Evliliğim

Maria_2

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2014
98
16
35
Merhaba arkadaşlar çok dertliyim azıcık rahatlamaya ihtiyacim var 4 senelik evliyim bir oglum var ve hamileyim
Kaynanamlarin yanına borçlarımızı kapatmak icin geçici süreliğine taşındık.Ama yapamiyorum cok zorlaniyorum Butun duzenim altust oldu Rahat oturamiyorsun rahat yiyip icemiyorsun Hamile olmasam bir dk dk durmicam.Esimle surekli tartisiyoruz.Benim istemedigim icin sorun cikarttigimi istesem durabilecegimi soyluyor.Ama olmuyor olmuyor . Hamile hamile depresyona giricem.Bir akil verin ...

Merhaba arkadaşlar çok dertliyim azıcık rahatlamaya ihtiyacim var 4 senelik evliyim bir oglum var ve hamileyim
Kaynanamlarin yanına borçlarımızı kapatmak icin geçici süreliğine taşındık.Ama yapamiyorum cok zorlaniyorum Butun duzenim altust oldu Rahat oturamiyorsun rahat yiyip icemiyorsun Hamile olmasam bir dk dk durmicam.Esimle surekli tartisiyoruz.Benim istemedigim icin sorun cikarttigimi istesem durabilecegimi soyluyor.Ama olmuyor olmuyor . Hamile hamile depresyona giricem.Bir akil verin ...
Hamilelik yüzünden çok hassas olabilirsin bence eşinle tartışma bu yüzden doğumdan sonra bakarsın duruma hem kv yardımcı olur sana iki cocukla zor olur bence dayan tadını cıkar hamileliğin

İnsan yeri geliyor annesiyle aynı evde kalamıyor siz evinizi kapatıp kv yanına gelmişsiniz. Evlendiğinde kv ile başlayanlar en azından düzen oturtuyor siz geçici misiniz kalıcı mısınız tam bilemiyorlardır. Birlikte yaşamaya alışmak zor.
Borç içinde iseniz ikinci çocuk nasıl olacak? Bu sizi daha uzun süre birlikte kalmaya iter. Maalesef inkanınız yoksa ve evliliğinizi sürdürecekseniz daha fazla kavga edip yüzgöz olmadan orta yolu bulmaya bakın.

Keşke borçlarınızı kapatıp bebek düşünseydiniz daha iyi olurdu sizin için. Keyfini çıkararak geçirirdiniz hamileliğinizi. Ama taşınma durumunuz yoksa da bebeğinizi düşünün ve kendinizi üzmeyin. Geçici sonuçta. Bir şekilde toparlar kendi evinize geçersiniz.

Maddi zorlukların olduğu evliliğe neden 2. Çocuk peki? Ilkine bi aile büyüğü bakarken sizde çalışırdınız. Borcunuzu öderdiniz.
O evin belli kuralları vardır. Kaynananızın bi yaşam şekli vardır. Gitmişseniz ayak uydurmak zorundasınızdır ki büyük ihtimalle o da siz kalın diye ölüp bitmiyordur.
Allah yardımcınız olsun inşallah

Düzeninizi bozup gitmişsiniz artık yapacak birşey yok :işsiz:
mecburen bir süre kalacaksınız. inşallah biran önce işlerinizi yoluna koyup kendi evinize çıkarsınız

İnsan gelin çıkıp gittiği zaman öz annesinin evinde kalamıyor rahat edemiyor, kv ye taşınmak ? Ben karşıyım maddiyat yüzünden kv ye taşınıp ellerine bakan oğulada gelinede.. evlenmişsiniz aile olmuşsunuz anne baba olacaksınız yani artık bakılacak çocuk olmaktan çıkmışsınız.. başka yollara bakılmalıydı , bakılmalı ....

e valla kendi düşen ağlamaz. para yok ki hamile halinizle kv yanına yerleşiyorsunuz. ne bekliyordunuz, saray mı?

çocuk doğsun, siz de çalışın. durumu toparlayıp ayırırsınız evi. tabi eşiniz o zaman da yok demezse.

Borçlar ne borcu ne kadar

Ne zaman taşındınız ve taşınırken ne kadar sürede borçlar kapanır sandınız

Kv için de zor onun da düzeni bozuldu

Bir de evin içinde küçük çocuk yaşlılara zor geliyor

Mümkün mertebe karşılıklı anlayışla idare edeceksiniz

Sizden iş mi bekliyor ne yapıyor da dayanamıyorsunuz

İş bölümü yapın ve girin odanızda yaşayın kalan sürede

Stresten uzak olmaya çalışın

Borçlar ne borcu ne kadar

Ne zaman taşındınız ve taşınırken ne kadar sürede borçlar kapanır sandınız

Kv için de zor onun da düzeni bozuldu

Bir de evin içinde küçük çocuk yaşlılara zor geliyor

Mümkün mertebe karşılıklı anlayışla idare edeceksiniz

Sizden iş mi bekliyor ne yapıyor da dayanamıyorsunuz

İş bölümü yapın ve girin odanızda yaşayın kalan sürede

Stresten uzak olmaya çalışın

Çok uzun süre degil kart borçları en fazla ocak ayını bulur valla onlar çok seviniyorlar kaynanam rahatsiz ameliyat olacak bana bakar diye bekliyor ama hamile ve çocuklu halimle bakamam

Çok uzun süre degil kart borçları en fazla ocak ayını bulur valla onlar çok seviniyorlar kaynanam rahatsiz ameliyat olacak bana bakar diye bekliyor ama hamile ve çocuklu halimle bakamam

Ne zaman taşındınız

Ocak ta bitecek kart borcu için taşınılmaz ki eşyaları vs ne yaptınız

Borç bu ocakta değil de seneye ocakta biterdi

Eşiniz ne iş yapıyor

Sizin bildiğiniz dışında borç olma ihtimali var mı

Ben iflas vs ettiniz de geldiniz sanmıştım açıkçası kart borcu dediğin kaç lira olabilir ki

Kayinvalidenle yaşamayı kabul ettiğine göre büyük bir akıl tutulması yaşamışsın ..isterse dünya iyisi olsun ,yine de olmaz .eşini ikna edip ya evine geri döneceksin yada kayinvalidenle aranı iyi tutup o evde yaşamaya devam edeceksin .ayrıca çocuğun da varmış ,belki kayınvaliden biraz onu oyalar ,sen de dinlenirsin. İyi tarafından bak ,kimse hamile bir kadını zora sokmak istemez.

Borclarimiz yüzünden esimde bir ara bana öyle bir teklifte bulunmuştu dedim evimde aç yatarım ama yine öyle bir hataya düşmem 15 günde bir gidiyorum yinede eve gelince bir oh çekiyorum
Esim çalışıyordu ben ise başladım gece işine girdik beraber o şekilde toparlanmaya çalışıyoruz keşke böyle bir hata yapmasaydin rahata kosmussunuz

ocak ayında borç kapanınca bir daha borç yapmayacağını mı düşünüyorsun? tek çocukla kendi evinizi kapatıp başkasının yanına taşınacak kadar borç yapmışsınız, ikinci çocukla nasıl geçineceksiniz?
kayınvalide gelinim eve geldi yemeğimi temizliğimi yapar diye düşünecek, ben evimi açtım elbette yardımcı olacak diye düşünecek, siz ben doğum yaptım, çocuklarıma bakacak diye düşüneceksiniz. çok zor, bir an önce evleri ayırmaya bakın

Eee borçlar yüzünden taşınmışsanız, zaten ayrı eve çıkmak gibi bir durum şuan söz konusu olamaz herhalde. Kiraya çıkıp borca borç ekleyecek değilsiniz. Bu kadar borç içinde 2. çocuk neden diye soracağım ama... Bu soruların asla tatmin edici bir cevabı olmuyor. O zaman borçlar bitene kadar "yapamıyorum" deme gibi bir seçeneğiniz de yok. İki çocukla kayınvalideye bakmak zaten mümkün değil de, en azından borçlarınız bitene kadar aynı evde yaşamak zorunda olduğunuzu kabul edin. Ocakta borçlar bitince ayrı eve çıkabilecek misiniz?

Ne zaman taşındınız

Ocak ta bitecek kart borcu için taşınılmaz ki eşyaları vs ne yaptınız

Borç bu ocakta değil de seneye ocakta biterdi

Eşiniz ne iş yapıyor

Sizin bildiğiniz dışında borç olma ihtimali var mı

Ben iflas vs ettiniz de geldiniz sanmıştım açıkçası kart borcu dediğin kaç lira olabilir ki
Yinede biraz var tek kişi calisinca zor oluyor hamile olduğumu geldikten sonra ogrendim hamileyim diye gelmedim ki ztn evleri dubleks terasta yasiycaz sadece yeme icme bir olacak...

Keşke bu şartlarda hamile kalmasaydınız.

Bosuna dememisler ev ev ustune olmaz diye, ama siz bir kere kabul etmissiniz, borclarinizi bitirene kadar sabredin madem.

Siz büyük ihtimal çıkamazsınız oradan, zaten terasta yaşayacağız diyerek içselleştirmişsiniz aslında. Yapacağınız şey kendi kendinizi doldurmak yerine evinde kaldığınız insanların hayatına uyum sağlamak. Onların evine girmişsiniz, kurallarına uymak zorundasınız. Kolay gelsin.

X