Eyvah kızımın dişleri çıkıyor!!!

zakkum6644

Ela Seni ÇOK Seviyorum...
Kayıtlı Üye
2 Mart 2008
1.169
2
kızlar kızımın dişleri çıkıyo! çok erken değil mi ya daha 4. ayını doldurmadı....bunun avantaj veya dezavantajları nelerdir? iştahı erken kapanacak mı acaba?canımı daha çok yakacak biliyorum ama 4 çok erken yaaaa:sinifsinif:

eminmisin canım beyaz gördünmü? benim oglum 3 aylıkken başlamıştı kemirmeye ve agzı akmaya yerleri bile belliydi 8 aylık diş cıkardı

yarılmış mı derler yani alt dişinin olduğu yer zedelenmiş. ben sert bişey hissediyorum bu diş değilmidir?

benım kzımda elnı kemırıyo ve salyaları cok ama 3 ay bıttıgınde doktorum ellerını kemırmeye baslamıs dişleri yuzunden yapıyo demıstı ama merak etme erken cıkıcak gıbı gorunmuyolar demıstı bu zamanlarda baslarmıs ellerını kemırmeye ve salya akıtmaya kontrolunde sorarsın bı doktora..

benimkide aynı durumda elleri devamlı ağzında anne sütü dışında herşeyide reddediyor.ama dişlerden olduğunu düşünmüyorum.daha çok erken.6 ayda başlar genelde

yok kızlar. elimi kesen bişey var. eşim de tel. de erken olamaz demişti. ama o da parmağıyla kontrol etti ve diş old. söyledi. zaten abisi yani ela nın amcası ca 4.5 aylıkken çıkarmış. bugün öğrendim amcamın kızı ve onun kızı da doğduğunda dişleri çıkmışmış. kafamçokkarıştı

arkadaşım eniyi cevabı doktorunuz verir tabii de
benim büyük kızım 3 aylık belirtileri başlamıştı 5 aylıkda çıkardı korkcak bişey olduğunu sanmıyorum

canım erken çıkabilir dişleri, ırsla alakalı, genel olarak 6 ila 9. aylar arasında ilk dişler beliriyo ama bazen erken yada geç olabiliyomuş, yani ailenin genetik yapısıyla alakalı biraz, hatta dişli doğan bebekler bile varmış, avantajları ek gıdaya geçtiğinizde pütürler konusunda pek zorlanmazsınız gibime geliyo, dezavantajı da ne kadar doğru bilemiyorum ama süt dişleri ne kadar geç çıkarsa arkasından gelecek kalıcı dişler de o kadar sağlıklı olurlarmış, öyle duydum ama ne kadar doğrudur bilemem, tabi bi de memeni ısırcik o da var :roflol: hayırlı olsun yavrum, sana limon kemirttir dicem ama bebeğin çok küçük bişey diyemiyorum şu aşamada, en iyisi dişlikle kaşısın dişlerini, buzluğa yada buzdolabına sulu dişlşiklerden koy, soğuyunca ver ağzına rahatlasın, mecbur kalmadıkça da diş jeli kullanma, ben hiç kullanmadım desem yeridir, bizim 7. aydan sonra çıktığı için ek gıdalara başlaayalı da 3 ay olmuştu o yüzden limon kemirttirdim, asitli olduğu için ölü deriyii kaldırıyomuş, dişin daha kolay çıkmasını sağlıyomuş, taze soğan da öyle diyorlar, ama dediğim gibi senin bebeğin daha çok küçük bu aşamada kullan yada kullanma diyemiycem, sorunsuz çıkartırsınız inşallah, ishal ve ateş de diş belirtileri arasında bilgin olsun,

sağolun kızlar, 8 temmuzda randevumuz var. dün eltim de geldi dişi çıkıyo dedi. bakalım hediyemizi de istedik ama getiricekmi?:jeyyar:

limon veremem canım çünkü eğer dişleri bana benzediyse daha çıkmadan minesi yokolur gider. soğanı annemler de söyledi. şimdilik sulu ve değişik sertlikte dişlikler veriyorum. doktorla da konuştum jel ve şurup adı verdi ama şimdilik almıycam.hatta hiç almamayı düşünüyorum nette yazılanları doktora ileticem. ama yok kızlar emininm. hatta dedim ya geçen ay kontrolünde doktor ağzını kontrol etti " dişleri kabarmış mı ne;?" dedi ama ihtimal vermediği için geri "yok yok erken " dedi. neyse 8 inde kesin bişey çıkacak. ama elimi kemirdikçe acıtan bişey olduğu kesin.

dişleri çok yaklaşmıştır canım, o yüzden sertleşmiştir, dedğim gibi ırsla alakalı, bazı bebekler dişli bile doğabiliyolarmış, hayırlısıyla sorunsuz çıkartın inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…