Fibrokistik meme lütfen yardım edin

laborantbiri

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2024
58
43
31
Kızlar geçen ay göğsüm kocaman şişti kıxardı elime bişeyler geldi hemen doktora gittim usg temiz çıktı ama MR cekelim dedi bide MR a girdim gronülomatöz Mastit olabilir dediler bıyopsi verdim bıyopside yoğun fibrokist yapısı ve enfeksıyon çıktı ve iki kez bakıldı patolojide başka doktorada götürdüm ve göğsüm bir şişiyor bir iniyor şimdi sağ memede inanılmaz bir Ağrı var ve sertlik de var doktora tekrar gidicem Ağrı koluma vuruyor uyuşuyor bunları yaşayan varmı bu kistler çok büyürse Ağrı çok olurmu delircem çünkü bilenler yazabilirmi lütfen

Benim bir gögsüm daha sert diğerine göre ve 3 yıldır kas gevşeticiler dışında hiç birşeyin geçirmediği her vakit benle olan agrıyla yaşıyorum kimi zaman artıp kimi zaman azalıyor ama asla geçmiyor koluma da zamn zaman vuruyor. İki kez USG ile bende de hiç birşey çıkmadı elle muayenede de birşey çıkmadı ama birşeyler oldugunu biliyorum mr çekilsem belki bnde de aynı şey söyleyebilirler . Ama bıraktım artık takmıyorum . suan emziriyorım ve emzirmek biraz rahatlatıyor. Agrımı en çok dedorant kullanımı arrttırıyor terleme önleyiciler daha önceleri çok kullandığım için onların zararı oldugunu düşünüyorum hatta eminim diyebilirim.şimdi temiz içerikli deo ya geçince yarı yarıya da fark etti agrım .sizinki biraz daha ileri birşey ama galiba bu seviyeye gelene kadar neden beklediniz ki umarım bir sıkıntı yaşatmaz tedavi oalrak birşey önerilmedi mi en azından enfeksiyon için . Ağrı kesici kas gevsetici kullan tekrar gidene kadar agrı az olursa stresin de azalır en azındna

Yorumunuza teşekkürler öncelikle cok kısa sürede cıktı 1 ay icinde olan bişey bile değil .. evrt benimde bir artıyor bi kayboluyor annemede 6 ay once meme CA tanısı aldı ondan cok korkup hemen gittim ama fibrokist e yapacak bişey yok dıyor annemin doktoru bide iyi biri.. bugun agrı kesici yazdı birtek.. şaştım kaldım bende açıkcası bu agrı çekilir gibi değil korkunc acıyor

Merhaba benim de sol mememde buyuk bi kist var doktor 6 ayda bir takip dedi, iyi huylu ama ne olur ne olmaz diye. Bende de cok agri ve yanma oluyor ama anneme gore kist agrimazmis, sogukta oluyor genelde…

Merhaba benim de sol mememde buyuk bi kist var doktor 6 ayda bir takip dedi, iyi huylu ama ne olur ne olmaz diye. Bende de cok agri ve yanma oluyor ama anneme gore kist agrimazmis, sogukta oluyor genelde…
Kistler agrı yapar yazıyor nettede hatta koltuk altı agrısı kol agrısı cok olurmus ben de soguk koyup rahatlatıyorum.. napıcamı şaşırdım patolojiye iki kez bakıldı.. yogun fibrokistik meme diyorlar anca ama çözümü yok… şaka gibi

Antienflamatuar ve kas gevşeticiler kullanabilrsiniz Bana da ömür boyu senle yaşayacak bu denilmişti.artıkca ilaç almaktan başka yaplcak birşey yok şimdi yeni diye çok takıyorsunuz normal ama zamanla alışırsınız bana destekli sütyen takmam söylenmişti sallanma az olduğundan agrı da azalıyor ama onu da uzun kullanınca yine ağrıyor .bazı şeylerin malesef çözümü yok hayat kalitesini bozuyor ama daha kötü hastalıklar var diyerek teselli olmak lazım . Birde deodorant kullanımına gerçekten dikkat edin agrıyı tetiklediğini düşünüyorum

Evet galiba öyle.. bende bilemedim açıkcası artık başka doktorada mı gtsem bilemedim açıkcası biraz yağ sürüp rahatlattım bende sanırım hep benle olacaklar.. teşekkürler

Agnucaston diye bir ilaç vardı meme agrısı için kullanılıyor temiz içerikli bir ilaç
o da bende işe yaramıştı doktorunuza sorup kullanabilirsiniz

Tamamdır cok saolunn gerçekten :))
Merhaba nasıl oldunuz meme ağrınız geçti mi ben dört ay önce ultrason çekildim yoğun fibrokistik yapı ve çokça basit kist var sağ memede.Fakat 2 günden beri agrım cok arttı,koltuk altım, sağ kolum ve hatta sırtım çok ağrıyor,zonkluyor yine paniklemeye başladım. Doktor altı ayda bir kontrole çağırdı sürenin dolmasını bekliyorum. Siz ağrılarınız için ne yaptınız bana bir öneriniz olur mu

Merhaba vallaha hic gecmedi hatta gögsüm patladı akıntı basladı cok kötü sekli şemalı değişti gogsumun kol altımda cok agrıyor doktor prednol verdi oda bir işe yaramadı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…