Gebeliğe Hazırlık Femara kullanip hamile kalanlar ve kalmak isteyenler :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canım femara tek yumurta ama kaliteli 20 mm lik yumurta oluşturuyor yalnız femara kullanıcaksan o ay içinde bol bol yürüyüş yapmalısın ki yumurtan pasifleşmesin ve gynositol kullanacaksın femara ile oluşan yumurtayı daha güçlendiriyor

kızlar bu ay ilk defa femara kullandım kist yapmış adetim 7 gün gecikti, strese soktu beni artık femara defteri benim için kapandı.çünkü kist yaptığı için adetim gelmiyomuş. kist yumurtalıkta korpus luteum kistiymiş. 3 ay doğum kontrolü ilacıyla adet görecekmişim. hayatımdan toplamda 4 ayımı çaldı ve belki 3 ay sonra halen erimemişse daha fazla : ( yani bende okuya okuya femaraya ne güzel ilaç diyerek başlamıştım ama beni mahvetti. inşaalah sizlerde sorun olmaz.

Canım her doktor bir değil bende bir dönem adet olmadım pco hastasıyım ilk gittiğim doktor 4 ay gelmeyen adetin üzerine Doğum kontrol vermişti psikolojik olarak çok kötü bir dönemdeydim sonra doktorumu değiştirdim geciken adetim için tarlusal verdi oluşan kistlerim gelen reglle yok oldu adetlerimi düzenledi daha sonra yine adet gecikmelerim oldu ve bunun içinde Progestan verdi günde 2 defa olmak üzere 10 gün kullan dedi ben sadece 4 gün içtim bıraktım ve regl oldum progestan adet düzenlemede bire bir diyebilirim. Femara içinde şunu söyleyebilirim arkadaşlarımın çoğu femara ile hamile kaldılar ve çatlatma iğnesi vurulmadan

gerçektenmi canım. ben 2 dr gittim ikiside doğum kontrol verdi demekki tesadüf. ama dün başladım ilaca, bugün başka dr gidip bırakıp tarlusala gecsem olurmu diye sorucam bakalım ne dicek yada progestan dicem. çünkü 21 gün bunu içip bitirip gelmesini beklicek psikolojim kalmadı. çok teşeşekkür ederim canım. aslında femara konusundada dediğin gibi çok kişi gebe kalmış, ben her konuda şansızımdır zaten. yada senin mesajımı okurken düşündümkü, adetim düzene girdiğinde günde 1 tane femara denerim belki 2*1 dozu yüksek geldi bana. çok sağol bana ümit oldun, içim bi nrbze olsun rahatladı sağol canımm

Ne demek canım benim seni çok iyi anlıyorum gerçekten adet gecikmeleri insanın psikolojisini bozuyor Doğum kontrol hapları adet düzenlemiyor aksine döngüsünü berbat bir hale getiriyor hiç kendini üzme yüreğini ferah tut bol bol dua et namaz kıl rabbim açılmayan kapıları bile açıyor ve seni anyalacak sana güven verecek doktoru bul derim

Gynositol diye takviye edici folik asit var femara kullanmadan bir ay önceden ona başla derim kuzum ama önce 2 ay bekle adetlerini bi düzene sok sonra femara kullan öyle daha etkili olur

Kızlar bende letrasan ( femara ile eşdeğer ) tedavisi oldum. Maalesef sonuç negatif. Pkolu da değilim eşimin değerleri de normal ve bir yıllık korunmasız evliyim. Bebiş olmadı. Sebebi ne bilmiyoruz ve çok istiyoruz belirsizlik insanı yıpratıyor.

Canımm Allah razı olsun senden bugün özel dr. gittim anlattım 1 tane ilaç (doğum kontrol) içtiğimide söyledim 1 taneden bişey olmaz “ tarlusala geçelim senin adetini getirelim” dedi. bugün tarlusala başladım. ohh be dünya varmış yakında adet olacağımı bilmek bile beni rahatlattı.kistte küçülür adetlerle atılır dedi. ayy çok sağol canımm, sırtımdan bi yük kalktı sanki içim rahatladı. Allah ne muradın varsa versin, çünkü insan bu psikolojiyle sağlıklı düşünemiyor.hep en kötü seneryoları yazıyordum.

Amin canım çok sevindim senin adına hadi İnş yakında mutlu haberini alırım artık kendini strese sokma akışına bırak yüreğini ferah tut

Canım kendini üzme olur Allah’ın izni ile pcolu değilsen femara ile çok kolay hamile kalırsın kullandın mı femara ?

Gynositol diye takviye edici folik asit var femara kullanmadan bir ay önceden ona başla derim kuzum ama önce 2 ay bekle adetlerini bi düzene sok sonra femara kullan öyle daha etkili olur
canımm okudum şimdi p.tesi alıcam gynositolü. dediğin gibi 2 ay kesin beklemeliyim, yoksa dahada saçmalıcak hormonlar. ama bunada şükür dicem yapcak bişey yok. herşey için teşekkürler...

Kizlarr nasılsınız neler yapıyosunuz gelişme var mı Rabbimm hepinizin gönlüne göre versin insallahhh.. Bazen geriye dönüp bakıyorum duygulanıyorum bu duyguları hiç tadamicam sandığım günler ne de uzak kalmış ama şunu bilin ki hiç unutmuyorum hep şükrediyorum öyle büyük mucize ki Rabbim isteyen herkese nasip etsin hep dualarimdasinuzz... Bende bi gün burda hamis olarak konuşabilir miyim diye düşünürdüm hep hamilelik takvimine çok ozenirdim küçücük şeyler belki bunlar ama bizim gibiler için koskocaman mutluluk. Insallahh ama insallahh Rabbimm tez zamanda hepinize yaşatsin bu muhteşem duyguyu Rabbim dualarınızı kabul etsin insallahh

Canım ya bende şimdi yazdığın ilk mesajlara bakıyordum aynı şeyleri Şuan ben düşünüyorum ama daha o güzel duygulArı tatamadim Rabbim hayırlı zamanda nasip etsin inşallah bende bu ay femara başlıyorum ve aynı senin gibi 20 aydır felan bekliyorum 3 ay klomen kullandım yumurta oluştu ama gebelik oluşmadı hiç bir zaman bakalım femara dan umutluyum sizin hikayelerinizden sonra

Canım duaların için teşeklürler. inşaalah bizlerde tadarız bu duyguyu ve inşallah Allah sana evladınla sağlıklı uzun ömürler verir. yazdığın bizleri unutmadığın için tekrar teşekkürler.Dualarını eksik etme olurmu. bende hamile kalan arkadaşlar içinde dua ediyorum sağlıklı ve huzurlu gebelik için. Allaha emanet olunnn...

Canım emin ol sende yasicaksin bu duyguları Rabbimin izniyle. Hz zekeriya nin duasını bol bol okuyun. Insallahh bu ay gelir meleğin sana canım benim. Allahım her şeyi gönlünüze göre versin

Rica ederim canim ne demek her daim aklımdasınuz sadece vakit bulup yazamıyorum takip ediyorum sizi. Hep dualarimdasiniz. İnsan geçtiği yolları hiç unutmuyo inan sizde yasicaksinuzz Allahın izniyle anlicaksinizz. İnsallahh tez zamanda en hayirli zamanda güzel haberlerinizi alirizz

Kızlar hamilelik belirtileri yaşıyorum bakalım femarayı bu ay ilk kez kullandım inş. Güzel haberlerle dönerim buraya yarın doktora gidicem

Canım emin ol sende yasicaksin bu duyguları Rabbimin izniyle. Hz zekeriya nin duasını bol bol okuyun. Insallahh bu ay gelir meleğin sana canım benim. Allahım her şeyi gönlünüze göre versin
Âmin canım inşallah Allah razı olsun Rabbim tüm bekleyenlere hayırlı zamanda nasip etsin inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…