Eylül Ekim Ayı Tüp Bebek Tedavisi

Yeni üye oldum. İlk tüp bebek denememiz. Reglimin 2.günü hormon iğnelerine başladım (Gonal F 450- günlük 300) , ultrasonda yaklaşık 15 yumurta görülüyordu. Tedavinin 5.gün sabahında kontrolümde 2 yumurtanın geliştiğini (13mm) iki tanesinin de geriden geldiğini (10mm) söylendi. Gonal F’e ek olarak çatlamayı önleyici iğne de verdi. İki gün sonra yine kontrol var. Gelişen yumurtalar bununla mı sınırlı kalacak yoksa daha sonra gelişiyor mu? Deneyimi olan arkadaşlar yazarsa çok ama çok sevinirim

Merhaba öncelikle tedaviniz hayırlı olsun.. 5. Günde olması gereken boyutta yumurtalarınız daha gelişecekler hatta yumurta sayınız 15 le kalmaz daha fazla oluşacaktır tahminimce.. benim kontrolde 17 gözüküyordu 29 yumurta toplandı.. geriden gelenler toplama gününe kadar olgunlaşmış olacaktır umarım hakkınızda hayırlısı olur

Çok sağolun, eksik olmayın.. bu sabah 8’de cetrotide iğnesini vurulurken bir damlasının deri dışında kaldığını fark ettim. Sorun olur mu?

Kızlar bende tüp Bebek tedavisi yaptım
24 Eylül de yumurta toplama
29 eyluldede transfer oldu
11 Ekim'de kan ver dedi doktor çok az kaldı.
Ama çok halsizim midem yaniyor yemek yiyemiyorum.
Adet sancısı gibi ağrım oluyo
Bu son günler mi yoksa tutmuş mu ?
Yarın kan verecem hem beta hem kan tahlili

Estrofem ben istiyorum canım ebnin ilaclarimbitti

Merhaba. Bugün itibariyle tüp bebek yoluma girmiş oldum. Korkulu endişeli heyecanlı bazen mutlu bazen çok ağlamaklı bir haldeyim çünkü hiç bir bilgim yok hic aşılama vs de olmadı doktorum direk tüp bebek kararı verdi beni de bilgilendirir misiniz süreç hakkında.

Öncelikle tedaviniz hayırlı olsun.. umarım ilk ve son olur bir daha tecrübe etmezsiniz Tedavinin ilk başında yumurta geliştiren iğne veriyorlar muhtemelen gonal f kullanıyorsunuz.. biraz dengeniz bozulabilir hormonlar yükseldikçe psikolojik olarak gel gitler yaşıyorsunuz (herkeste aynı olmayabilir) şişmiş göğüsler şiş karınla kendinizi hamile gibi hissediyorsunuz güzel aslında :)) Kontrolleriniz olacaktır yumurtanın boyutlarına bakılacak ve toplama işlemine karar verilecek. Genel anestezi altında yumurtalar toplanır aynı zamanda eşinizden de sperm alınır. Herşey yolunda giderse ki en önemli yer burası sağlıklı embriyolarınız oluştuysa transfer edilir. Genellikle 5. Güne giden embriyonuz tercih edilir çünkü gebe kalma oranı en yüksek embriyo odur zaman zaman 3. Günü de uygun bulabilirler. Hangi şehir hangi hastanedesiniz? Sorununuz tam olarak nedir? Merak ettiğiniz şeyler varsa sorabilirsiniz tekrar hayırlı olsun umarım hayırlı sonuçlar alırsınız

Cok teşekkür ederim hem iyi dilekleriniz hemde bilgilendirmeniz için umarım hepimiz hayırlı sonuclar alırız. Bende ve eşimde hic bir sorun çıkmıyor sebep yok yani bugün gonal f verildi yarın başlayacağım insallah yapabilirim. Ankara gulhane hastanesinde yaptırıyorum ailemde 4 başarılı tüp bebegi olan doktoru tercih ettim umarım 5. Olurum

İlk tüp tedavim de ağlaya sızlaya vuruyordum meğer kendimi kastığım için vuramıyormuşum derin bir nefes alın ve batırın zaten gonal f hiç acımıyor sinek ısırığı bile duymuyorsunuz düşünün bende Ankara bahçeci de yaptırdım umutsuzca transfer gününü bekliyorum

Estrofem ilacı günde 3 e çıkardı Dr.ama çok fazla akintim ve kaşıntı var sizlerde de oldumu böyle rahim kalınca iyi dedi 5 gün sonra kontrolde transfer günü verecek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…