evsel atıklara geri dönüşüm uygulayan belediyeleri alkışlıyorum

kays

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Şubat 2008
504
0
ben başakşehirde oturuyorum; bir seneden fazladır her pazartesi kapımızın önüne büyük mavi bir çöp poşeti bırakılıyor, bu poşete kağıt, plastik, ambalaj ..vs , geri dönüşümü olan atılkarı koyuyoruz sonra ertesi pazartesi, görevliler geliyor ve dolu poşeti alıp yerine boş poşet bırakıyorlar,
bu ne kadar mükemmel bir uygulamadır,ne kadar takdir edilesi , ayakta alkışlanası bir olay anlatamam size, o poşet öyle bir doluyor ki bugüne kadar ne kadar çok şeyi ziyan etmişiz diye üzülüyorum, bunu uygulamaya geçirenin ve fikir sahiplerinin ellerinden öpmek lazım, ben zaten aracılara takdirlerimi iletmiştim, burdan da bir teşekkür etmek istedim, umarım yakında bütün istanbulda hatta tüm Türkiye de bu uygulama olur...a.s.

İzmir'de oturuyorum ve bu uygulama yaklaşık 1 bucuk senedir var.Bizde çarşamba ve cumartesi toplanıyor.Ama gelin görün ki 15 dairelik bizim blokta topu ropu 6 daire yapıyor bu uygulamayı.Herkes bu hassasiyeti göstermiyor yani.Alt tarafı o mavi poşete plastik,karton,kağıt vs atıcaklar ve 3 gün sonra toplanıcak.

Ama yinede bu uygulamada azıcık payım varsa ne mutlu bana.

ben evde kendim ayırıyorum malesef sonrada çöp toplayıclarına veriyorum başka türlü belediye çöplüğüne gidecek dünyayı o kadar hor kullanıyoruz ki tükenince nolacak bilmiyorum

keşke bütün belediyeler duyarlı olsa insanlar duyarlı olsa............................................

darısı tüm belediyelerin başına :1rolleyes:bu uygulamadan çok memnun oldum:sm_cool: duyarlı davranan herkesi kutluyoruma.s.

mecidiyeköyde oturuyorum.profilo alışveriş merkezindeki bir markette geri dönüşüm kutuları var.
[metal,cam,kağıt,plastik}
her hafta atıklarımızı götürüyoruz.
evimizde çöp kalmaı valla
hemen hemen her şeyin geri dönüşümü yapılıyor.
çok güzel bir uygulama ama insanlarımız ne yazıkki eriniyorlar.
keşke herkes duyarlı olsa
ama toplumun geniş tabanına yayılabilmesi için belediyelere büyük görevler düşüyor
umutluyuz...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…