Gebeliğe Hazırlık Femara kullanip hamile kalanlar ve kalmak isteyenler :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
ayy al bendende o kadarr dusunme bosver takma deniliyo surekli (ve bende kac kere denemeye calistim :) ) ama yokk oyle biseyy kafamin bi ucunda hepp acaba bu ay oldu muu her ayy hep umutluyum ama bu ay pes ettim artik

ayy al bendende o kadarr dusunme bosver takma deniliyo surekli (ve bende kac kere denemeye calistim :) ) ama yokk oyle biseyy kafamin bi ucunda hepp acaba bu ay oldu muu her ayy hep umutluyum ama bu ay pes ettim artik

Umutlu olmaya zorlucaz hep kendimizi napalim, umutsuzmuş gibi yapip (nazar değmesin diye :) 2018 inş ikimize de bebislerimizi getirir ugurlu olur bize :)

ayy agzindan bal damliyo resmenn bu yuzden 2018i cok sevebilirimmm unutamayacağım sene olurr haber bile veririzz dedik ve olduu diyee :)

8 benim uğurlu rakamimdir zaten, ikimizede ugurlu gelicek hissettim ben :)
Seni tanimiyorum ama bu ay olur da hastalanmazsam ve bebisim gelirse ilk sana haber vericem valla,bu saatte beni okadar dinledin,cvp verdin kiyamam :) tanimadan sevdim seni.ikimize de hayirli haberler ins bu ay :)

yaa canimm valla bende tanimadan sevdimm senii yakin hissettim kendimi sana derttasim benimm : ) bekliyorumm guzel haberleriniii cokk sevinirim senin adina gercektenn bendee sana soylerim tabiii

Kızlar ben hasta oldum yani gebelik gerçekleşmedi ama adetim 5 gün sürdü femaradan sonra kanamanız az oldu mu hiç ??
Benim geçen ay femara kullandığımda yumurtlamadan tam 14 gün sonra adet oldum ve adetim tam 7 gün sürdü. Benim normal sürem budur ama hep adet gecikmem olurdu tam 14 gün sonra olması bana ilac iyi geldiği için heralde ,tabi gebelik gerçekleşmedi o bi ayrı konu.

Merhabalar
Buraya niye yaziyorum bilmiyorum ama cevremdeki kimsenin beni anladigini dusunmuyorum. 16 aydir bebegimiz icin ugrasiyoruz ama kadindir asil ugrasan. Erkegin bitane testi var bide ultrasona bakiliyor bitti. Ama ben ayda kac kez doktoruma gidiyorum hesaplamiyorum bile artik. Kullandigim ilaclarin ignelerin..
Sikayet etmiyorum , Allah en dogru zamanda en hayirlisini verecektir eminim ama insanlarin sormasindan,benim dakikalarca yasadiklarimi anlatmamdan ve en sonunda "hayirlisi canim yaa, sıkma canını, bu iste onemli olan kafaya takmamakmiş, bak filancanin kızınin 10yil olmamis...." Diye giden cumlelerinden fenalik geldi.
Pkolu degilim (ilk doktorum sen pkosun dedi 4ay yanlis tedavi , hsg filmi cekmeden aşılama yapti.herkes paracı olmus. Olan bizim gibilerin umutlarina oluyor)
Suanki doktorumdan cok memnunum.elimde olan tek sey once allaha sonra ona inanmak
2. Ayimdi bu ay femara+fostimon+catlatma ignesi oldum.bugun hastalancagim gun. Henuz hastalanmadim ama hastalancakmisim gibiyim. Umudum yok sanki,umut edince cok heyecan yapiyorum kendimi hmile saniyorum. 2 ay once bu sebepten tam 7gun reglm gecikti hayatimda ilk kez. (Ennfazla 2gun gecikmistir). Ben artik bebek esyalari bakmaya baslamistim o derece. 7.gun test yaptim,negatif. Ama beynim almiyo, nasi ya diyorum yanlis bu. Gittik kan testine, negatif...
Kimbilir kimler neler yasiyodur eminim,asla kiyaslamiyorum.allah herkesin yardimcisi olsun.ben sadece kendi yasadiklarimi cevremdekilere anlatmak istemedigim icin geldim.anlamiyorlar cunku.anlasalar da napabilirlerki.yada ben ne bekliyorum bilmiyorum ama kendimi cok basarisiz beceriksiz hissediyorum
Acaba bakamayacakmiyim ki de gelmiyor
Canimm zaten bizi bizden başkası anlamaz. Bende o sözleri çok duyardım ve artık hamile görmek yarama tuz basmak gibi olurdu. Sanki onlar büyük başarı elde etmiş kahraman gibi görrdüm.hiç hamile kalamicakmisim hiç anne olamicakmisim gibi gelirdi eşim evde olmadığı zamnlar ağlamışligim coktur olmayan meleğime yazılan notlar mektuplar... ah ah her şeyin bi zamanı var hepimiz biliyoruz ama sabretmek zor beklemek zor. 2014 de evlendim 1 sene sonra bebek kararımız oldu ama eşimin tayini çıktı ayri kalmak zorunda kaldık arada birlestigimiz zamnlar oldu ama orda da zamanlama olmadı derken 1 yil daha geçti 2016 ağustosta başladık ilk ay nasıl umutluyum 20 gün gecikti adetim snra doktor a gittim pco var dediler biliyodum ama bunun bu denli önemli olduğunu bilmiyodum derken 2. 3. Ay bitti bise yok klomen başladık kesin kalacam dedim umut tavan ama yine foss. . Bi ay arayla baya klomen kullandım ama yine olmadı her şey de bi hayir vardır dedik bekledik Rabbimm 2017 eylül ayın da gönderdi meleğimi ilk femara kullanisim da.. bol dua ve ben asure gününde çok dua etmiştim o gün ilişki oldi ve o günden kaldım diye düşünüyirum Yüce mevlam çok büyük kimsenin kucağını boş bırakmasın herkese nasip olsun insallahhh. Sizlerde bi an önce kavusun minik mucizelerinizeeeee.

Kızlar fenara kullanip çatlatma iğnesi olmustum. Bugun iğnenin 11. Günü testim bu sekilde. Baksaniza bat Çarşamba gunu uc gun kaldi

Eklentiler

• IMG_20180114_135605.jpg
    IMG_20180114_135605.jpg
    40,3 KB · Görüntüleme: 208
  • Screenshot_2018-01-14-16-18-57.png
    Screenshot_2018-01-14-16-18-57.png
    108,8 KB · Görüntüleme: 195
X