Doğal Saç Bakım Kürleri Favori saç bakım kürlerim :)

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri

vanilin07

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2010
4
1
Zeytinyağlı sarımsak
• 1-2 baş sarımsak (topuz gibi oluyor ya ondan işte)
• saf zeytinyağı (orta boy kavanozunun yarısı kadar)
• 1 fincan süt
• tarif: Sarımsakları güzelce soyup havana kokuyoruz.rahat ezilmesi için tuz ilave etmenizi tavsiye ederim.sarımsakları güzelce eziyoruz.1 fincan sütü cezveye koyup ezilmiş sarımsakları içine ilave ediyoruz.kaynamaya bırakıyoruz.
Taşmaya başladığında cezveyi ocaktan indirin .sütün içindeki sarımsakları süzgeçten gerçirip sütü atıyoruz.bizim işimiz sarımsakla

süzülmüş sarımsakları cam kavanozumuzun içine koyup üzerine zeytinyağı ekledik mi saç kürümüz hazırdır.
4 gün bekledikten sonra yağı saç dibine ucuna nereye isterseniz uygulayın.
Tavsiyem 1 fincan zeytinyağını cezvede ılıtıp saça uygularsanız daha iyi sonuç alırsınız.yağlanmış saçlara bide strect sarıp üstüne havluya sardık mı bu iş tamam.bekletebildiğiniz kadar bekletin.bi sakınca yok bana göre .
Koku olur mu diye sakın korkmayın.saça sürdüğünüzde beklerken olabilir ama yıkadığınızda kokudan eser kalmayacak.tecrübeyle sabittir.

Karanfilli su
• 1 avuç karanfil
• 1 su bardağı su
• hazırlanışı:1 avuç karanfil havanda toz haline gelinceye kadar dövülür.1 su bardığı kadar su kaynatılıp içine dövülmüş karanfil atılır ve soğumaya bırakılır.2 gün sonra saçınızın diplerine gün içerisinde uygulayabileceğiniz bakım kürünüz hazır.

Muskat+karanfil+zeytinyağı
• 6 tane muskat(aktarlarda hindistan cevizi olarakda satılıyor.)kilosu 120 tl dedi ama 5 tl lik alsanız yeterli
• 1 avuç karanfil
• saf zeytinyağı

muskat ve karanfili havanda toz haline gelinceye kadar dövün.karışımı cam kavanoza döküp üzerine orta boy kavanozun yarısına gelecek kadar zeytinyağını döküp 3 gün bekletmek için güneş gören bir yere koyun.

Saça uygulamak için 1 fincan yağ karışımını cezvede ılıklaştırın.önce saç diplerine sonra saç uçlarına uygulayın.saçı streçleyip üstüne havlu sarıp beklemeye başlayın 

bu karışımı çok beğendim. Saçlarım sarı boyalı ve yanmış vaziyette.kestirdim ama saçım hala sorunlu. şu an saçlarım parlak ve yumuşak.

Ayrıca sinameki+bemiks+badem yağı kürünü 1 kere yaptım.kokusundan uzun süre kurtulamadığım için cesaret edemiyorum. şu anda bemiksi ilaç olarak alıyorum.sinameki ve zeytinyağı olarak kullanıcam

sitede tüm başlıkları okudum ve kendime uygun olanları seçip hazırladım ve bakım olaylarına giriştim.emek verip paylaşan arkadaşlara çok teşekkürler.bu siteye bayılıyorum 

herkese sağlıklı uzun ve gür saçlara sahip olmasını dilerim…

Ben sarımsaklı sampuan yaptım uzaması ıcın zeytın yagı beslenemk ıcın mı uzaması ıcın mı anlıyamadım acıklarsan sevınırım bırde zeytın yagı yapalım valla salata gıbı oldum sarımsaklı sampuan ustune sırkelı su bırde zeytın yagı :KK70:

Ben sarımsaklı sampuan yaptım uzaması ıcın zeytın yagı beslenemk ıcın mı uzaması ıcın mı anlıyamadım acıklarsan sevınırım bırde zeytın yagı yapalım valla salata gıbı oldum sarımsaklı sampuan ustune sırkelı su bırde zeytın yagı :KK70:

gece gece koptum yorumuna valla yaa haklısın :KK1::KK1:

Merhaba Sudelveda
sarımsaklı şampuan bende direk dökülmeyi kesti.çok fazla dökülüyordu.saçlarım sarı haliyle üst üste işlemlerden ötürü çok yıpranma oldu.çok fazlada dökülme vardı.sarımsaklı şampuanı kadınlar kulubünden öğrendim hemen uygulamaya geçtim.fakat bişeyi atlamışım ve iyi ki de atlamışım.normalde sarımsak sütte kaynatılıyor o kötü koku gitsin diye.ve o sarımsak süzülmesi gerekiyormuş bende çok sonra farkettim ama sütlü sarımsaklı şampuanı kullandığım ilk yıkamada keçe gibi olan saçlarım ipek gibi oldu saç kremi kullanmayı bıraktım. kokuda olmadı üstelik dökülmeyi direk durdurdu. bir de bu şekilde denemenizi öneririm. sarımsaklı şampuanın etkisi biraz geç oluyor sanırım. nerdeyse tüm yorumları okudum. bi süre sonra etki gösteriyor. kimse yanlışlıkla benim gibi sütüyle beraber şampuanına karıştırmamış.iyi ki bilmeden yapmışım işe yaradı.

zeytinyağı saçı yumuşatıyor tabii biraz ısıtıp sürmek saça nüfuz etmesini sağlıyor.içine sarımsak katınca işin rengi değişiyor. daha faydalı bir küre dönüşüyor.saç çıkarmada da kullanılan sarımsak saç köklerini besliyor.en az haftada bir uygulamak çok iyi olur.saçtan kolay arınıyor.yine sarımsağı sütte biraz kaynatıp süzersen koku yapmıyor saçta.

sirkeli su olayına gelince ben hiç kullanmadım. hoş okuduğum bi kaç yerde saçlar boyalı değilse gibi bir şey yazıyordu.benim de saçlar boyalı olunca direk vazgeçtim.

arada dax ın ürünleri var onlarıda kullanıyorum. epey toparlandı saçlarım yanmış olan saçlarımın sağlıklı göründüğünü söyleyenler var :) bu kadar bakım yapınca takdir toplamak bakım yapmak için insanı daha bi motive ediyor.

bakalım ben de eylüle kadar saçlarımı belimde görmek istiyorum. havalarda düzeldi. bakım yapmak daha kolay en azından hasta olma riski nerdeyse yok...

zeytinyağını tavsiye ederim.işe yarıyor...nemini kaybeden saçlar besleniyor ve daha canlı ve pırıl pırıl görünüyor.

bi yandan şunu farkettim. bu kadar bakım yapmak bir yana doğru şampuanı kullanmak çok önemli. hani yapıyorsunuz kürleri bakımları ama destekleyici bir şampuan olmadıktan sonra biraz zor gibi gelmeye başladı.
geçen sene 1 yıl boyunca myra diye defne özlü bir şampuan vardı onu kullandım belime kadar sarı saçlarım oldu. ki bir kere bile bakım yapmadım.sağlıklı bir şekilde uzadı.

eski şampuanıma geri dönmem lazım sanırım :)
bakalım canlı sağlıklı olsun da zaten uzar diye düşünüyorum....

ışıl ışıl parlayan saçlara sahip olmamız dileğiyle...

myra diye defne özlü bir şampuan vardı onu kullandım belime kadar sarı saçlarım oldu

hemen gidip almalıyım :KK1:

aktarlarda ya da kuaförlerde satılıyor.
telefon numarası yok ben de şu an ama öğrenebilirim isterseniz.

X