Gebeliğe Hazırlık Femara kullanip hamile kalanlar ve kalmak isteyenler :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Doktordan geldim şimdi kızlar 10.günüm bugün yine bir tane yumurtam oluşmuş bu sefer sol tarafımda ve 18mm ama yine çatlatma iğnesi vermedi sabır sabır sabır diyor iğne vermek istemiyorum diyor

Ben anlamadım 4cm kistin varken sana femara mı verdi dr.un?

Eğer öyleyse bu kistin 6cm olması çok normal çünkü bu ilaç yum geliştirici dolayısıyla basit kistleri de büyütür. Diğer overdeki yumurtan ise ilacın etkisiyle fazla büyümüş ve çatlamadığı için boyut itibariyle kiste dönüşmüş.

Sana tavsiyen sakince adetini bekleyip 2. gün tüm tahlillerini tekrarlaman ve muayene olman. Bu kistlerin zaten basit yumurtalık kistleriyse adetle atılacaktır.

Yaşın da çok genç evliliğinde.. Bence bu ilk aylarını dr.larda harcayacağına biraz kendine ve eşine zaman tanı canım.
Göreceksin hiç bir tedaviye gerek kalmadan bebeğin gelecek. Stres olma şimdiden.

Evet sağ overde 4 cm kist 1,5 senedir var 6 ay korunmasız ilişki yaşayıp hamile kalamadım eşimde de sperm sayısı ve hareketi az doktorum da rahim filmi vs sorunsuz çıktığı için son çare aşılama yapalım gebe kalma şansın %20 artar dedi. Sol overde kisti başka bir doktor muayenede gördü Femaraya başlayalı 1 gün olmuştu ertesi gün muayenede görüldü bu kadar kısa sürede kist oluşur mu ki yada uzun zamandır gittiğim doktorum mu fark etmedi düşünmekten kafayı yiyeceğim birşeyler yanlış mı gidiyor diye

Bir günde kist oluşmaz canım muhtemelen 20mm lik bir yumurtayı önceki dr.un farketmemiş ve ilacın da etkisiyle 1 günde 23mm'e ulaşmış olabilir.

Sperm sayısı ve hareketi d vitamini ve b12 ye bağlı, büyük ihtimalle eşinde bu değerler düşüktür sağlık ocağında bu testleri yaptırıp öncelikle açıkları kapatmanızı tavsiye ederim.
Vücuduna hormon yüklemesi yapmadan önce iyi düşün çünkü bebek sahibi olmak için çabalarken sağlığımızdan da olabiliyoruz.

Muhtemelen önceki doktorum fark etmedi ve sol taraftaki yumurtamın tembel olduğunu da söyledi her doktora gidişimde farklı yada aynı doktor olsun farklı farklı şeyler öğreniyorum korkarım en sonunda çocuğun filan olmaz boşuna uğraşma diyecekler , son gittiğim doktor da Femara adlı ilacı kullanmaya devam edeyim mi peki siz ne dersiniz diye sorduğumda kullanabilirsin bir sakınca görmüyorum dedi , tavsiyelerine uyacağım verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim umarım bu kadar üzüntümün sonuncunda güzel haberler alırım

Alttaki dün akşam yaptığım test üstteki ise şimdi yaptığım.. ovulasyon testindeki çizgiler hakkında bilgisi olan var mı

Eklentiler

• image.jpg
    95,3 KB · Görüntüleme: 62
Dün akşam c çizgisi t çizgisinden koyuydu bu sabah t çizgisi koyu c daha silik ay hiç anlamıyorum ilk defa yapıyorum ne demek oluyor bu test mi bozuk

Dün akşam c çizgisi t çizgisinden koyuydu bu sabah t çizgisi koyu c daha silik ay hiç anlamıyorum ilk defa yapıyorum ne demek oluyor bu test mi bozuk

1-2 güne yumurtan çatlar canım. Sperm probleminiz yoksa bugünden itibaren 3 günü değerlendirin sonra da gün aşırı 3 ilişki olsun.

Bende bu ay ilac catlatma ignesi bi de ekstra ovu testi ile denedim bakalım nasıl olacak sonuç zaten sadece bir gün koyu çıkıyor ondan gerisi hep silik çıkıyor o günü de degerlendirdik alllatan hayırlısı artık sizlerde durum nedir

Bende işte durum bu, ilk defa ovu testi kullanıyorum ben aslında çatlamıştır çoktan diye düşünüyordum ama demekki çatlamamış hala

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…