evlilik sakıza benzer

anne-10

eşim ve oğullarıma aşığım
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2007
1.049
4
38
Bir sosyoloğ araştırmış ve Evliğin ‘sakıza‘ benzediğini belirtmiş. Çiğnemesini bilirsen iyi ve faydalı, çiğnemesini bılmezsen can sıkıcı ve sinir bozucudur demiş. 1. Neden başka birşeye değilde sakıza benzer? Çünkü sakız ne kadar faydalı ve eğlenceli olursa olsun, gerekli değildir. Çiğnenmese de olur. 2. Sakız ilk zamanlar ağıza ferahlık verir, hoş olur ama zamanla çürür ve tadı acılaşır. 3. Çürüyen sakız yapışkandır. Bulaştığı yerden temizlemek ondan kurtulmak çok zor , bazen imkansızdır. 4. Sakızın ağızda bıraktığı tadı sadece çiğneyenbilır. Tatlımı yoksa acımı olduğunu başka kimse bilemez. Onlar sadece senin sakız çiğnediğini bilirler o kadar. 5. Sakız çene kemiklerini güçlendirir, evlilik de öyle. Sürekli tartışma ve bağrışma zamanla çiflerin güçlü birer çene kemiğine sahip olmasını sağlar.

6. Sakız çiğnerken baska birsey yiyemezsin, yoksa sakız bozulur.

7. Sakızın kağıdını açıp fıkra veya falı okuduğunuzda çok eğlendirir, gülersiniz. Ama bu çok kısa sürer. Evlilikteki balayına benzer.

8. Çam sakızı ya da hakıkı damla sakızları vardır. Kolay kolay çürümezler, çiğnendiği sürece zevk verirler. İşte buda: aşk evliliği denen olaydır.

9. Sakız sigarayı bırakmak ve abur cubur yememek için tercih edilir.

10. Sakız çiğneme olayının gerçekleşmesi için ezmek ve çiğnemek gerekır. Evlilikte kım dişliyse o ezer.
11. Sakız tokluk hissi verir. Karnın aç olsada kendini tok hissedersin.
'

8. Çam sakızı ya da hakıkı damla sakızları vardır. Kolay kolay çürümezler, çiğnendiği sürece zevk verirler. İşte buda: aşk evliliği denen olaydır.

İşte bu maddeyi çok tuttum...kendimi çam sakızı gibi hissettim hıı..:teselli:
Çok hoştu konun canıım .....Şeniz

Çok doğru benzetmeler bence. Çok çiğnersen için ezilir ve sıkılırsında. Bi tarafına yapıştımı kolay kolay çıkmaz, çektikçe uzar. Başka bişey yiyemezsin hem kendini hem yediğin şeyi bozar. Çokta çiğnersen çürür bi halta benzemez. :1no2:Ben de zaten sakız çiğnemeyi hiç sevmem ne öyle cak cak boşu boşuna çenemi ağrıtmam.kaydirigubbakcemile3

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…