Evli erkek kardesim kendi iline tasınmamızı istiyor

machine54

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2019
1
1
48
Merhabalar,
Yataga bagimli bir annemiz ve kalp hastasi bir babamiz var.Annemiz uzun yillardir hasta. Bekar iki kiz kardes annemize bakiyoruz. Bir de 2 yillik evli bir erkek kardesimiz var. 5 yil once erkek kardesimde bekarken beraber buyuk bir ilde yasiyorduk. Ev kucuk ve bakimsizdi, ama annemin hastaligi dolayisiyla bakim yaptiramiyorduk. Annemize bakarken ben gecici bir rahatsizlik gecirince annemin memleketine tasindik. Burada yakinlarimiz bize yardimci olacakti, yeni yapilmis dairemiz vardi. Erkek kardesimizde bizim icin bunun dogru oldugunu dusunuyordu, apar topar tasindik. Iyi yonleri olmasina ragmen kucuk sehire ve yeni hayata alismam cok zor oldu, aile dinamiklerimiz bozuldu. Hatta erkek kardesimize biraz kizgindik, bizim buraya gelmemizi tesvik ettigi icin .Biz cevreye ve hayatimiza sonunda alıstık ama annemizin rahatsizligi biraz ilerledi. Erkek kardesimiz 2 yil once evlendi. Simdi tekrar kendi yasadigi sehre tasinmamiz icin israr ediyor. Bize daha cok yardim edebilecegini , orada hastanelerin, imkanlarin daha iyi oldugunu soyluyor. Tasinmak cok zor bir is. Biz ise duzenimizi duzenimizi bozmak istemiyoruz.Annemin alistigi ortami degistirmek iyi gelmeyebilir, burada teyzemi , az da olsa diger kardeslerini gorme ihtimali oluyor. Ama kardesimiz de annemizi cok mu ozluyor acaba ya da bize gonul koyar mi diye de uzuluyorum. Bende ciddi kaygı yaratiyor. Siz olsaniz ne yapardiniz, bu konuda biraz tavsiyeye ihtiyacim var.

Hasta annenizi ordan oraya götürmek zor olur. Bir düzen kurmuşsunuz oranın imkanları gerçekten iyiyse bir değerlendirin ama oturduğunuz şehir büyük bir şehir ise orda da iyi hastaneler vardır. Çok istiyorsa erkek kardeşiniz gelsin

Çocuk oyuncağı değil bu oraya git, buraya gel.
Doktor yetkinliği, hastane kapasitesi, hastane sayısı bakımından hangisi ideal ise oraya yoğunlaşın.
Akrabalar, kardeşinizin gönül koyması önemsiz. Önemli olan hastaların sağlık koşulları.
Ya onlara hiç sordunuz mu nereyi istiyorlar?

Yıllardır yatağa bağımlı bir hastanın,daha geniş imkanları olan bir hastanede,
tamamen düzelme ihtimali ve tedavi imkanı var mı?
Bu önemli.
Kalp hastası babanızın zaten rutin kontrolleri ve kullandığı ilaçların takibi bulunduğunuz ilde de yapılıyordur.
Yerinizde olsaydım kardeşimin isteğini değil anne-babamın isteğini dikkate alırdım.
Gerekçesi makul ve duyarlı gibi görünse de kardeşinizin tavrı pek hoş değil.
Önce 'memlekete dönün',
sonra 'böyle olmuyor geri gelin' diyor.
Paşazadenin keyfine göre mi yaşayacaksınız yaşlı ve hasta ebeveyninizle?

Adamın tek lafıyla ordan oraya mı taaınıcaksınız.bir de siz bakarken annenıze.tuhafsınız.annenız memleketınde kalmalı.ama siz de uzerınızdekı gizli erkek kardeş baskısındam kurtulun.gonul koysa ne olır.kac yazar.

Kardeşiniz özlüyor ise buyursun gelsin keyfi bi şekilde hasta insanların düzenini bozmaya hakkı yok. Hastane işin bahanesi gibi geldi bana. Ayrıca oraya gitseniz bile abiniz size çok destek olmaz çünkü kendi ailesi de var. Eşi uyumsuz biri ise sizin de gereksiz huzurunuz kaçar. Bıraksın herkes yerinde mutlu olsun.

Nerede huzurluysanız orada kalın ,
Kardeşiniz evli kendi ailesi evi var ,
Size zaten koşamaz ,boşu boşuna sizi oradan oraya sürüklüyor .
Bu ara bebek gibi bir durumları var mı ?
Yeğen olunca onun bakımını da size kasmak gibi bir niyeti olmasın ?

Merhabalar,
Yataga bagimli bir annemiz ve kalp hastasi bir babamiz var.Annemiz uzun yillardir hasta. Bekar iki kiz kardes annemize bakiyoruz. Bir de 2 yillik evli bir erkek kardesimiz var. 5 yil once erkek kardesimde bekarken beraber buyuk bir ilde yasiyorduk. Ev kucuk ve bakimsizdi, ama annemin hastaligi dolayisiyla bakim yaptiramiyorduk. Annemize bakarken ben gecici bir rahatsizlik gecirince annemin memleketine tasindik. Burada yakinlarimiz bize yardimci olacakti, yeni yapilmis dairemiz vardi. Erkek kardesimizde bizim icin bunun dogru oldugunu dusunuyordu, apar topar tasindik. Iyi yonleri olmasina ragmen kucuk sehire ve yeni hayata alismam cok zor oldu, aile dinamiklerimiz bozuldu. Hatta erkek kardesimize biraz kizgindik, bizim buraya gelmemizi tesvik ettigi icin .Biz cevreye ve hayatimiza sonunda alıstık ama annemizin rahatsizligi biraz ilerledi. Erkek kardesimiz 2 yil once evlendi. Simdi tekrar kendi yasadigi sehre tasinmamiz icin israr ediyor. Bize daha cok yardim edebilecegini , orada hastanelerin, imkanlarin daha iyi oldugunu soyluyor. Tasinmak cok zor bir is. Biz ise duzenimizi duzenimizi bozmak istemiyoruz.Annemin alistigi ortami degistirmek iyi gelmeyebilir, burada teyzemi , az da olsa diger kardeslerini gorme ihtimali oluyor. Ama kardesimiz de annemizi cok mu ozluyor acaba ya da bize gonul koyar mi diye de uzuluyorum. Bende ciddi kaygı yaratiyor. Siz olsaniz ne yapardiniz, bu konuda biraz tavsiyeye ihtiyacim var.
Erkek kardeşinizin şimdiye kadar aklı neredeydi..Siz memlekete gittikten sonra mı bulunduğu hastaneler daha iyi hizmet vermeye başlamış?
Evleneli de 2 yıl olmuş küçük bebeği de vardır şimdi onun..Turist gibi gelip giderler ancak, birde onlara hizmet edersiniz..
Nerede rahatsanız orada yaşayın..Çok isteyen gelip görür anasını babasını..

Merhabalar,
Burada düşunmeniz gereken annenizin ve sizin rahatınız. Kardesijz istiyor diye kuulu düzeninizden vazgecmeyin bulundugunuz yerde de doktor var sonucta. Daha fazla yardim yaparim dedigi maddi ise onu da gönderi versin . Manevi olarak zaten birşey yapamaz. calışip evli oldugu için misafir gibi gelip gidecek. Gonül koymasını gerektiren birşey söz konusu değil . Onun değil ,Sizin kararınız olmalı bu

X