Lekeler, Çiller Experiment acnelyse ve locoderm deneyimim

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

Caramello

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2016
16
13
24
Merhabalar yüzümde güneş lekeleri ve kendimi bildim bileli bulunan kırmızı lekeler var aslında doğuştan yüzüm kızaran insanlardanım ve üstüne bunlar eklenince iyice kırmızı görünüyorum. Bunun için limon, sirke, pirinç unu, kil ve bir sürü maske denedim ama doğal şeylerin sonuçlarını görmek için çok istikrarlı ve düzenli olmak lazım o da herkese nasip olmuyor.
Yine bu sitede bir kullanıcı annesinin bunları kullanıp işe yaradığını yazmıştı nen de kaybedecek neyim var dedim ve gittim acnelyse ve locoderm (locoid kremin adı değişmiş) aldım. Evde zaten expigment vardı. Dün ilk kez önce acnelyse sonra expigment sabah da kalkınca yüzümü yıkayıp locoid sürdüm. Yüzüm gergindi ama her zaman olduğumdan çok daha beyazdı. Çok küçük iki üç yer bölgesel kızarmıştı. İnşallah 3ay düzenli kullanabilirim
yüzümün şimdiki halinin resimlerini koyuyorum 2 yandan.

Eklentiler

• 1483882372790.jpg
    49 KB · Görüntüleme: 13.329
Günaydın sizinle deneyimlerimi paylaşmak istiyorum bugün 2. Günüm,
Öncelikle dün akşam yüzümde kızarma meydana geldi çok fazla değil ama beni hasta gibi gösteriyordu ben de birkaç yorum daha okudum bunlarla ilgili çoğu kişi her gün kullanıp 2. 3. Gün haşat olduğunu yazmış. Öyle olsun istemediğim için yüzüm alışana kadar expigment ve acnelyse i 3 günde bir kullanmaya karar verdim.
Sonuçta bunlar ağır kimyasallar ve ciltte peeling etkisi yapıyorlar, her gün kese olmak ne kadar tahriş ediciyse peeling de bir o kadar tahriş edici olmalı.
Bugün yüzüm uyandığımda sıcaktı hafif bir yanma etkisi vardı yıkayıp sadece locoderm sürdüm. Fotoğraf koyuyorum.

Eklentiler

• 1483940907558.jpg
    44,8 KB · Görüntüleme: 13.923
Merhabalar bugün üçüncü gün. Yüzüm tamamen soyulmaya başladı okulda arkadaşlarım yüzüne ne oldu diye sordu ama krem kullanıyorum dediğimde fazla ilgilenmediler yani sosyal açıdan bu kremin pek zararı olmuyor.
Ben sabah ve gün ortasında gül suyu sürerek hem soyulan yerleri temiz ve canlı tutuyorum hem de kabuk görünüşlerini yok ediyorum.

Benim bu krem üzerindeki tezim peeling yaptığı için bir maske yapıyormuşçasına kullanılması. Yani 3-4 günde bir. Hergün kullanımının çok yanlış olduğunu düşünüyorum. Yüzünüzü her gün kese yapmak gibi bir şey yani tahriş olması kızarması yanması çok normal olur. Öncelikle ben tüm yüzüme sürdüm yüzüm canlansın diye. Artık sadece sorunlu bölge yani yanaklarıma sürerek devam etmeyi düşünüyorum.
O da soyulma tamamen bittikten sonra. Bu akşam süreceğim.

Yüzünde hiç leke göremedim ama gayet pürüzsüz duruyor :)
Günaydın, genelde çoğu kişi öyle der ama yakından belli olsada uzaktan da daha pembe durmama sebep olan lekelerim var aslında
Ayrıca bugün 4. Gün akşam acnelyse ve expigment i sürüp yattım sabah da locoderm sürdüm ama sadece sorunlu bölgelere. Yanaklarım biraz kızardı ama fondötenle kapatabilirim.

Eklentiler

• 1484107434294.jpg
    42,8 KB · Görüntüleme: 16.071
Ohooo sen bi de bendekileri görsen :) yazın burnum yanaklarım çil dolu.Kışın sorun yok da.

Ama bendekiler sadece lazerle geçermiş bu söylediğin kremlerle sadece rengi açılırmış.Güneşte normalden biraz daha fazla kalsan yine eski rengine döner dedi..Ten rengim soluk beyaz çok belli oluyor...

Senin ten rengin de pembe ve canlı sendekiler geçer yüksek ihtimal.

Yaa ne güzel söylüyorsun :)) umarım seninkine de çözüm bulunur geçmiş olsunnn

seni takip ediyorum sonuç ne canım ??
Kusura bakmayın tatil telaşından dolayı bir süre takip edemedim.
Tam da şuan banyoda yüzümü soyuyorum aslında :)
Bazı günler aksattığım oldu ama şuan sonuç en derin olan güneş lekemin bile yüzeye çok yakın yakın kalması. Ablama da önerdim aynı kremleri o da yüzümün çok canlı ve parlak göründüğünü güneş lekelerimin azaldığını söyledi. Belki iki günde bir kullanıma indirebilirim miktarını ama yüzümün iyice alışmasını ve öyle bir durumda reaksiyon göstermemesini bekliyorum

merhaba
malesef locoid kullandığınız krem kortizomlu krem.
anlık mucizeler yaratır.kızrıklğınız geçer.
ama sonrası kötüdür .zaten beş günedn fazla kullanılmaz

kızlar benım dudak üstü soyulurken derı kalktı galıba... acayıp bır sekılde kötü duruyo.. işe nasıl gıdecem bılmıyorum. hem yanıyo hem yanık gıbı duruyo..bı carrreeeee

Merhaba bende netten arastirip aldim bu kremleri bugun ilk gunumdu sabah locodermi surdum fakat yuzumde kizariklik yapti ve gitmedi kizarikliklar aksamda once acnelyse surdum 1 saat sonrada experiment surdum ilk gunum olmasina ragmen hafif soyulmalar basladi ama locodermden olusan kizarikliklar nasil gidecek resmen surdugum bolgeler kizarik ne yapmam gerekiyor acaba bilgisi olan varmi?
merhaba

merhaba

Merhaba sonrasi kotu derken cildime dahami zarar verir acaba peki locodermi iki gunde bir sabahlari kullansam digerlerini her aksam kullansam nasil olur acaba saba locodermi surdum pancar gibi yuzum hala kipkirmizi sanki yanmis gibi oglene dogru yikadim aksamda digerlerini 1er saat arayla surdum suratim ilk gun olmasina ragmen soyulmaya basladi fakat kizariklik ayni duruyor yuzumde

selamun aleyküm bende bu üçlüyü aldım
locodermdeki kortizondan dolayı ve havadan dolayı şimdilik beklemedeydim

çamlıca4dün sorusuna binaen locoderm tam tersi kızarıklığı tahrişi azaltıyor cildin çok hassas ki yada acnelyse yi biraz kalın sürmüş olabilirsin ki çok kızarmış olabilir ben bir gün kullandım yaşımlada alakalı kalın cildim olabilir ondan sivilcelerim çoğaldı lakin kullanım şeklini istikrarlı şekilde üç ay kullanan buradaki bir üyeden kullanımı harfi harfiyen okumuştum anladığımı size aktarım
öncelikle uygun zaman kış ve güneşin az olduğu zamanları yani gecelerin uzun olduğu zamanları gözeteceğiz
sonra geceleri yatmadan bir saat önce cildi muhakkak temizleyip temiz cilde acnelyese bezelye büyüklüğünde ince bir tabaka halinde süreceğiz
bir saat sonrada ince bir tabaka halinde expereminteri (krem yanımda değil isimde harf hatam olabilir kusura bakmayın ) sürüp yatacağız
sabah kalktığımızda ise locodermi süreceğiz
bazı kişilerde sabahları bepantol kullanmış üç ay istikrarlı bir şekilde yapan kişinin annesinde çilden daha belirgin benleşmiş bir leke vardı baya küçülmüştü ondan bende denemeyi düşünüyorum bu ayların başlangıç için iyi olduğunu düşünüyorum lakin locoderm kafamı bulandırdı çünkü kortizon kanser hastalarına veriliyor lakin en keskin çözümde kortizon yani hem olumlu hem riskli riskler olmadan kim bulutu görmüş ki! ondan çok tahriş kaşıntı kızarıklık halinde locoderm kullanıp diğer zamanlarda bepanten kullanmayı düşünüyorum bende bu gece başlıcam inşaAllah kızlar...

Carmello konu açımın için teşekkürler merak ettiğim bir mesele şimdiki halin, memnuniyetine alakalı fikir görüşlerini öğrenmek isterim. mesela kullandıktan sonra yazın lekeler çoğaldı mı neler yaptın cildinde alerjik reaksiyonlar devam etti mi
Ayrıca bu üçlüyü kullanan kişiler var mı?
Rabbim yüzümüzü ve ahlakımızı cemil ismi ilen güzel eylesin :) inşaAllah güzelliğimize layık insanlarla haşr oluruz selam dua ilen

Merhaba arkadaşlar sırf bu konu başlığına yazabilmek için üye oldum umarım tecrübelerim işinize yarar. Ben dört yıldır bıyık bolgemde oluşan siyah leke ile uğraştım dermapen, dermarolir, pahalı leke kremler ev maskeleri kullandım doktora gittim ama hiçbir fayda göremedim ve bu durum benim için çok sinir bozucu oldu. Yine burada bu üç kremin kullanımını duydum bir aydır kullanıyorum her gece soyulma çok fazla ve lekem tamamen geçti kızarıklık ve soyulma hala var bıraktığımda kızarıklık gidiyor ve temiz cildim kalıyor şu an tek korkum lekenin ilerde geri gelmemsi umarım sizde de ise yarar sevgiler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…