Evlilikler Neden çabuk Bitiyor...

Freegril

Nirvana
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2007
1.727
23
Eski evlilikler çivi gibi sapasağlam çakılmış gibi ne darbe alırsa alsın yıkılmazken şimdi evlilikler neden çabuk bitiyor.Benim düşüncelerim şöyle,
1- Eskiden bir yastıkta kocamak için yastıklar bile tek kullanılırmış.Şimdi herkesin kendine ait yastığı var.Çeyizimize konan koca yastıklar hiç kullanılmadan bölünüp ikiye ayrıldı bile.Hatta yorganlar bile ayrıldı.
2- Eskiden bir odanın içinde herkes bir arada oturmak zorunda kalırdı.Hal böyle oluncada paylaşımlar çok olurdu.Şimdi koca koca evlerde 2-3 kişi yaşıyoruz.Nerdeyse sabah bir ,akşam bir karşılaşıyoruz evin içinde.
3- Eskiden TV mi varmış sohbet ederlermiş.Şimdi her evde en azz 2 Tv var.Ve herkes başka odalarda başka düşüncelerde Tv seyrediyor.
4- Eskiden araba bile tekken şimdi herkesin kendine ait arabası var.Yani bir yere giderken bile ayrı ayrı gidiliyor.
5- Eskiden karı-koca eşlerinin ailesini kendi anne babası olarak görürken.Şimdi kadın eşinin ailesiyle samimi olmayı kölelik ,erkekte kılıbıklık olarak görüyor.
Ayrı yatırımlar , ayrı çevreler, ayrı telefonlar herşey ayrılmışken evli kalmanın zaten anlamı kalmıyor ki.Yada doğrusu evlilik bozulunca hayatlarda bir değişiklik olmuyor.
Şimdi size soruyorum bunlar olurken boşanmaların artması normal değil mi?

Canım dediklerine katılıyorum artık herkesin kendine ait bir yaşamı var ,yaşam mücadelesi o kadar zorlaştıki kimse kimseyi arayıp sormuyor bile.Eşler bile kendi aralarında konuşmuyorlar,tv ler ayrı,aile sorunları var bunlar çözülemiyor,herkes ben kendi hayatımı yaşarım diyor.Bunun için de herkes benim ailem diyor,bu yüzden evililk hayatı zora giriyor,sonuçta kişiler birbirini çok fazla tanımadan evlilik yapıyorlar,tabiki sonu hüsranla bitiyor.Onun için eşler lütfen önce ben değil biz desinlera.s.

dediklerin doğru
artık çiftlerde tahammülsüzlük var en kolay yolun o olduğunu düşünüyorlar
fedakarlık çaba sarfetme yok artık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…