EYVAH!! uyku zamanı :((

hidennisko

çiçekli böcekli :))
Pro Üye
14 Eylül 2007
5.494
237
kızlar benim oğlumla uyku konusunda başım dertte kafamçokkarıştı
uykusu geldiğinde nasıl huysuzluk yapıyor
ağlamalar krize girmeler :mymeka:
en kötüsü de ya arabasında ileri geri ya da kucakta sallanarak uyuyacak..
ama ben bütün günümü böyle geçirmeye başladım..
siz nasıl uyutuyorsunuz
kendi kendine uyutmaya nasıl alıştırcam
çok ağlıyor bırakınca...

canım valla artık kendi kendine uyuyan çocuk kaldımı bilmiyorum.şimdiki nesil durmadan ilgi istiyor.annem benim elime herhangi bi kutu verirmiş onunla oynarken uyuyakalırmışım :) ben uyurken komşuya bile gidermiş düşün.şimdi nerdeeee.ben ayağımda sallıyorum canım.kucakta daha zor geliyo bana.birde iyice hareketlendiler başını poposunu kaldırıp duruyor sallanmıyoda.bu aralar çok huysuzlandığı zaman milupa sitesindeki klip müziğini dinletiyorum bi taraftanda ayağımda sallıyorum tabi onu dinlerken uyuyor.

ha birde binbir emekle uyutuyosun en fazla yarım saat uyuyor gıcık ediyor beni.

gencizanın dedigi gibi kendi kendine uyuyan varmı bilmiyorum.bende uyku olayından dertliyim benim kızım gece 4'de uyuyor dün akşam 20:30dan gece 2:30a kadar uyutmadım direk uyusun diye gene aynısını yaptı 3'de kalktı 4'e kadar oyaladı,valla başım çatlıyor uykusuzluktan

bende ya kucağımda ya ayağımda sallıyorum cnm bide eğer gece hemen uyanırsa yatırdıktan sonra almıyorum ağlıyopr biraz uyuyor çünkü biliyorum ki karnı tok altı temiz memde uyumak istiyor kendi kendine dalmayı öğrensin die almıyorum biraz ağlıo ama alışması lazım artık...

uyku derdi olmayan var mi...gunduz uykusu da bir dert simdi uyuttum bakim en fazla yarim saat...yemek yapicam,utuler var,supurucem,toplucam..1:30 saat icinde bunlari yapmam lazim...islerde bitmeyince ruhum daraliyor....

bende ya kucağımda ya ayağımda sallıyorum cnm bide eğer gece hemen uyanırsa yatırdıktan sonra almıyorum ağlıyopr biraz uyuyor çünkü biliyorum ki karnı tok altı temiz memde uyumak istiyor kendi kendine dalmayı öğrensin die almıyorum biraz ağlıo ama alışması lazım artık...

evet cnm almamak gerekirniş
kendi kendine uyumayı öğrensin diye
benim hatam oldu
ben uykusunda azıcık kıpırdasa hemen kucağıma alıp emzirirdimşimdi sık uyanıyor gece uykusundan..
gündüz uykusu ise yok denecek kadar az

benimkinin uykusu varsa emerken uyuya kalıyor zatenn.. çok dalmamışsa memeyi ağzından çıkarıp emziği veriyorumm..yatağa yatırıyorummm uyuya kalıyorr.. yatması gerekiyor uyumuyorsa sallıyorumm ayağımda çokta kasmıyorum illa kendi uyusun diye onunda zevki ayrıı..birkaç ay sonraa nasılsa kendileri uyumayı öğreniyorlarr..zevkini çıkar bence..gece 2- belki 3 kez kalkıyor mızırtıyla oda emip hemen uyuyor...çok şükürr............

gece uykusu bir dert gündüz uykusu bir dert...ben ölüyorum uykusuzluktan,gözümü zor açıyorum.benim sıpada arabasında yanımda bas bas bağırıyor,kucak istiyor.bugün sözde banyo yaptırdım rahat uyur diye,nerdeee.gece uyandığında emziği veriyorum hemen geri dalıyor.zaten acıktıysa yaygarayı basıyor.
bu arada bende ayağımda sallıyorum.zar zor uyuyor...
Allah hepimizin yardımcısı olsun.böyle böyle büyütecez işte...anne olmadan hiç birşey anlaşılmıyormuş.gerçekten anaların hakkı ödenmez...

bende yalnız bizim kız böyle sanıyordum. 1-2 haftadır çok sinirli bişey oldu uykusu gelecek diye korkuyorum.eskiden uykusu gelince emziği tutardı bir iki emer kucakta sallayarak uyuturdum. şimdi memeden başkasına kanmıyor. uykusu gelince fena bağırıyor. seside iyice yükseldi. artık eve süt bırakmanın anlamı yok. bakıcı uyutamazsa onu nasıl işe başlayacağım. süt izni yetmez uyutma iznide olmalı:)

allah kolaylık versın arkadaşlar.. allahaa şükür biz düzene gırdık ama benım oğlan çok uyuyor sankı.. sabah 8,30 gibi kalkıyor sonra 10 da uyuyor 1 saat felan daha sonra 12,5 yada 1 de uyuyor 2,5-3 saat uyuyo sonra 4 gibi kalkıyor ...5-6 gibi uyuyyo yarım saat kestırıp uyanıyor sonra 9,3010 gibi gece uykusuna yatıyor .. şunaa kadar pak uyku sorunumuz olmadı ..emziğini verip ayaklarımda uyutuyorum uyuyo allaha şükü r aman maşallah deyı nazar değmesin oğluma..darısı sizlere...

maşallah rosecim bizimkide gün içinde 3 kere falan uyuyo ama kısa 40 dk falan gecede çok ii olmasada gene bunada şükür...

hidencim sende alıştırmak için geç kalmış sayılmazsın bence 3 4 saat uyutma geceye yakın belli bir saat yap kendine şu saate uyusun die 4 saat uyutma mesela yada 3 sonra uyut hemen uyanırsa alma yorgun olduğu için fazla bağırcağını zannetmiyorum biraz dayan ağlamasına tabi gene sen bilirsin cnm inşallah alışır yakın zamanda...

benım oğlanda sukur benı uzmedı hıc dıyebılırım hıç zorla yutmadım kızlar daha ama kucakta uyuyacak orası ayrı yatakta kendı nedıne uyumadı daha bellı bı uyku duzenımız yok daha ama uykusu ıı şükür

allah kolaylık versın arkadaşlar.. allahaa şükür biz düzene gırdık ama benım oğlan çok uyuyor sankı.. sabah 8,30 gibi kalkıyor sonra 10 da uyuyor 1 saat felan daha sonra 12,5 yada 1 de uyuyor 2,5-3 saat uyuyo sonra 4 gibi kalkıyor ...5-6 gibi uyuyyo yarım saat kestırıp uyanıyor sonra 9,3010 gibi gece uykusuna yatıyor .. şunaa kadar pak uyku sorunumuz olmadı ..emziğini verip ayaklarımda uyutuyorum uyuyo allaha şükü r aman maşallah deyı nazar değmesin oğluma..darısı sizlere...

rose benim tosuncukta aynen seninki gibi tıpkı benimki yaaa...kilo alımında sorun yoksa zatenn bebekler uyuya uyuya büyürler diyor doktorlarr...zamanla uykuları azalıp uykuya yatma sayılarıda düşüyorrr...maşallah deyinnn kısslarrr....:nazar::dilcikar:

benim kızımda kucakta ağlaya ağlaya uyuyo.uykusu geliyo ama çok huzursuzlanıyo.yatırıyorum belki kendi başına uyur diye ama mız mızlanınca yine alıyorum illa kucağımda uyuyo. gündüzleri ise çok az uyuyo 40-45dk falan en ufak bi çıtırtı olsun hemen gözünü açıyor.3 gündürde çok değişik bi ağlamayı öğrendik resmen çığlık atıyo

teknologcum çok ii kilo alsalarda huysuz olan bebek huysuz benim eltimin oğlu tosun gibiydi ama 4 ay çok çektirdi annesine yani onun pek kilo almayla ilgisi olduğunu sanmıyorum ben...

son 4-5 gundur bas bas bagırıyor...o ses naıl çıkıyor anlam veremiyoruz...uyku derseniz gece 4-5ten sonra uyanıyor bidaha uyutmannın imkanı yok...akşam 6-11 arası hiç uyutmuyorum..sürekli oyun oynuyorumki yorulsun diye...uyutuyorum 1 saatte bir uyanıyor...gunduzleri ben işte oldugum için annem bakıyor...önceden ayakta sallardık şimdi ayaktada uyumuyor...park yatagının sallama aparatlarını çıkarttım, beşigi sallıyorum hasır hasır ses çıkartıyor anca öyle uyuyor ama benimde anneminde kollarında derman kalmadı...
bide işe geliyorum o uykusuzlukla ruh gibiyim..inşallah duzene girer

X