Eylül Ayı Gebelik Planlayanlar 👩‍🍼🤰

Adına cok sevindim:)
Menopoz icin tedavi uygulamzlar genelde bebek istediğin için mi?

Degerlerin kaçtı ki Amh, fsh?
Dr lar öyle dedi?

Adına cok sevindim:)
Menopoz icin tedavi uygulamzlar genelde bebek istediğin için mi?

Degerlerin kaçtı ki Amh, fsh?
Dr lar öyle dedi?
Hayır canım sağlık içindi tedavim ilk tehıs kondugunda 32 yasındaydım eğer ilaçla adet görmez isen vucudunda menapoza bağlı hastalıklar ortaya çıkar kemık erımesi vs en azından 40/45 yasına kadar adet görmeni sağlamanız lazım dedi doktorlar birden fazla doktora göründüm, bazısı tüp bebek dene çocuk istiyorsan dedi ben istemedim zaten hormonlarım alt üst olmuştu, amh ım 0.33 fln dı fsh ım 108 lerdeydı çok doktora göründüm. Bebek fikri aslında aklımda yoktu çünkü çok zor bir hamilelik yaşadım vede lohusalık o yuzden korkuyordum hep istemedim ama bilmiyorum oğlumda da böyle olmuştu içimde bir his bu ay denemem gerektiğini söyledi,olursa olur olmazsa da sorun değil en azından yumurta oluştuğunu gördüm klomen kullanırken bile olmamıstı

Canım bu hafta benimde yumurtlamam acayip ağrım var 3,4 gündür seninde öyle miydi?

san bu kadar şiddetli hissedince ister istemez düşünüyor.
Ve af edersin sanki gaz sancısıda oluyor muydu, ağrıdan sanki kramp seklinde zorlaamıyorsun da o bölgeyi.
Aynen cnm oluyor benm bugunde pik mesela sankı adet olcam öyle ağrıyor karnımın alt kısmı vajınanın üstü aradakı bölge, gaz sancısı var gibi kabız olmusumda cıkaramıyorum gibi

Aynen cnm oluyor benm bugunde pik mesela sankı adet olcam öyle ağrıyor karnımın alt kısmı vajınanın üstü aradakı bölge, gaz sancısı var gibi kabız olmusumda cıkaramıyorum gibi
Sen ne kadardır deniyorsun amh, fsh ye baktırdın mı?

Aynıyız sanki kabızımmda zorlayamiyorum gaz sancısından.
Aynen vajina üstü hatta af edersin ta arka tarafa kadar.

Cnm benm amh ye bakmıslardı en son 2 sene once 0.33 dendı fsh ilk 108 dı erken menapoz dendıgınde ozmn anneme kanser tanısı konmuştu o yuzden cok moralım bozulmustu bırde dıyetısyene gıtmıstım 3 ayda 20-25 kılo verdım cok hızlı sekılde ama sureklı detoxlar sureklı bişiler hormonlarımı bozdu okdr detox fln rahmetli kayın babamda dıyordu ondan hasta oldun sen dıye, diyeti bıraktım normal yasamıma döndum bırazda kılo aldım işte 3 ay once kendı kendıme adet olmaya basladım hatta doğumgunumdeydı oğlumı doktora göturmustm bende gelmısken bır göruneyım dedım hatta ilaç yazdırmıstm tahlıl verıp sonra cevapları almayı unutrum 2 hafta sonra yenıden gıttım sonucları gösterım dıye doktor dedı herseyın normal sadece rezerve azalma var okdr dedı adet olacaksın duvar kalınlasmıs 2-3 gune demez olursun dedı aynende öyle oldum ama olmazsam dıye tarlusal vermıstj ama hıc ılaç kullanmadım trisequens kullanıyordum işte bıtınce onuda bırakmıstım bulamadım dıye alamamıstım sonrada içmicem artık dedım öyle olfu valla

Benim bu ay içime doğdu ilacı kesmem gerektiğinde hissetiğim gibi o yuzden bu ay böyle ovulasyonla deneme yapmam ilk olacak cnm, oğlumda da işk hamılelıgımde de ilk ovu denemesıyle hamıle kalmıstım ustelık onuda bir doktor benı yonlendırdı böle böle yap dıye hıc bir yerde okumamıstım

Ovulasyonu mu önermişti Dr?

Ya hep tutmuyor görülsede yumurtlama.
Kandan bakılıyor ya hormonlara amh, fsh ona bakıldı mı sende?

Her ay böyle ağrın olur mu ta arka tarafa kadar üstte tarif ettiğim?

Bu ay korunmuyorsun doğru mu anladım?

Yazdım yukarda değerlerimi, en son değerlerim ne durumda bilmiyorum ama doktor menapozsun denmez bu değerlerle dedi.

Evet Facebook ta bır grup vardı ordan yardımcı oluyordu o doktor herkese bende yazmıştım saolsun o önermişti yumurtlamaya alttan muayene ile bakıyorlar cnm yumurta takıbı yaptırdım daha önce cünkü senın dediğin rezerv değeridir kanda bakılan, evet oluyor hatta su an kasıklarım cok sancılanıyor sankı buyuk tuvaletım varda yapamıyorım gibi adetımın ilk günü de böle oluyor benın sancım

Korunmuyorum, ovu takıbı yapıyorum neden korunayım hatta bugunde piki görünce dün değerlendiremedim bugun artık değerlendircem söledim benim adamada yorgunum morgunum yok denicem olursa olur olmazsa olmaz dedım

Sabahlar olmasın

Büyük geçmiş olsun, anne tabi üzülünmez mi.. sormaya cekiniyorum ne durumda diye

Neyseki yoluna girmiş değerlerin hamd olsun.
Hatırlıyor musun amh, fsh kaçtı o dönem kaç oldu?

108 ken fsh adetlerinde önce düzensizleşip sonra kesildi mi? Kac ay sonra tekrar oldun?

Çok şükür düzeldi sayılır annem,

Bir anda kesildi benim çok düzenliydi adetlerim hiç günü şaşmazdı, 6-7 gun surerdı, işte amh 0.33 fsh 108 dı sımdıkı ne bılmıylrum amh a baktırmadım bır daha

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…