Femara kaç ay kullanılabilir? Regl günüm azaldı.

Gzlgunler

Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2023
780
240
28
Selam kızlar. Femarada 3. Ayım bitti. Doktorum 6 aya kadar kullanalım demişti. Ama benim regl günüm azalmaya başladı. Normalde 4 gün sürerken şuan 2. Gün son gibi bi hale geldi. Bugün reglimin 3. Günü ilaca devam etmelimiyim sizce?

benim doktorum 3 ay kullanıcaz demişti bana. eğer sonuc alamazsak aşılamaya gecicez demişti. ama ben de 6 ay deneyenleri görmüştüm.

benim doktorum 3 ay kullanıcaz demişti bana. eğer sonuc alamazsak aşılamaya gecicez demişti. ama ben de 6 ay deneyenleri görmüştüm.
3 ayda geçen ay kimyasal gebelik oluştu. Hem devam etmek istiyorum hem de bu regl günü azalması endişe ettiriyor. Bide mesela reglin 3. Günü başlıyoruz ya benim dün geceden beri devam etmiyor. Durdu kesinlikle 2 -3 aydır 2 gün sürüyor. Amh:6 ydı birden azalmış olabilirmi?

sanmam birden azalacağını. bana reglin 5.günü başlatmıştı ve o ay reglim 7 gün sürmüştü. siz regl gününüzün kısaldığını söylediğinizde doktorunuz ne dedi? bana normal gelmedi. benim doktorum femara ilk ay olumsuz olunca bir ay ara verelim demisti bana. yani peş peşe kullandırmadı. benim femaradan sonraki ay reglim çok yoğun ve sancılıydı cünkü. doktoruma söylediğimde bir ay boş gecelim demişti. zaten o ay kendiliğinden oluştu gebelik yani devam etmedim ilaca. ama bana normal gelmedi reglin kısalması. başka bir doktordan fikir aldınız mı hiç?

Doktoruma söylemedim henüz kısaldığını ama bana da tuhaf geliyor endişe duymaya başladım. Randevu alıyım 10. Güne istedim. Gittiğimde görüşücem . İnşallah bi problem olmaz.

Doktoruma söylemedim henüz kısaldığını ama bana da tuhaf geliyor endişe duymaya başladım. Randevu alıyım 10. Güne istedim. Gittiğimde görüşücem . İnşallah bi problem olmaz.
inşallah her sey güzel olur. ama bence siz de ara vermek isteyebilirsiniz. sonucta bedeninize sentetik hormon veriliyor. uzun vadede vücudu yorması gayet normal. inşallah güzel sonuc alırsınız da tüm bu yaşadıklarınıza değer

Ben de bu sinyali alıyorum cok kararsızım. Ara vermek daha sağlıklı olucak belki ama içmezsem de belki olucaktı bu ay diye kendimi suçluycam. Maalesef cok yorgun bi zihnim var artık.

Ben de bu sinyali alıyorum cok kararsızım. Ara vermek daha sağlıklı olucak belki ama içmezsem de belki olucaktı bu ay diye kendimi suçluycam. Maalesef cok yorgun bi zihnim var artık.
ben de öyleydim. hatta doktorum bu ay ara verelim diyince esimle bile arama mesafe koymustum. bildiğiniz değresyona girmiştim. doktorum hep sakin ol, belki bu ay kendiliğinden olur vs diyordu. ama ben hiç inanmadım. ilaçla olmayan sey kendiliğinden nasıl olsun kafasındaydım. hatta ilk defa kaç yıllık doktorumu değiştirmeye karar verdim istediğimi yapmıyor diye o da sanırım gönlümü almak için regl olduktan sonra gel rahim filmi çekeriz dedi ben de artık reglim için gün saymaya başladım rahim filmi çekicez diye. ama meğerse hamileymisim. o yüzden bence kafanıza takmayın, kendinizi yormayın. olacak.. buna inanın gerisi sizi yormasın. evet zor olabilir, uzun bir yol olabilir ama olacak. önemli olan sizin bedenen ve ruhen iyi olmanız. gerisi en doğru zamanda gelecektir emin olun. yaşamış biri olarak söylüyorum size

Size tavsiyem amh testi yaptırın beni bu ilaçla kaç ay oyaladilar

Çok teşekkür ederim. Bende aynı şekilde kırılıyorum bu hayata küsüyorum adeta ama belki akışına bırakmak şuan en doğrusu olucak. Umarım sende evladını sağ salim kucağına alırsın. Hayırlı güzel ömrü olur.

O zaman sıkıntı yoktur amh iniz iyi ama pco olabilirsiniz tam bilgim yok
Doktor pkos demişti ama adetim düzenli bi sıkıntı olmaz dedi iki kez gebelik oluştu biri dış biri kimyasal ben bu ay ara vermeye karar verdim femaraya önümüzdeki aya kadar da doktora gidip danışıyım bi teşekkür ederim yorumunuz için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…