evliliği başarabilecekmiyim?

dilek_88

ayaklı astroloji kitabı
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2008
384
37
35
evliliği başarabilecekmiyim?

daha önce yazılarıma denk gelen ablalarım bnm annemle çok ciddi sorunlar yaşadığımı ve doğru dürüst bir aile ortamı görmediğimi bilirler..içimde iyi birisi olduğuma inanıyorum ve insanlar öyle söylüyor ama bişiler için iyi insan olmak yetmiyor...

hani annme ve ailemle sorunalrım tırmandığı anda ercan adında biriyle tanıştım diye analtmıştım ya.hiç aklımın ucundan geçmezken ondan hoşlanmaya başladım ve bazı arkdşların yetiştirmesi sayesinde öğrendi.aslında ben öğrenmesini bile istemiyordum.fakat sora öğrenince işler değişti oturup konuşmaya sohbet etmeye başadık.ben ne kadar olmaz desemde bişiler beni ona itmeye başladı.ben üniversite 4.sınıftayım.oydsa bir markette şarküteride işçi.arkdşlarım karşı çıktı pek gelecek görmedi.ama öyle birşeyki dedim ya her sorun çözüldü.o açık liseye başvurdu 25inden sonra.1.5 aydır görüşüyoruz ve uyumumuz çok iyi.o balık burcu ben yay(merak edenler için:) o bu seferki kişi artık evleneceğim insan olsun diyordu.bende ayrılık acısı çekmekten bıkmıştım...içimden bir başlasın tam başlasın ömür boyu sürsün diye geçirdim hatta 3 ay önce hoşlandığım bir insandan sonu yok bu işin diye vazgeçmiştim,çünkü sonu belli bir ilişikiye başlmak bile bile lades olmak istemiyorum...

önceleri ona seninl sevgili olmayı istemiyorum bnm daha öncelikli sorunlarım var ailemle olan dertlerim var diyordum ama o bana dert ortağı oldukça ona alışmaya ve kendimi onun yanında rahat hissetmeye başladım.1.5 ayda çok şey konuştuk,evlilikten beklentimiz aynı.ikimizde ciddi kalıcı birşey istiyoruz.ama o korkuyor.sen daha 19 unda hayatı kestin ve 25inde ama garantili bi işi ve evi olmayan ercanımı buldun dedi.ama çok çalışkan ve azimli bir insan.altın gibi bi yüreği var.onunla çok şeyi başaracağıa inanıyorum....

ama gel velakin yinede içimde bir boşluk var.. senağlama

nedenini anlayamasamda içimde bir boşluk var.sanki emin değil gibiyim..

ve bu emin olamayışımın sebebide yetişmem..
çünkü bir aile ortamı görmedim.anne babam sürekli kavga ederler.evde hzur yok.bir insan iyi davrandığı an rahatsız oluyorum.çıkarı var falan diye bakıyorum.eve gelince anneme yardım etmek yada ailecek toplanıp sohbet etmek yeine odama geçip bilgisayarımı açıyorum.he birde evde bnm param senin paran var.annem bu tatlıya ben para verdim kimse yemicek der,sofradan kaldırır.kardeşim bu labne peynirine ben para verdim der peyniri saklar.bu evi sahiplenmediğim içinmi ne içimden hiç temizlik yamak yemek yapmak falanda gelmiyor.ayrıca çok tahammülsüzüm!2 gün üst üste bulaşık yıkadım isyan ettim.en ufak soruna gelemiyorum.evde birşeyi kaybettiğimde yada br yemeğin altını yaktımda ehhh ne haliniz varsa görün diyorum gidiyorum... :çok üzgünüm:

o insanda önce ben kendim için düşünüyorum.ben bu yapıyla bir evliliği kaldırabiirmiyim?tmm bazılarınız çocuk anlayışlı şefktli ise herşey yoluna girer,ama bu tahammülsüzlük huyum nolcak bilmiyorum.aklıma nurcanın yarışmasında kendisi aile ortamını bilmediği için aile olmayı becremedive boşandı demişlerdi.böyle bişi olsun boşanyım istemiyorum.bir ömür sevdiğim insanla yanyana olayım istiyorum.. :1hug:

kaydirigubbakcemile en başda kendine güvenmen lazım
madem ailende mutlu bir yuvada büyünmedin neden karamsarlığa kaptırıyorsun kendini
herkes annesinin karnında yemek yapmayı öğrenmiyor bir yaakar iki yakar öğrenirsin
ve sen anneni babanı seçmedin sana bir seçenek verilmedi bunu unutma
güç sende olacak ben sevdiğim adamla evlenirim herşeyi yaparım diyeceksin kendini dizginliyeceksin eşinlede aynı güzel tepkiler alacaksın
işte o vakit daha güçlü olcaksın iyikide evlenmişim diyeceksin
hatta annenin babanın yaptıkları hataları kavgaları yapmamayı öğreneceksin
öğreteceksin eşinede
KORKMAYACAKSIN evlilikten

ama şunu da iyi düşün derim ben annen baban kavga etsede onları bir kenara atıp
kocam kocam demeyeceksin Şeniz
dersen hata edersin
evleneceğin adamı iyi seç iyi düşün taşın maaşlı bir işi olacak ailesiyle iyi geçinecek
bi süre sonra sana öyle davranıyor çünkü

çok iyi düşün ölç tart
hata yapma oldu mu tatlım

bence sen şuan evden olabildiğince cabuk ayrılmak istiyosun boğuluosun o evde o yuzden de biran once evlenip gitmek istiosun.ve ailende bulamadığın şeyi sevgiyi sefkati de erkek arkadaşinda bulduğun için bu iş olur gibi gelio sana.şuan bunlarla yetiniosun ama ilerde kriterlerin beklentilerin yaşinla birlikte değişçek.o zmn evliliğin seni mutlu edebilcek mi?

evdeki sıkıntıyı çekebilirsin kaldırabilirsin
ama evlilikte asla ve asla kaldıramazsın zor gelir ağır gelir bağıramazsın susarsın söyleyemezsin içine atarsın..
o kadar üniversite okumuşken marketteki işçi ne alaka..
senin derdine derman olsun diye koca almıyorsun ya..
sakın ve sakın evliliği düşünme şimdi..flört et dene bak nereye kadar gidiyor
neler paylaşabiliyorsunuz neler konusabiliyorsunuz..
1,5 ay da evliliğe karar verilecek devirde değiliz..
kimse göründüğü gibi değil lütfen dilek evliliği düşünme ailenden kurtulmak için..
bak bu zamanları çok ararsın sonra

malesef bnmde evde de hiç huzurum yok!bende 4.sınıfım, bende biran once kendi duzenimi evimi kurmak istiyorum.hatta 3 yıllık bi sevgilim var aynı meslekten olacağiz.ilk 2 yılla şimdi cok farklı o zmnlar beni cok sevmesi bağrina basması cok onemliydi.şimdi ise yaşimla birlikte beklentilerim de değişio.sadece kendisi değil akrabaları ve cevresi ile de onemli.benden daha girişken olmasını bekliyorum.firsatları daha iyi değerlendirmesini bekliyorum.

bence sende bu kadar kısa donem de bu kadar buyuk bi karar alma akişina bırak.eminim seninde bakiş açin değişir. bakalım senin beklentilerini karşilayacak mi?.insan sadece sevilmek istemio.

hepinize teşekkür ederim.dün akşam eminönünde onunlaydım.hatta belki balık ekmekçilerin karşısında bir çift gördüyseniz belkide bizdik :1hug:

açıkçası onnlayken içime bi cesaret geliyor.sürekli korkmakta insanı biryerde sıkıyor.yanında sevdiği insan varsa gerçekten bi cesaret geliyor.ama işte çok güzel söylemişsiniz.insan büyüdükçe beklentileride değişiyor.bu bnm için çok güzel bir öğüt.bu yüzden uzun bir süre beklicem.hoş zaten bende hemen yarın evelnicem demiyordum ama 1 sene sonra evlenmek neden olmasın diyordum ama şimdi anladımki hakikaten biraz daha beklemek lazım..
onu kırmamak,hayatı görmek için..

Bircok genc kizimin yaptigi bir hata var....

Evliligi bir kurtulus yolu görüyorlar aman ailemden kurtulayim biran evvel evleneyim diye yagmurdan kacarken doluya yaklaniyorlar....benneyaptımki

Bu sendede böyle olucak demiyorum kesinlikle yanlis anlama lakin anne baba evinde ne kadarda zorluk ceksen inanki kendi evindeki zorluklar gibi degil, üstlendigin sorumluluk yaptigin fedakarliklar gösterdigin tahamül evlendikten sonra bin kat artacak....:1closedeyes:

Ben cok öyle bekarken sunu yapamam ben katlanamam atarim keserim diyenlerin bu laflari evlendikten sonra catir catir yedigni gördüm..!!

Ama sen dogru yoldasin, tani gör düsün ve ona göre kararlarini ver...kaydirigubbakcemile5

Hakkinda hayirlisi olsun.
a.s.

evet insan büyüdükçe beklentileri de büyür ama herzaman en iyisini bulayım derken birşeyleri,birilerini elimizden kaçırırız...beklentiler hiç bitmez arkadasım,küçük de olsan büyüsende hiç bitmez.önemli olan dogru kişiyi bulmak,sen onu bulduguna inanıyorsan mutluysan ileriyii düşünmen çok normal.ben evlenmeden önce kira nedir bilmiyordum,geçim sıkıntım yoktu çok şükür.ama eşimi tanıdım ve çok sevdim,beni hiç üzmez çok uyumluyuz ve çok aşıgız bu herşeyden önemli.ben evlenmeden önce de illa evi olan veya durumu çok iyi olan biri olsun demedim.şimdi de hiç pişman degilim.insan gerçekten sevdiginde hiç birşeyin önemi kalmıyor.saglık ve huzur herşeyin başında geliyor inan ki...kasiyerlik gelecegi olmayan bir meslek degil ayrıca ercan şimdi işsiz kalsa başka bir markete girer çalışır.yeter ki çalışkan olsun ekmegini taştan çıkarır.unutma BEKLENTİLER NE KADAR ÇOK OLURSA HAYAL KIRIKLIKLARI O KADAR ÇOK OLUR.herşeyi oluruna bırak senin için hayırlı olanı dile ALLAHTAN.çalışarak herşey olur.bak ben ilk başta geçim sıkıntısı çektim ama şimdi hiç bir sorunum yok çok şükür.sabrettim çünkü.öyle şeyler yaşadık ki çok zordu inan.ama yinede eşimi yarı yolda bırakıp gitmedim.çünkü hiçbir sıkıntı ömür boyu sürmez.sabır çok önemli.zaten hayırlısı ne ise o olur.şimdilik evliligi askıya alman iyi olmuş.daha çok tanırsınız birbirinizi.sevgilerimle.

ben beklenti derken ne evden paradan ne de meslekten bahsettim aslında,manevi beklentilerden davranişlarinda ki incelik, fikirlerinde ki pratiklik, olaylara bakiş açisi ve cozum buluşu gibi..

benim beklentim benden cok bilsin ben onu dinlerken hayran kalayım yeniden seveyim.hep beraber arkadaşlarımla otururken onunla gurur duyayım işte sevdiğim adam diyeyim.beni kulturel olarak tatmin etsin istiyorum.Ayrıca hani bir laf vardır ya beyim bilir.bunu soyleyebilmek ona guvenebilmek ve saygı duymak.eğer kişisel olarak guclu goremiosam saygım da azaliyor..ama insana bakıp yeniden yeniden aşik olabilmek cok guzel.işte benim sevgilim demek.

bunlarda bir muhendis adayı hanımdan ufak bekletiler.

yanlış anlamadıysam 1,5 aydır berabersiniz öyle mi?

istersen 1,5 yıl olsun..

henüz 19 yaşındasın ve evlilik diyorsun neden?

bulunduğun durum seni buna itiyor olamalı

neden o insanı biraz daha tanımak istemiyorsun böyle hazır mıyım evliliğe değil miyim diye düşünürsen daha çok aklın karışır..bu kadar kısa sürede ondan da kendi duygularından da emin olamazsın

ayrıca 19 yaşında nasıl 4.sınıfta üni öğrencisi oluyorsun?
Türkiyedesin sanırım.İst yazıyor profilinde????

sorunlu bir ailen var..insanlara güvenin sifir..19 yasindasin..universitede okuyorsun..(buarada gerçekten 4.sinifta nasil oldugunu bende merak ettim)1.5 aylik bir ilişkin var..evlilik hakkinda konusuyorsun..

bunlari toplayinca "sakin evleneyim deme" diyesim geliyor..suanda evliligi düşünme..öncelikle okulu bitirmeyi ve bir meslek sahibi olmayi düşün..ayaklarinin üstünde durmayi düşün..ki kendine güvenin gelsin..cünkü senin en çok güvene ihtiyacin var..ve en cok kendine güvenmelisin..

buarada biraz büyü..he istiyorsan bu arada o cocuguda tani..ama evlenmeyi düşünme suanda..sen sadece kendinle ilgilen..suan sadece yaslancak omuz ariyorsun,ailenden kurtulmaya calişiyorsun ve hataya cok musait bir durumdasin..herkese safça güvenmek kadar kimseye güvenmemekte tehlikeli bir durum..2 düşünüp 1 hareket etmelisin..

evliligi kaldirabilirmiyim kaldiramazmiyim gibi bir düşünce icin cok erken daha..sen önce hayati kaldirmalisin..sonra evliligi kaldirirsin zaten..bahsettigin tahammulsuzlukler sevgiye saygiya dayali bir yuvan olunca geçer gider..ama önce bi altin bilezigini eline al,biraz büyü,olgunlaş..ercani da tani..bakalim gerçekten sevgine layikmi? bakalim gerçekten kalbi altinmi? bakalim gerçekten aradigin kişi o mu? bunlari %100 anlayamasanda enazindan yeterli bi bilgin olur..ve en önemlisi bu bilgileri degerlendirebilcek kadar olgunlaşmiş olursun o zaman zarfinda

işte bende biraz bu kafadayım.aradaki 6 yaşa yada evi parası olmamasına bakmıyorum.çünkü para bana ait olamayacakki kocanın parası ve adam gidince parada gidecek..ben onun yüreğine bakıyorum.el ele verince çoğu şey yapılabilir.çoğu şeye katlanılabilir..işte evlilik budur bence :asigim:

haklısın 19 çok erken bir yaş.bende şuan bu düşüncemden vazgeçtim 2.yazımda vardır.zaten hemen yarın evliliğ düşünmüyordum.ama şuan iyice maddi manevi olarak toplarlanıym,o insanlal iyice bir kaynaşalım istiyorum.ama içimden bir ses bu insan kocam olacak diyor..
19 bitiyor.kasımda 20 olucam.ben sana izah edeyim ben annem çalıştığı için çocuk sokakta heba olmasın diye 5 yaşında hatta birazda rüşvetle(!) okula yazdırılmışım.düz lise mezunuyum ve öss yi ilk girişte kazandım.bu yüzden 3 hatta 4 yıl avantajlıyım.sırrım bu yani yerimseniben

insana bakıp yeniden yeniden aşik olabilmek cok guzel.işte benim sevgilim demek.

olay budur yaaa! a.s.

biraz büyü?ya ben gerçekten o kadar küçükmüyüm? yaş 19 ama ailevi sorunlar yüzünden çok olgunlaştım şımarık yada düşüncesiz hallerim yoktur.
ama sen önce hayatı kaldır demişsin ya çok doğru.yaşadığım her gün bunu çok daha iyi anlıyorum..

bu arada ben tekrar belirtmek istiyorum ben hemen yarın evlenip gitmek istiyorumö demedim herkeste bir panik olmuş ben bu ruh halim düzelirmi evliliğe dayanabilrimi bunu sordum.daha mezuniyetim var bnmm :1rolleyes:

Evlilikten korkmamali bi insan, eger ben basaramam diyorsan olmaz, karamsar olmamalisin, basaracagim, onun yaninda mutlu olabilecegini düsünüyorsan korkma. Allah sana güc kuvvet verir sen daima dua et! Ben cok dua ettim Allah a sükürler olsun esim:asigim: süper, binlerce sükürler olsun cok mutluyum. Insan sevdigi kisinin yaninda hep mutlu oluyor bunu unutma. Mutluluklar:1hug:

canım benım ılk once kendıne guvenmen kendı evın olunca benımsersın yaparsın dıye dusunuyorum ama unutmamak lazım evlılık fedakarlık ıster hosgoru,sabır ıster

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…