüğüm bi kullanıcı yorumu kaydirigubbakcemile pişman mıyım malından dolayı değil ama aklımde ve içimde öbürü kaldıgı için sevemedim.

şimdi ben bu kanepelere ne yapabilirim.kumaş diktirsem dedim hem yazın daha rahat olur şu desenlilerden..ama o zamanda astarı yüzünden pahalıya gelicek hem kolsuz oldukları için kestiremedim nasıl duracaklarını...

yarıdm lütfen becerelikli üretici hatunlar... kaydirigubbakcemile5

• Konu Sahibi ccerence
evet ben de düşündüm şöyle; hani bunları satıp başa başa alabilecegim bişey çıkarsa...değerlendirmek gibi...

hani köklü bi değişim denk gelmese bile bunların üzerinde yapılabilecek bişeyler çıkabilir kanepelerin formunu değiştirmek gibi...

• Konu Sahibi ccerence
yahu kızımız öylebir anlatmış ki koltuklarını bırak takas yapmayı bedava verse artık kimse almaz bunları:roflol:KK43:ama çok da temiz kalpli yaaaa.s.)

kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

yok arkadaşlar :mymeka:ben burdan satayım falan diye açmadım aman yanlış anlaşılmasın, hani el marifetiyle ne biliyim yastık ekleme ya da başka bişii ne biliyim öyle fikirler istiyorum kaydirigubbakcemile ... dekorasyona açtım ki hani üretici fikirler çıkarsa diye Şeniz

• Konu Sahibi ccerence
kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

yok arkadaşlar :mymeka:ben burdan satayım falan diye açmadım aman yanlış anlaşılmasın, hani el marifetiyle ne biliyim yastık ekleme ya da başka bişii ne biliyim öyle fikirler istiyorum kaydirigubbakcemile ... dekorasyona açtım ki hani üretici fikirler çıkarsa diye Şeniz

hayır güzelim zaten satmak düşüncesindeyim filan dememişsin de arkadaş demiş ya takas yap diye ben onun için söyledim aman sen yanlış anlama olur mu tabii bak burada zevk sahibi yaratıcı kızlar ne fikirler verecekler sana dekoratörler solda sıfır kalacak :1hug:

• Konu Sahibi ccerence
döşemelik kumaş satılan yerlerden beyendiğin gül deseni seçer giydirme kılıf olarak diktirirsin ona uygun düz kumaşından da yastık yaptırırsın olur biter zaten yüzler eskiyinceye kadar da kanepe eskir

en önemlisi çok yastıklı takım alanlarda memnun değiller ev dağınık gibi oluyor temizlemesi düzeltmesi zor oluyor diyorlarmirmirmirmir

• Konu Sahibi ccerence
eyvah! beni korkuttun şimdi benimkilrde bu tarz bişey ama çok kaliteli yahu sacede içime sinmeyen kolları var ama çıtçırtlı şöyle rahat uzanamazsın :KK43:((
ve beninin arka kısmı çok sağlam metal değil.açılınca kocaman yatak oluyor..
bende kiracı olduğumdan bu tarz almak istedim inşallah beni mahçup etmez.
bugün taşınıyorum:))))
sende moralini bozma canım eşya sonuçta ömürlük değil eskiyince zevkine göre alırsın allah güle güle oturmayı nasip etsin
sevgiler.......

• Konu Sahibi ccerence
walla kılıf diktirmene gerek yok bence önce kollukları halletmen gerekli önerim şu; içinden alt tarafına gelecek şekilde sunta yerleştirerek şeker kolluklar dikebilirsin koltuğa değecek yerlerine sunta koyarsan sabitlenmiş olur içinide sert dolgu malzemesi bulursan daha rahat olur istediğin çiçekli kumaşıda koltuğunun rengine uygun seçersen şal olarak kullanabilirsin vee uçlarına da bocuk falan ekleyip zenginleştirebilirsin
çizimsiz anlatmak zor ama umarım anlatabildim
a.s.a.s.

Kırmızı üzerine uyacak çiçek desenli koltuk şalı kullan. Silindir şeklinde yastıklar satılıyor , deri ( suni tabii ) olanlarından alıp üzerine şalın kumaşından kılıf yap. Şalı kullandığında yastıkları kılıflı , sade kırmızı kullandığında da kılıfsız olarak kullan . Birden fazla koltuğun olsun.

Bir başka fikir daha ;

Koltuğunun eninden biraz daha büyük ve uzun bir kumaş seç . Dikdörtgen şeklinde. Koltuğun üzerine serdiğinde koltuk rengi hiç görünmesin. Kolluk olması gereken yerlerine de aynı kılıfla kapladığın yastıkları dik. Böylece örtüyü serdiğinde kolluklu ve değişik desenli bir koltuğun olur. Kumaş ya çok sert olmayacak yada ölçülerini çok büyük olmayacak şekilde ayarlamalısın.

Resim olmayınca anlatmak zor , umarım aklımdakini anlatabilmişimdir.

Canım bence o koltuklara yüz diktirebilirsin ve çok da şık durur.. O tarz çiçekli koltukları ben de çok beğeniyorum,eve yazlık havası veriyorlar..
Öncelikle koltukların kol koyma yerlerine silindir şeklinde yastıklar diktirip büyük cırtcırtlarla sabitleyebilirsin..
Daha sert birşey iyi olmaz diye düşünüyorum..
Yastıklar kılıfın altında kalacağı için şekli o kadar da önemli değil..
Ama sert silindir olrsa yastıklar kılıflar örtülünce düzgün duracaktır..
Yalnız yaslanma minderleri de cırtcırtlı olursa daha rahat edersin zira düzeltmek çok zor olur..
Yaslanma yerlerine de çok kalın değil de oturma payını nispeten rahatlatan kalınlıkta minderler ve onlara uyumlu tek renkli kırlentler hoş olur..
Koltukların yere yakın kısmına ise tek pileli bir etek güzel görünür..
Böylece koltukların altındaki boşluklar görünmez ve daha zengin durur..

X