Femaramı Klomenmi femarayı 2. Kez denemelimi yoksa klomenemi geçmeli ACİLLL

emilarun34

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2023
62
18
27
Hanımlar Eylül ayında klomen catlatma ignesi kullandım gebelik olmadı doktorum bilgilendirmedi pek mumnun kalmamıştım ara verdim doktor degistirdim geçtiğimiz Nisan ayında femara başlattı kontrole gittigimde yumurtaların istenilen olgunluğa gelmemis ama mecbur catlatma ignesi vericem dedi umitsiz konuştu ve tutmadı bu ay eğer adet olursan femara sana iyi gelmedi sonuc alamadik klomene geçeriz demisti dün regl oldum sizce femarayi ikinci kez denemelimiyim yoksa doktorun dediği gibi direk klomenemi gecmeliyim

Femara daha saglikli az ve öz yumurta oluşturuyor
Klomen fazla yumurta ama çoğu sağlıksız boş yumurtlama yapıyor . Bende şuan femara kullaniyorum daha önce 1 kez kullanmıştım benimkinde yeteri kadar buyumemisti .şimdi başka doktora başladım o günde 2 kez yazdı yani dozu artirdi bakalım yarın kontrole gidicem umarım yeteri kadar büyümüştür

İnşallah büyümüştür canım benim bende bugün reglimin 3. Günü femara elimde vardı bugün başladım geçen ay banada 5 gün günde 2 doz kullandırmisti yeteri kadar buyumemisti 2 gün daha sabah akşam kullandirdi 7 gün toplam ama 15te kaldı yumurta mecbur igne vercem dedi olmadı bakalım bu ay ne olucak bu ayda olmazsa klomene gecicem doktorun dedigi gibi

Bende klomenle başladım tedaviye yanıt vermedi yumurtalıklarım
doktor değiştim bana şeker ilacı glifor ve vifolic verdi artı femera yazdı (femeranın klomenden daha etkili olduğunu belirtti) femera ile yumurtalik gelisti 17mm oldu catlatma ignesi verdi ovitrelle
Malesef adet oldum doktora gittim baktı yumurtalik catlayamamis 20mm olmuş kist yapmış bu ah tedaviye ara verdi dienille yazdı sonrasında kontrole gel dedi ben bu arada hem pcoslu olduğum için hemde bu yeni oluşan kist için soğan kürüne başladım ve de dienille içiyorum inşallah tedavi bir an önce güzel sonuçlanır hepimizin artık bende hamileyim diyip paylaşmak umut olmak istiyorum

Soğan kürünü adet döneminizde içmediniz umarım

Klomen öyküsü olan biri olarak söylüyorum klomenden bişey beklemeyin , özellikle polikistik over varsa hiç işe yaramayacaktır.

Klomen çok yumurta olgunlaştırır ve büyütür birden fazla olur genellikle kalitesiz olan yumurtalar büyür klomenle :) sonrasında çoğu yumurtalar bi anda söner ..

Ben toplamda 7 kez kullandım.. Femara hiç kullanmadım o yüzden bilmiyorum ama arkadaşımda söyledi femara klomenden farkı az ama kaliteli yumurta büyütüyormuş zaten önemli olan kısımda bu kaliteli yumurta olması birazda şans bu yumurtalar her ay aynı kalitede olmuyor bunu takviyelerle ve bazı gıdalarla kaliteleştirebiliriz Takviye dediğim omega 3 , D vitamin , Folik asit , en önemlisidir İnositol ! Asıl yumurtaları kaliteli yapan şeydir.

Avakado Folik asit bombasıdır yumurtlama yaptırır ortadan ikiye bölündüğünde dikkat edersen ana Rahmine benziyor :)

Sonuç olarak Femara ile devam etmeni öneririm

Hayır adet bitti iki gün bekledim sonra başladım ama 3. Günüm daha bi etkisini göremedim sanki sık idrara çıkıyorum sadece başka bisey yok
Soğan kürü yeniden adetinizi getirecek bekleyin
Zaten kanamayla içerisini temizliyor
Benim kullandığımın 13.günü yeniden adet oldum hem de yoğun kanama ve pıhtılıydı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…